Skip to content

Jak resetovat Wi-Fi Extender na nový router

21 de Březen de 2023
GettyImages 606014154 421b57ae7c2246dfa362a0d1c4f4b183

Co vědět

 • Chcete-li resetovat a připojit Wi-Fi Extender k novému routeru, odpojte Wi-Fi Extender ze zdi.
 • Vypnout stávající router a zástrčku nastavte nový router.
 • Zapojte Wi-Fi extender zpět do zdi a stiskněte tlačítko WPS na Wi-Fi extenderu a routeru.

Tento článek vysvětluje, jak resetovat Wi-Fi extender a připojit jej k novému routeru, aby se zlepšila síla signálu v některých oblastech vašeho domova.

Proč Wi-Fi Extender přestanou fungovat?

Wi-Fi extender může přestat fungovat z mnoha důvodů. I když to nejsou všechny důvody, proč by mohlo přestat fungovat, některé příklady jsou: primární připojení již není k dispozici, hardwarová porucha nebo jiné bezpečnostní pověření. Toto jsou kroky k resetování Wi-Fi Extender, pokud přestane fungovat. Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je třeba Wi-Fi Extender vyměnit, je, že jednotka již nesvítí nebo nevysílá signál.

 1. Zkontrolujte, zda je Wi-Fi Extender stále připojen k routeru.

 2. Z Wi-Fi Extender by měly být vysílány další dvě bezdrátové sítě. Obě sítě by měly mít na konci názvu sítě „EXT“. K dispozici bude 5GHZ a 2GHZ síť.

 3. Klikněte Vlastnosti na bezdrátové síti.

  Vlastnosti v bezdrátových sítích na hlavním panelu Windows

 4. Zkontrolujte, zda je síť připojena a zda odesílá a přijímá data.

  Připojeno a zabezpečeno v nastavení sítě a Internetu ve Windows

 5. Pokud síť není připojena, zkontrolujte fyzickou jednotku Wi-Fi Extender.

 6. Ujistěte se, že kontrolky dat blikají zeleně.

 7. Zkontrolujte kontrolku síly bezdrátového signálu na přední straně zařízení.

 8. Pokud je Wi-Fi Extender černý nebo oranžový, ztratil spojení se směrovačem.

 9. zmáčkni WPS tlačítko na routeru obvykle umístěné nahoře.

 10. zmáčkni WPS tlačítko na Wi-Fi extenderu.

 11. Spojení bude obnoveno.

Potřebují Wi-Fi Extendery vyměnit?

Wi-Fi Extender obecně není nutné často vyměňovat, protože tato zařízení nevysílají internetový signál samostatně. Místo toho je Wi-Fi extender zrcadlem stávajícího připojení, a proto mají tato zařízení mezi novou technologií životnost asi tři až čtyři roky. Pokud výměna Wi-Fi Extender trvá déle než čtyři roky, může to znamenat, že přicházíte o nové pokroky v širokopásmové technologii. Kvalitní Wi-Fi Extender by vám měl poskytnout pohodlné tři až čtyři roky používání, než bude nutné jej vyměnit. Vzhledem k tomu, že Wi-Fi Extender se zapojují přímo do elektrických zásuvek, jsou náchylné na přepětí, které může zkrátit životnost těchto zařízení. Ačkoli Wi-Fi Extender není často potřeba vyměnit, můžete zjistit, kdy je potřeba vyměnit. Některé příznaky, které můžete zaznamenat, jsou, že stahování neprobíhá tak hladce jako dříve, a pokud streamujete obsah, zaznamenáte neustálé ukládání do vyrovnávací paměti.

Mohou Wi-Fi Extender způsobit problémy?

Wi-Fi Extender může způsobit problémy s připojením, pokud zařízení nefunguje správně. Zde je několik signálů, že váš Wi-Fi Extender se pokazil.

 • Je nutné se často znovu připojovat: První známkou toho, že Wi-Fi extender selhává, je, když neustále ztrácíte jeho signál.
 • Rychlost internetu je pomalá nebo nekonzistentní: Protože Wi-Fi Extender znovu vysílá existující signál, rychlost internetu by měla být docela dobrá. Ale pokud je rychlost internetu pomalejší než obvykle a máte hodně přerušených stahování, může to být známkou toho, že Wi-Fi Extender je špatný.
 • Wi-Fi Extender se vůbec nezapne: Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda Wi-Fi Extender způsobuje problémy, je zjistit, zda je jednotka zapnutá. Vadný Wi-Fi Extender ztratí napájení a nakonec se vůbec nezapne.

FAQ

 • Kam mám umístit svůj Wi-Fi extender?

  Váš extender musí být dostatečně blízko routeru, aby měl silný signál a zároveň poskytoval maximální rozšířený dosah. Jakmile najdete nejlepší místo pro váš router, umístěte extender do středu oblasti, která potřebuje silnější Wi-Fi připojení.

 • Jak fungují Wi-Fi extendery?

  Rozšiřovače Wi-Fi rozšiřují signál Wi-Fi vašeho routeru vytvořením samostatných sítí. Tímto způsobem můžete přepínat mezi routerem a sítí extenderu podle toho, která z nich je v danou chvíli silnější.

 • Jak resetuji router?

  Chcete-li router resetovat, vyhledejte tlačítko reset na spodní nebo boční straně zařízení. Možná budete muset použít kancelářskou sponku a podržet tlačítko po dobu 30 sekund. Když resetujete router, měli byste resetovat také modem.

 • Jak mohu použít router jako prodlužovač Wi-Fi?

  Chcete-li použít router jako prodlužovač Wi-Fi, připojte jej k hlavnímu routeru přes Ethernet a přepněte jej do režimu AP. Chcete-li jej používat jako Wi-Fi opakovač bez kabelu, přepněte svůj další internetový směrovač do režimu opakování.