Skip to content

Apple řeší problémy s ochranou osobních údajů pomocí AirTags a Find My

11 de Duben de 2022
GettyImages 1315307771 f2c957299db54f3ca5956503c0c85fd1

Apple plánuje zavést řadu změn pro AirTags a síť Find My, aby se vypořádal s nežádoucím sledováním. Apple nedávno oznámil změny a uvedl, že úzce spolupracoval s bezpečnostními experty a orgány činnými v trestním řízení, aby rozhodli, jaká vylepšení by měla být provedena, aby lépe chránili uživatele. Zpočátku budou změny zahrnovat nová upozornění a varování, zatímco Apple pracuje na přidávání nových bezpečnostních funkcí, které budou vydány koncem tohoto roku.

V budoucí aktualizaci dostanou noví uživatelé AirTag upozornění, že produkt je určen pouze k použití na jejich vlastních věcech. Pokud jej zneužijete, policie může získat informace identifikující majitele AirTag. AirPods byly také použity ke sledování lidí a ve stejné aktualizaci se na vašem iPhone objeví upozornění, že cestujete s neznámým AirPodem. Dříve se v upozornění zmiňovalo pouze „Zjištěno neznámé příslušenství“. Apple také aktualizoval svůj článek o nežádoucím sledování, aby lépe vysvětlil aktuální bezpečnostní funkce na AirTags, AirPods a síti Find My, a navíc to, co spouští bezpečnostní upozornění. Pokud jde o nové funkce, Apple pracuje na přidání funkce Precision Finding, která funguje jako sonar k lokalizaci neznámých AirTags na osobě. Tato funkce kombinuje několik funkcí na iPhonu k nalezení zařízení pomocí hmatové odezvy.

Muž pomocí AirTag

Apple také plánuje zvýšit hlasitost na AirTags a upozornit lidi dříve, pokud se najde neznámé zařízení, ale Apple neřekl, o kolik hlasitěji nebo o kolik dříve upozornění dorazí. Protože se na těchto funkcích stále pracuje, neexistují přesné informace o tom, kdy tyto funkce dorazí, ani která verze softwaru bude aktualizace zahrnovat.