Skip to content

Co byste měli vědět o připojení ke skryté síti

3 de Únor de 2023
what to know about connecting to a hidden network 5216351 6cd0efb9f97344d79b3afd52259feb3b

Skrytá síť je bezdrátová síť nakonfigurovaná tak, aby nevysílala svůj název sítě (SSID). To znamená, že je efektivně skryto, pokud nevíte, kde hledat, protože se nezobrazí vedle jiných sítí.

K čemu se používá skrytá síť?

V minulosti uživatelé často vytvářeli skryté sítě, aby přidali další vrstvu zabezpečení, protože nikdo neviděl, že existují. Ve skutečnosti to nepřidává moc ochrany a většina uživatelů by místo toho měla mít zabezpečená hesla.

Skrytá síť však může být stále použita pro různé účely. Mohou to být pro udržení pořádku v seznamu sítí, například v rušném bytovém domě, kde si nepřejete inzerovat síť, kterou používáte pouze pro několik vlastních zařízení.

Podobně v pracovním prostředí může být užitečné mít pro návštěvníky vystavenou síť pro hosty a zároveň skrýt síť používanou pro zaměstnance.

Co to znamená, když existuje skrytá síť?

Skrytá síť nefunguje jinak než běžná síť. Jediný rozdíl je v tom, že nevysílá název své sítě nikomu, kdo hledá síť. K dispozici je však software, který dokáže zobrazit skryté sítě. Odhalení skryté sítě neznamená, že se k ní můžete (nebo byste měli) připojit, protože k připojení budete stále potřebovat heslo.

Připojení ke skryté síti není více či méně bezpečné než běžná síť. Důležité je vědět, kdo síť vlastní a ovládá.

Proč je na mé Wi-Fi skrytá síť?

Pokud jste nenastavili svůj Wi-Fi router tak, aby byl skrytý, vaše síťové vybavení Wi-Fi nebude vysílat žádné skryté sítě, na které narazíte prostřednictvím aplikací nebo jinde.

Místo toho můžete zobrazit sítě v blízkosti vaší polohy, abyste se k nim mohli připojit. Skrytá síť je viditelná pouze v případě, že k zobrazení všech dostupných sítí v blízkosti vaší polohy používáte speciální aplikaci, jako je iStumbler.

Pokud na něj narazíte, nebude rušit vaše připojení, pokud se k němu nezkusíte připojit.

Měli byste se připojit ke skrytým sítím?

Technicky není na škodu připojit se ke skrytým sítím, samozřejmě za předpokladu, že znáte původ sítě. Pokud jste skrytou síť nastavili sami, je bezpečné ji používat. U neznámých byste o tom měli vědět více.

Připojení ke skryté síti se mírně liší od připojení k běžné síti, protože je skryté. Potřebujete znát název sítě, typ zabezpečení a informace o bezpečnostním klíči. Ty vám poskytne správce sítě.

Připojení ke skryté síti ve Windows je docela jednoduché.

Jak se připojit ke skryté síti na Macu

 1. Klikněte na ikonu Apple v levém horním rohu plochy.

 2. Klikněte Systémové preference.

 3. Klikněte Síť.

 4. Klikněte na rozevírací nabídku Název sítě.

  Nastavení sítě MacOS se zvýrazněnou rozevírací nabídkou názvu sítě.

 5. Klikněte Připojte se k jiné síti.

  Nastavení sítě MacOS se zvýrazněnou možností Připojit se k jiné síti.

 6. Zadejte podrobnosti o síti.

  MacOS Dialogové okno Připojení k síti Wi-Fi.

  Ujisti se Pamatujte na tuto síť je zaškrtnuto, takže nemusíte znovu zadávat podrobnosti později.

 7. Klikněte Připojit.

FAQ

 • Jak se připojím ke skryté síti ve Windows?

  Pokud používáte Windows, nejpřímější způsob, jak se připojit ke skryté síti, je přes Nastavení Windows. V Nastavení vyberte Síť a internet a ujistěte se, že jste na Wi-Fi tab. Vybrat Správa známých sítí > Přidat síť. Informace o názvu sítě, typu zabezpečení a klíči zabezpečení získáte od svého IT týmu nebo správce. Zadejte tyto informace do Přidat síť obrazovce a vyberte Uložit. Budete připojeni ke skryté síti.

 • Jak odstraním skrytou síť?

  Pokud ve své síti Wi-Fi nechcete mít skrytou síť, najděte panel pro správu směrovače a přihlaste se. V závislosti na směrovači se zobrazí možnost Nastavení Wi-Fi nebo něco podobného. Hledejte a Skryté sítě volba. Jakmile najdete tuto možnost, budete moci zakázat skryté sítě. Pro dokončení procesu restartujte router.

 • Jak mohu skrýt síť Wi-Fi?

  Chcete-li síť skrýt, budete muset deaktivovat SSID sítě. Chcete-li to provést, budete muset najít konkrétní pokyny pro váš router. Proces bude pravděpodobně zahrnovat přihlášení do administrativního panelu vašeho routeru a vyhledání tzv. možnosti Vysílání SSID. Pokyny k routeru vás provedou deaktivací vysílání SSID a skrytím vaší sítě Wi-Fi. Pokud máte router Linksys, podívejte se na web Linksys, a pokud máte router Netgear, přejděte na tento web.