Skip to content

Anna Spearman: advokát STEM, který vytváří příležitost pro technické pracovníky

13 de Září de 2021
Anna Spearman selfie 5138968eef3a4f71bd3b35b4131d4886

Jako podnikatelka čtvrté generace byla Anna Spearmanová připravenější než ostatní na kariérní posun, jakmile loni zasáhla pandemie koronaviru.

Po absolvování University of Virginia v květnu 2020 s tituly z počítačové vědy a podnikání v oblasti obchodních inovací Spearman očekávala, že zahájí svou kariéru jako každý mladý profesionál. Zdravotní krize to bohužel změnila, a tak místo toho rychle spustila Techie Staffing. „Rozhodla jsem se založit vlastní firmu poté, co byla moje pracovní nabídka zrušena a role na základní úrovni byly pozastaveny,“ řekla Lifewire. v e -mailovém rozhovoru. „Mnoho společností najímalo inženýry na vyšší úrovni, ale nebylo k dispozici mnoho pozic na základní úrovni.“ Techie Staffing je agentura pro personální zabezpečení vyzbrojená týmem vedoucích technických náborářů s prokázaným úspěchem při budování týmů. Kromě načasování se Spearman inspiroval ke spuštění agentury poté, co si všiml výzev nabídky a poptávky po adekvátních technologických talentech.

Rychlá fakta

Název: Anna Spearmanová
Stáří: 22
Z: Culver City, Kalifornie
Náhodné potěšení: Studovala mandarínskou čínštinu na střední a vysoké škole celkem osm let a dva měsíce strávila v Číně na programu ponoření do mandarínského jazyka.
Klíčový citát nebo motto, kterým žije: „Selhání je, když to nezkusíš.“

Technologické podnikání právě dávalo smysl

Spearman neplánovala založit vlastní společnost přímo z vysoké školy, ale podnikání pro ni vždy dávalo smysl. Jako dítě sledovala, jak její matka a prarodiče rozjíždějí vlastní podnikání. Také si vždy představovala, jak pracuje v technologiích, sahající až do dob, kdy na střední škole vedl svůj robotický tým. Když Spearman zahájil Techie Staffing, nerozhodla se tak lehce a měla strach, že její nápad nebude životaschopný. Když však Spearman viděl jasnou potřebu její společnosti, dokázal rychle spojit tým a pustit se do práce. „Chápala jsem, že start jako 21letá barevná žena nebude snadný úkol přesvědčit potenciální klienty, aby mi věřili,“ řekla. „Ale největším problémem v USA je nedostatek inženýrů. Jsem odhodlán tento problém vyřešit a být přispěvatelem ke zvýšení naší skupiny inženýrů, počínaje dětmi na základní škole.“ Spearman se definuje jako inženýr, podnikatel a zastánce STEM. Jako zakladatelka generace Z doufá, že se podělí o své zkušenosti a poskytne jiný pohled lidem v jejím věku i zkušeným technologickým zakladatelům. „Mnoho společností najímalo inženýry na vyšší úrovni, ale nebylo k dispozici mnoho pozic na základní úrovni.“ Jedním z jejích hlavních cílů je stát se členem technické rady, aby se lépe zasazoval o technologické talenty v rostoucích společnostech po celé zemi. Řekla, že práce začíná u Techie Staffing.

Růst a drť

Techie Staffing se specializuje na přímá pronájmy. Společnost zastupuje řadu inženýrů, včetně softwaru, dat, full-stack a DevOps, stejně jako UX/UI a produktových designérů. Společnost má portfolio technických náborářů, kteří mají zkušenosti se získáváním, prověřováním a pohovory s talenty nejvyšší úrovně, kteří se dokážou přizpůsobit specifickým požadavkům společností. Jako inženýrka je Spearmanovým hlavním cílem řešení problémů a snaží se o to prostřednictvím své podnikatelské práce. „Od inovativních startupů až po společnosti z žebříčku Fortune 500 zajišťujeme trvalé umístění společností po celé zemi využitím našich zkušeností s pasivním získáváním zdrojů, dynamickými strategiemi náboru a vysoce kvalitní sítí technologických kandidátů,“ řekla. Jednou z hlavních výzev, které měla Spearmanová se založením společnosti, byl nedostatek sítě. Když založila společnost, neměla žádné klienty ani kontakty, které by jí pomohly dostat se ze země. „Každé ráno se probouzím a čtu Morning Brew, LA TechWatch, Crunchbase, TechCrunch a další,“ řekla. „Někteří z mých konkurentů sdíleli, že neprovádějí žádný obchodní rozvoj; jednoduše dostávají doporučení ze své sítě. Nemám tento typ sítě, ale budu.“ „Pochopil jsem, že start jako 21letá barevná žena nebude snadný úkol přesvědčit potenciální klienty, aby mi věřili.“ Jako bývalá atletka Spearmanová řekla, že ji soutěž baví. Mladá technologická zakladatelka si každý den stanoví cíl oslovit 50–100 potenciálních obchodních partnerů, ať už jde o společnosti nebo klienty. Část této tvrdé práce se nyní vyplácí, protože rozrostla svou síť LinkedIn na 9 200 připojení a nedávno zajistila dohodu o umístění zhruba 25 inženýrů do rostoucí společnosti, která nedávno získala kolo řady B za 50 milionů dolarů. Řekla, že dohody dosáhla přímým kontaktováním zakladatele. „Většinou dostávám nosy celý den, ale všechny nosy mě přibližují k ano,“ řekl Spearman. „V tomto odvětví nepotřebujete obrovský seznam klientů, abyste si vedli opravdu dobře.“ Právě teď Spearman využívá své úspory z ukončení studia na vysoké škole, spolu s příjmy, které přináší ze svého koncertu Postmates, na financování Techie Staffing. Společnost také získává příjmy účtováním poplatku za svá technická umístění. Spearman zatím nezkoumal myšlenku hledat financování rizikovým kapitálem, ale zvažuje to do budoucna. Vzhledem k tomu, že se Spearman věnuje výhradně vedení Techie Staffing, je si jistá, že její odvaha a touha po úspěchu dovede její společnost daleko. „Růst, růst a další růst,“ řekla Spearmanová o svých plánech na letošní rok. „Naším minimálním cílem je překročit tržby 1 milion dolarů, ale jsem optimista, že toto číslo můžeme překročit.“