Skip to content

CES 2021: Produkty, které méně stresují, relaxují a lépe spí

7 de Září de 2021
GettyImages 1257057803 2091c71d34df4f248589219108f8574a

Klíčové informace

  • Jedním z trendů, které uvidíme na veletrhu spotřební elektroniky v roce 2021, je nárůst wellness technologií.
  • Mezi inovace v oblasti wellness technologií patří nositelná zařízení, polštáře, vnitřní zahrady a další.
  • Odborníci tvrdí, že wellness technologie nám umožňuje převzít kontrolu nad naším fyzickým a duševním zdravím jednoduššími způsoby.
Přehlídka spotřební elektroniky (CES) 2021 bude letos virtuální, ale stále uvidíme všechny nejnovější nové technologické produkty a trendy. Mnoho produktů je letos zaměřeno na kategorii wellness, protože potřeba zvýšit naši pohodu se stala prioritou více než kdy dříve. Odborníci tvrdí, že wellness technologie, která bude debutovat na CES 2021, od unikátních nositelných zařízení až po špičkové polštáře a holistickou zahradu, představuje širší trend v tomto odvětví, který směřuje k přizpůsobení našich návyků pomocí technologie. „Wellness technologie je pro letošní rok i po něm tak důležitá, protože nám umožňuje snadněji se zapojit do chování v oblasti zdravého životního stylu, které pomáhá prodloužit náš život bez nemocí,“ napsal Michael D. Ham, spoluzakladatel a COO společnosti Pure365, v e -mailu na Lifewire.

Nositelná zařízení pro wellness

Přestože nositelná zařízení nejsou na technologické scéně žádnou novinkou, nositelná zařízení zaměřená na wellness jsou stále oblíbenější, jak je vidět na náhledech produktů v CES 2021 v tomto roce. Odborníci tvrdí, že nositelná zařízení jsou užitečná při poskytování našich zdravotních údajů a pokroku v oblasti zdraví v reálném čase. „Další posun, který s tím souvisí [wellness technology] je lepší porozumění tomu, jak je „wellness“ individualizované, “napsala Sophie Welsman, zástupkyně ředitele výzkumu a poradenství ve společnosti The Sound. Lifewire prostřednictvím e-mailu. „Technologie, která lidem pomáhá shromažďovat a používat data k přizpůsobení jejich wellness návyků (ať už jde o to, co jíst, jak dlouho spát, kdy nebo jak cvičit nebo jak úspěšná byla jejich meditace), bude hrát trvalou roli.“

Osoba používající přenosný počítač u kuchyňského stolu v nositelném Cove.

Jeden z těchto nositelných předmětů slibuje „budoucnost péče o sebe“. Cove, vytvořené společností Feelmore Labs, si klade za cíl snížit stres a úzkost (něco, co mnozí z nás zažívali v posledním roce.) Zařízení funguje tak, že za ušima aplikuje jemné vibrace, které umožňují přirozené biologické cestě mezi pokožkou a mozkem aktivovat část mozku, která reguluje úzkost, což vede k hlubokému pocitu klidu. Pak je tu BLADE, vytvořený společností SOUL, která se dabuje jako Fitbit pro vaše ucho. Zařízení využívá umělou inteligenci k analýze pohybu vašeho těla, aby poskytlo koučovací rady v reálném čase, jako jsou tipy na běžeckou formu, šířku kroku a zlepšení celkového výkonu při cvičení.

Zpět k základům

V novém roce, kdy máme stále spoustu času, mnozí přijímají nové koníčky, jako je zahradničení, aby se zaměstnali a snížili stres zapojením se do něčeho, co je baví. Odborníci tvrdí, že wellness nezahrnuje pouze fyzické zdraví, ale také připojení k základům, jako je příroda.

Krytá zahrada od Gardynu.

„Jsem nadšený z wellness techniky, která se zaměřuje nejen na fyzické zdraví, ale také nám pomáhá znovu se spojit s naším přírodním světem prostřednictvím principů biofilního designu (tj. Vnitřní zahrady, umění/snímky, zvukové scény),“ napsal Ham. „Když jsme schopni se denně spojovat s přírodou, umožňuje nám to lépe porozumět tomu, odkud se odvozuje dobré zdraví.“ Vůbec první plně automatizovaný systém pěstování vertikálních produktů v interiéru bude debutovat na veletrhu CES 2021. Gardyn využívá nový druh technologie zvané hybriponická technologie k zajištění přístupu k čerstvé produkci v našich domácnostech. Kompletní s asistentskou aplikací založenou na AI, systém dokáže pěstovat až 30 rostlin současně pomocí integrovaného LED osvětlení a zásobníku vody o objemu 6 galonů, který je plně autonomní několik týdnů bez přidání vody.

Dobrý spánek

S ohledem na to všechno je spánková technologie na CES letos obrovská. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí potřebují dospělí pro nejlepší zdraví a pohodu sedm nebo více hodin spánku za noc. Mnozí z nás měli v minulém roce pravděpodobně bezesné noci, ale technologické společnosti, které se na letošním veletrhu CES objevily, se snaží bojovat proti našemu kolektivnímu nedostatku spánku. Jeden takový chytrý polštář se snaží vyřešit problém neklidných pražců automatickou úpravou jeho výšky tak, aby vyhovovala spánkové poloze člověka při spánku. Interaktivní inteligentní polštář AirCozy má dokonce řešení pro chrápající: dokáže detekovat chrápání a jemně zatřepat polštářem nahoru a dolů, aby vám zabránilo chrápání a zároveň vás povzbudit ke spánku spíše na boku než na zádech. Chcete více? Podívejte se na veškeré naše pokrytí CES 2021 právě zde.