Skip to content

Alexa hraje pouze jednu skladbu? Jak problém vyřešit

1 de Prosinec de 2022
GettyImages 1296338060 c3152fe55dda47cdbcab208d047d0b1c

Tento článek vysvětluje, jak to opravit, když Alexa hraje pouze jednu skladbu a poté se zastaví. Pokyny v tomto článku platí pro všechna zařízení s podporou Alexa, včetně Amazon Echo Show.

Proč moje Alexa přestane hrát po jedné skladbě?

Důvodů, proč Alexa přestane přehrávat hudbu po jedné skladbě, může být několik:

 • Dočasné závady
 • Slabá Wi-Fi konektivita
 • Alexa se zasekla v režimu Loop (opakování)
 • Zastaralý firmware nebo aplikace
 • Problémy s hudební službou
 • Duplicitní názvy zařízení v aplikaci Alexa

Proč moje Alexa přestane hrát hudbu?

Pokud Alexa přestane přehrávat hudbu uprostřed skladby, je to s největší pravděpodobností kvůli problému s připojením k internetu. Pokud je to možné, přesuňte své zařízení blíže k routeru, nebo zvažte pořízení extenderu Wi-Fi, pokud máte doma nastaveno více zařízení.

Jak přiměju Alexu, aby hrála více než jednu skladbu?

Chcete-li, aby Alexa nepřetržitě přehrávala hudbu, vyzkoušejte tyto kroky v tomto pořadí:

 1. Vypněte režim Alexa Loop. Pokud se skladba zasekne při opakování, řekněte „Alexa, Loop mode off“ nebo „Alexa, stop“ a zkuste přehrát jinou skladbu.

 2. Restartujte zařízení Alexa. Odpojte zařízení, počkejte asi 60 sekund a poté jej znovu zapojte. Jakmile se Alexa spustí, zkuste znovu přehrávat hudbu.

 3. Zkuste jinou službu streamování hudby. Pokud funguje jiná služba, použijte aplikaci Alexa k odpojení služby, se kterou máte problémy, poté znovu připojte svůj účet a zkuste to znovu.

 4. Odstraňte problémy s Wi-Fi připojením Alexy. Pokud dojde k problému s připojením Alexy k Wi-Fi, zkontrolujte připojení k internetu a restartujte zařízení. Pokud je to možné, přesuňte zařízení blíže k routeru nebo zesilte signál Wi-Fi.

 5. Aktualizujte své zařízení Alexa. Když už jste u toho, zkontrolujte aktualizace aplikací pro aplikaci Alexa a hudební aplikaci v telefonu.

 6. Zkontrolujte duplicitní názvy zařízení. Pokud máte dvě zařízení sdílející stejné jméno, Alexa se může zmást. Pokud používáte Alexa na reproduktoru třetí strany, změňte název zařízení pomocí aplikace výrobce.

 7. Odhlaste se z ostatních účtů Amazon. Pokud jste na svém zařízení přihlášeni k více účtům Amazon prostřednictvím různých aplikací, Alexa se může zamíchat. Při nastavování služeb s podporou Alexa se ujistěte, že používáte stejný účet Amazon.

 8. Vypněte blokovač reklam. Pokud máte nastaven blokování reklam na úrovni sítě, může to způsobit selhání hudebních služeb s reklamami, proto jej pokud možno deaktivujte.

 9. Resetujte své zařízení Alexa. Pokud nic jiného nefunguje, obnovení zařízení Echo do továrního nastavení může vyřešit mnoho běžných problémů.

FAQ

 • Jak přinutím Alexu, aby opakovaně přehrávala skladbu?

  Řekněte Alexovi, aby začal hrát skladbu, a poté řekněte: „Alexo, režim smyčky zapnutý“. Alexa bude hrát stejnou skladbu, dokud neřeknete „Alexa, stop“ nebo „Alexa, režim smyčky vypnut“.

 • Jak přehraju skladbu na všech svých zařízeních Alexa?

  Nejprve pomocí aplikace Alexa nastavte hudbu pro více místností Alexa. Jakmile své reproduktory přiřadíte do skupin, můžete Alexovi říct, aby přehrával hudbu na konkrétních zařízeních, nebo říct „Alexa, play píseň/umělec/žánr všude.“

 • Proč Alexa hraje pouze ukázky skladeb?

  Pokud Alexe řeknete, aby přehrála skladbu, aniž byste specifikovali hudební službu, Alexa přehraje ukázku pouze v případě, že nejste předplatitelem Amazon Music nebo Amazon Prime.