Skip to content

Chris Witherspoon: Zesílení hlasů menšinových televizních a filmových feťáků

5 de Červenec de 2021
ScreenShot2021 05 11at11.47.30AM 9172bd4627dc455493a4099398f1cf2c

Chris Witherspoon pracuje v zábavním průmyslu dostatečně dlouho, aby pocítil nedostatek rozmanitosti, a proto vytvořil aplikaci, která umocňuje každodenní feťáky z menšinových filmů, kteří hledají komunitu.

Witherspoon je zakladatelem a generálním ředitelem PopViewers, aplikace pro televizní a filmové fanoušky na budování digitálních komunit kolem jejich oblíbeného obsahu. Zábavní novinář byl inspirován založením vlastní technologické společnosti poté, co viděl potřebu rozmanitějších kritiků v kinematografickém průmyslu. „Uvědomil jsem si, že hrací pole není vyrovnáno, a tak jsem vytvořil platformu, která zesiluje hlasy každodenních diváků, marginalizovaných diváků a rozmanitých komunit,“ řekl Witherspoon Lifewire v telefonickém rozhovoru. „Nakonec chci, aby lidé využívali tuto platformu k ovlivňování Hollywoodu a provádění změn v obsahu, o nichž se domnívám, že můžeme.“ Společnost PopViewers byla uvedena na trh v roce 2018, ale vlajková loď společnosti pro iOS se na trh objevila až v prosinci 2020. Witherspoon řekl, že kromě snahy o zesílení hlasů chce společnost PopViewers pomoci spotřebitelům rozhodnout se, co sledovat dále. Uživatelé aplikací mohou mít rádi a nelíbí se jim televizní pořady a filmy, vytvářet seznamy sledovaných videí, poskytovat krátké videoreklamy na obsah, ponořit se do konverzací s ostatními diváky atd. Každá televizní show a film také získává skóre získávané davem, které si ostatní diváci mohou prohlédnout při výběru obsahu ke sledování.

Rychlá fakta

  • Název: Chris Witherspoon
  • Stáří: 38
  • Z: Warren, Ohio
  • Oblíbená hra: Fortnite s osobními lekcemi od svého 9letého syna Andrése.
  • Klíčový citát nebo motto, kterým žije: „Pokud nevidíš příklad, buď příkladem.“

Od Ohia po Velké jablko

Witherspoon vyrůstal v „dělnickém městečku“, jak sám popisuje, a přestože vyrůstal bez kabelu, nejvíce ho inspirovaly denní talk show a sobotní noční filmy. Řekl, že televize a filmy jsou pro něj způsob, jak uniknout ze života, o kterém měl pocit, že by neměl žít. „Jako rodina jsme hodně bojovali. Prošli jsme mnoha překážkami, pokud jde o finanční zabezpečení,“ řekl Witherspoon. „Nikdy jsem nebyl obklopen lidmi, kteří byli úspěšní a prožívali tyto divoké profesionální sny a touhy.“ Posledních 10 let pracoval Witherspoon jako zábavní novinář, dříve pracoval pro Fandango, NBC Universal Media, CNN a The Grio. Během svého působení ve filmech Fandango a Rotten Tomatoes sledoval Witherspoon časné projekce filmů a televizních pořadů, někdy šest až devět měsíců před jejich vydáním. „Chceme, aby více menšin mohlo mít místo u stolů s takovými technologickými společnostmi. Budeme úspěšní a chci, aby se teď lidé dostali dovnitř a měli kousek tohoto koláče.“ „Když jsem byl v těchto místnostech, poznal jsem, že jsem byl jedním z mála lidí, kteří vypadali jako já,“ řekl Witherspoon. „Obklopovalo mě osmdesát procent bělochů a oni mohou psát recenze do hlavních publikací o těchto televizních pořadech a filmech, které informují zemi.“ Witherspoon uvedl, že jsou to recenze, které v konečném důsledku ovlivňují návratnost pokladny a okruhy udělování cen. Řekl, že doufá, že analytika od PopViewers bude hrát klíčovou roli v pomoci tvůrcům obsahu „napravit to“. Nakonec chce, aby se Hollywood díval na PopViewers jako na „definitivní hlas diváka“. Společnost PopViewers se sídlem v New Yorku má tým šesti zaměstnanců. Společnost při uvedení své vlajkové aplikace do života spolupracovala s vývojovým týmem v Dominikánské republice. PopViewers testoval svůj první prototyp aplikace v létě roku 2019. V únoru 2020 společnost uspořádala cílové skupiny se skutečnými uživateli, aby získala zpětnou vazbu pro aktuální aplikaci. „Když v březnu zasáhla pandemie, drželi jsme skloněné hlavy a pracovali jsme na dálku,“ řekl Witherspoon.

Růst a inspirace

Witherspoon uvedl, že je velmi požehnaný uzavřít úspěšné kolo financování ve výši 1,4 milionu dolarů od přátel a rodiny již v září 2019. Joy Reid z MSNBC byla jedním z těch raných investorů a hlavních motivátorů, kteří tlačili Witherspoon na spuštění jeho aplikace. PopViewers se v současné době snaží získat dalších 5 milionů dolarů, aby mohl pokračovat v růstu.

Přehled aplikace PopViewers, která se zobrazuje v Apple Store.

„Od dokončení našich přátel a rodinných příslušníků a uvedení našeho produktu na trh pro nás stále existuje stoupání do kopce,“ řekl Witherspoon. „Rozhodně jsem v úplně novém prostředí, když se obracím na investiční firmy, které po mě vyžadují přístup k sadě nástrojů, které jsem nikdy v životě nemusel používat.“ Co se týče růstových plánů, Witherspoon uvedl, že PopViewers pracuje na budování online platformy kolem zapojení aplikace. Platforma zahrnuje denní blogy, hloubkové nálady od diváků aplikace a týdenní sloupec „Co sledovat“. „Mnoho lidí mi říkalo, že PopViewers pro ně je to, co otevírají o víkendech a ptají se, co mám sledovat?“ řekl. „Kurátorujeme tuto zkušenost s tím, co sledovat v reálném čase na všech platformách.“ Witherspoon uvedl, že kvůli organické propagaci, kterou dělá, přitahuje aplikace hlavně černochy a další menšinové uživatele. PopViewers má přibližně 3 000 aktivních uživatelů měsíčně, přičemž v aplikaci je dosud hodnoceno více než 60 000 kusů obsahu. Witherspoon uvedl, že zapojení na relaci vzrostlo od vydání aplikace o 44%, přičemž uživatelé v aplikaci zůstali v průměru 4 minuty a 24 sekund. „Uvědomil jsem si, že hrací pole není vyrovnané, a tak jsem vytvořil platformu, která zesiluje hlasy každodenních diváků, marginalizovaných diváků a rozmanitých komunit.“ V letošním roce Witherspoon uvedl, že se nejvíce těší na uzavření současného kola rizikového kapitálu své společnosti, vybudování aplikace PopViewers pro Android a prosazení své crowdsourcingové kampaně. Witherspoon jako zakladatel černé a gay technologie řekl, že je pro něj nezbytné jít příkladem pro mladé menšiny, a proto chce vyrazit na turné HBCU (Historically Black Colleges and Universities) a promluvit si s černými studenty. „Chceme, aby více menšin mohlo mít místo u stolů s takovými technologickými společnostmi,“ řekl Witherspoon. „Budeme úspěšní a chci, aby se lidé dostali dovnitř a měli kousek tohoto koláče.“