Skip to content

Co bylo Yahoo People Search?

8 de Srpen de 2021
GettyImages 11293771851 d0ca4b005e8f4c8793755cb63e1049fa

Vyhledávání osob na Yahoo bylo ukončeno. Tento článek je pouze pro historický odkaz. Pokud jde o alternativy Yahoo People Search, podívejte se na tento seznam bezplatných webů pro vyhledávání lidí. Yahoo People Search byl vyhledávací nástroj, který bylo možné použít k vyhledání telefonních čísel, adres a e -mailových informací. Vyhledávač byl přístupný na people.yahoo.com.

Jak fungovalo vyhledávání lidí na Yahoo

Některé informace, které byly nalezeny ve službě Yahoo People Search, byly poskytnuty společností Intelius, organizací pro získávání informací, která licencovala tato data společnosti Yahoo. Většina informací nalezených pomocí nástroje byla zcela zdarma, ale pokud jste se rozhodli sledovat informace, které Intelius nabídl, budete muset zaplatit. Nástroj pro vyhledávání lidí přivedl veřejně přístupné informace z telefonních seznamů, bílých stránek a žlutých stránek do vyhledávací služby Yahoo. Tyto informace mohly být nalezeny na webu a byly k dispozici široké veřejnosti, což znamená, že žádná z nich nebyla citlivá, bezpečná ani potenciálně škodlivá. K nalezení telefonního čísla nebo adresy bylo vyžadováno příjmení osoby. Zpětné vyhledávání telefonních čísel by mohlo získat jména a adresy spojené s konkrétním telefonním číslem a vyhledávání e -mailové adresy (vyžaduje se příjmení) by mohlo vrátit jména, adresy, telefonní čísla a související e -mailové informace.

Ochrana osobních údajů při vyhledávání osob na Yahoo

Informace nalezené pomocí nástroje Yahoo pro vyhledávání osob byly nalezeny ve veřejně přístupných databázích, online telefonních seznamech a veřejných záznamech. Jinými slovy, žádná z informací vrácených z Yahoo People Search tam nebyla umístěna, aniž by byla nalezena někde na webu, kde již sídlila. Pomocí formuláře pro odstranění můžete požádat o odstranění svých údajů ze záznamů Yahoo People Search. Tím by však vaše informace nebyly odstraněny nikde jinde na webu.

Alternativy pro vyhledávání lidí na Yahoo

Existuje několik způsobů, jak najít lidi online. Možná máte pouze jejich číslo a chcete zjistit, kdo je vlastníkem. Nebo pokud máte pouze jejich e -mailovou adresu, můžete provést zpětné vyhledání e -mailové adresy a zjistit, komu e -mail patří. Můžete dokonce najít někoho podle jeho uživatelského jména. Na iTools.com je také hostován nástroj Yahoo People Search, který může být podobný originálu od Yahoo. Osoba, kterou hledáte, je však dotazována proti Spokeo místo Intelius.