Skip to content

Ano, měli byste na svého psa umístit AirTag

7 de Červenec de 2021
alvan nee T 0EW SEbsE unsplash 5f4cb03b96974b06a8d85b8cb0932591

Klíčové jídlo

  • AirTagy společnosti Apple jsou lehké, nevyžadují žádné mobilní předplatné a fungují rok nebo déle.
  • Sledovače psů Cellular + GPS jsou lepší mimo město.
  • Lze sledovat i kočky.
Všichni mluví o používání AirTagů společnosti Apple k vyhledání vašich klíčů, ale víte, k čemu jsou opravdu? Sledování vašeho uprchlého mazlíčka. Všichni víme, že váš malý přítel je velmi dobrý pejsek. Ale příležitostně mohou být nadměrně vzrušeni a utéct do dálky, možná už nikdy nebudou vidět. Existuje spousta drahých způsobů, jak sledovat vašeho mazlíčka, ale mohou zahrnovat měsíční poplatky a znamenat časté nabíjení baterie. Zadejte AirTags. Jsou opravdu dobré pro udržování přehledu o doggech? „Ve skutečnosti, navzdory doporučení společnosti Apple, věříme, že se toto stane jedním z klíčových prodejních míst společnosti AirTags,“ řekla Tammi Avallone, šéfredaktorka psího blogu FiveBarks, pro Lifewire prostřednictvím e-mailu. „Otevřením aplikace Find My na kompatibilním smartphonu uvidíte, kde je váš pes nebo kočka.“

Jak mohou AirTags sledovat vašeho mazlíčka?

Účelové sledovače psů, jako je Fi nebo Whistle, používají kombinaci celulárního připojení a satelitů GPS. GPS tracker určuje polohu vašeho nejlepšího přítele a 4G připojení vám toto místo pošle, obvykle prostřednictvím aplikace v telefonu. Výhodou tohoto přístupu je, že můžete svého psa najít kdekoli s pokrytím buněk. Nevýhodou je, že jde o aktivní zařízení, které odpovídá malému mobilnímu telefonu, a proto vyžaduje časté nabíjení. Píšťalka bude trvat 2–10 dní a Fi může za ideálních podmínek získat až tři měsíce.

Screenshot detekovaného AirTag na iPhone.

AirTags vydrží rok nebo déle na knoflíkové baterii. Jejich nevýhodou je, že aktivně neposílají svou polohu na internet. AirTag se ve skutečnosti nemůže připojit k internetu a nikdy neví, kde je. Místo toho AirTags vydávají pravidelný Bluetooth blip, který zachytí jakékoli procházející zařízení iOS. Toto předávací zařízení poté anonymně předá polohu značky společnosti Apple a poté vám. Jeho polohu můžete kdykoli zkontrolovat v aplikaci Najít moji aplikaci.

Nevýhody

„Největší nevýhodou je, že AirTags mohou fungovat pouze v blízkosti jiných zařízení Apple, která jsou v síti Find My,“ řekl Aiden Taylor, zakladatel psího blogu Furdooz, e-mailem pro Lifewire. Existují však i další místa, kde se značky Apple neshodují se správnými sledovači psů. Sledovače psů jsou konstruovány tak, aby odolaly nedovolené manipulaci a zneužívání psů, zatímco uvolněný AirTag by mohl spadnout do poklopu celý – i když pravděpodobně by fungoval z břicha blázna.

AirTags přesné vyhledávání na iPhone.

„Můj jezevčík je stále žvýkací, jako mnoho mladých psů,“ říká Taylor. „Neustále bych si představoval, jak si odráží límec a žvýká štítek, což by byl hrozný scénář.“ Psi také rádi plavou, ale pokud se jim nepodaří ponořit více než tři stopy pod a zůstat tam půl hodiny, AirTags to zvládnou víc.

Non-Dog Animals

Nejen psi mohou těžit z AirTagů. Milovníci koček žijících ve městě by také rádi sledovali své chlupaté přátele. I když, pokud máte malou kočku, může být i AirTag pro jejich obojky příliš velký. Na druhou stranu to už nemůže být otravnější než zvony, které zdobí nějaké kočičí obojky a zvoní neustále, po celý den, pokaždé, když se ubohé zvíře pohne. Kočky nemají sklon utíkat do divočiny. Ve městě je pravděpodobnější, že se potulující kočka uvězní v opuštěné budově nebo se proplíží otvorem ve střeše garáže a nebude moci vyskočit ven. V těchto případech by byl AirTag čistý.

Měli byste sledovat domácí mazlíčky pomocí AirTag?

Trh s domácími mazlíčky si již myslí, že budete chtít ke svému psovi připojit AirTag. „Výrobci obojků pro psy nyní nabízejí náhradní díly, které lze použít s AirTags. K dispozici jsou klasické kožené obojky, obojky ve tvaru V a další,“ říká Avallone.

Pet Tag AirTag držák pro obojek pro domácí mazlíčky.

Pet Tag AirTag držák pro obojek pro domácí mazlíčky od NormaJeanDesignsLLC na Etsy.com.

Z praktického hlediska však vše záleží. AirTags jsou k ničemu, pokud berete svého psa na dlouhé procházky po divočině. Ale ve městech a městských parcích, kde je dostatek uživatelů iOS, aby zachytili signál, jsou AirTagy ideální. Je však snadné učinit informované rozhodnutí. Ve městech budou AirTagy skvěle fungovat. Pokud se svým psem často odcházíte do civilizace, pravděpodobně potřebujete možnost GPS / mobilní připojení. Ale pokud jste často úplně mimo síť, mimo mobilní pokrytí, možná se můžete vrátit zpět na AirTags. Koneckonců, pokud se váš nejlepší přítel vrátí do civilizace o několik týdnů nebo měsíců později, baterie v AirTag bude stále fungovat.