Apple tvrdí, že ve svém App Store zastavil více než 1,5 miliardy dolarů potenciálně podvodných transakcí a v loňském roce odmítl celkem 1 milion aplikací. Technologický gigant uvedl, že odvrátil 215 000 aplikací z důvodu porušení ochrany soukromí, zabránil více než 3 milionům odcizených karet nakupovat a mimo jiné deaktivoval 244 milionů zákaznických účtů.
„V zákulisí to vyžaduje značné prostředky, aby se zajistilo, že tito špatní aktéři nebudou moci využívat nejcitlivější informace uživatelů, od místa po platební údaje,“ napsal Apple ve svém oznámení. „I když je nemožné zachytit každý podvod nebo špatný úmysl, než k tomu dojde, díky špičkovým snahám společnosti Apple v oblasti boje proti podvodům se bezpečnostní experti shodují, že App Store je nejbezpečnějším místem pro vyhledávání a stahování aplikací.“ Apple uvedl, že podvody v App Store zahrnují falešné hodnocení a recenze, podvody s účty a podvody s platebními a kreditními kartami. Společnost uvedla, že odmítá nebo odstraňuje aplikace, když zjistí, že tyto akce probíhají. Podle Apple bylo odstraněno 48 000 aplikací pro „skryté nebo nezdokumentované funkce“, 150 000 bylo odstraněno, protože zkopírovaly jinou aplikaci, 215 000 bylo odebráno kvůli shromažďování uživatelských dat a 95 000 bylo odstraněno kvůli podvodu. „Bezpečnostní experti souhlasí, že App Store je nejbezpečnějším místem pro vyhledávání a stahování aplikací.“ Apple především odstranil aplikaci Fortnite od Epic Games loni v srpnu poté, co Epic odmítl zaplatit 30% poplatek společnosti Apple za digitální nákupy. Společnost Epic obešla to, čemu se říká „daň z Apple“ tím, že nechala hráče nakupovat herní měnu Fortnite, V-Bucks, což podle Apple porušilo její pokyny pro App Store. Loni v červenci společnost Apple vydala studii (zadanou společností Apple), která ji obhajuje
Poplatky za App Store s tím, že jeho 30% provize za placené aplikace a nákupy v aplikacích je stejná nebo podobná jako na 38 digitálních tržištích. Šetření z The New York Times a The Wall Street Journal v roce 2019 však zjistila, že Apple upřednostňuje své vlastní aplikace v App Store před aplikacemi vytvořenými třetími stranami.