Skip to content

Aplikace Samsung SmartThings: Co to je a jak ji používat

7 de Červenec de 2021
GettyImages 1181729671 3a851687f9a841e289e6e9098199959c

Aplikace SmartThings je pokusem společnosti Samsung stát se centrální aplikací pro ovládání všech inteligentních domácích zařízení, která jste si doma nainstalovali. Rovněž se neomezuje pouze na uživatele zařízení Samsung, protože si jej může nainstalovat kdokoli se zařízením Android nebo iOS.

Co je aplikace SmartThings

SmartThings vám umožní ovládat velkou rodinu zařízení z neustále rostoucí knihovny. Bez ohledu na značku vašeho chytrého zařízení jej můžete přidat do aplikace a ovládat s ním vše ve vaší domácnosti. SmartThings je užitečný, protože téměř každé chytré zařízení má aplikaci, takže je frustrující a nepříjemné najít ten správný pro ovládání každého zařízení zvlášť. Abyste se mohli připojit k mnoha zařízením SmartThings, musíte mít rozbočovač SmartThings Wi-Fi.

Jak nastavit aplikaci SmartThings

Pokud jste si zakoupili a nainstalovali centrum SmartThings Hub, aplikaci SmartThings využijete naplno. Potřebujete rozbočovač pro připojení zařízení jiné než Samsung smart home. Společnost Samsung také prodává kombinovaný síťový router SmartThings Wi-Fi a inteligentní rozbočovač, který plní stejnou práci. Jakmile nastavíte rozbočovač SmartThings, můžete si nainstalovat aplikaci a začít ovládat svá inteligentní domácí zařízení. Aplikaci SmartThings pro Android můžete získat z Google Play nebo SmartThings pro iOS v App Store. Po instalaci můžete do aplikace začít přidávat zařízení, která vlastníte.

Jak používat aplikaci SmartThings

Díky nakonfigurovanému centru SmartThings Hub a nainstalované aplikaci SmartThings jste připraveni začít ovládat vše ve vaší domácnosti. Po spuštění aplikace můžete klepnutím na ikonu přidat nové zařízení + symbol vpravo nahoře. Uvidíte následující kategorie:

 • Zařízení: Přidejte Samsung nebo inteligentní zařízení třetích stran.
 • Pokoje: Nakonfigurujte místnosti v aplikaci a uspořádejte svá zařízení.
 • Hlasový asistent: Připojte svou aplikaci k hlasovému asistentovi Amazon Alexa, Google Assistant nebo Bixby.
 • Scéna: Nastavte s chytrými zařízeními více automatizovaných akcí, kdykoli vyberete scénu.
 • Automatizace: Připojte inteligentní domácí zařízení spouštěním akcí na jednom zařízení, kdykoli dojde ke spuštění na jiném zařízení.
 • SmartApp: Nainstalujte předkonfigurovanou automatizaci Smart Home nabízenou společností Samsung.
 • Člen: Přidejte nové členy pomocí účtu Samsung, e-mailu nebo QR kódu, aby ostatní ve vaší domácnosti mohli také ovládat vaše inteligentní zařízení.

Když se rozhodnete Zařízení, musíte vybrat Značka a poté vyberte své zařízení. Jakmile přidáte nová zařízení, uvidíte je na domovské obrazovce. Když klepnete na každé zařízení, uvidíte všechny způsoby, jak můžete z tohoto zařízení ovládat nebo získávat informace. Tyto ovládací prvky závisí na typu a značce zařízení.

Více rozhraní aplikace SmartThings pro Android.

Jaká zařízení fungují s aplikací SmartThings?

Pokud používáte rozbočovač SmartThings, nebudete muset kupovat rozbočovače pro další zařízení, jako jsou žárovky Philips Hue. Místo toho si můžete koupit jednotlivé žárovky. Dokud vaše inteligentní domácí zařízení fungují s protokoly Zigbee, Z-Wave, Cloud-to-Cloud, LAN a Zigbee3, měla by fungovat s rozbočovačem SmartThings (a aplikací). K centru SmartThings můžete také připojit mnoho hlavních inteligentních domácích rozbočovačů. Pokud si chcete být jisti, že k ovládání nového inteligentního domácího zařízení můžete použít aplikaci SmartThings, ujistěte se, že na obalu je uvedeno „Funguje se SmartThings“. Samsung nabízí kompletní seznam kompatibilních značek. Mezi nejoblíbenější značky, které pracují se SmartThings, a můžete je ovládat pomocí aplikace, patří:

 • Ecobee
 • Google Nest
 • Honeywell
 • Inteligentní světla Philips Hue, Belkin, Ecosmart, Sylvania a LIFX
 • Alexa, Google Assistant a Bixby
 • Kamery Arlo, Google Nest a Ring
 • Inteligentní přepínače Belkin, Ecolink a Leviton
 • Ventilátory nebo průduchy Honeywell, Leviton a Miro
 • Prodejny Eaton, Honeywell, iHome, Leviton a Kasa
 • Mnoho dalších senzorů, inteligentních zámků, kouřových a požárních hlásičů, reproduktorů, termostatů a mnoho dalšího

Pokud začínáte svůj inteligentní dům od nuly, máte nejlepší předpoklady k tomu, abyste své chytré domácí nákupy vytvořili v centru SmartThings. Zaměřte se na nákup pouze kompatibilních značek a produktů a každé zařízení ve vaší domácnosti můžete ovládat pomocí aplikace SmartThings.