Skip to content

Co dělat, jak opravit chybu iPhone 3194

9 de Srpen de 2021
iphone error 3194 5ad3a89d3de4230037db2c7e

Upgrade vašeho iPhone na novou verzi operačního systému nebo jeho obnovení ze zálohy je obvykle docela hladký proces. Postupujte podle několika kroků a po několika minutách je vaše zařízení opět v provozu. V některých případech se však můžete setkat s chybou 3194 v iTunes nebo na vašich zařízeních. Pokud tak učiníte, nemůžete svůj iPhone nebo iPad upgradovat ani obnovit. Jak opravit chybu 3194 není zřejmé, ale tento článek obsahuje podrobné pokyny.

Co způsobuje chybu iTunes 3194

Apple uvádí, že k chybě 3194 dochází, když se iTunes nemohou připojit k serverům Apple pro aktualizaci softwaru, které se používají k aktivaci iOS při obnově nebo upgradu. Tyto servery hrají klíčovou roli, takže pokud je nebudete moci kontaktovat, bude to znamenat, že váš iPhone nemůže dokončit obnovu nebo aktualizaci. Zdá se, že k tomu dochází nejčastěji v případě, že je se softwarem iOS v zařízení něco v nepořádku – buď byl iOS upraven útěkem z vězení, nebo vypršela verze systému iOS, již není podporována nebo je jinak zastaralá. Hledáte řešení jiné chyby iPhonu pomocí číselných kódů? Máme články o opravě chyby iPhone -3, 53, 3259 a 4013.

Jak opravit chybu iTunes 3194

 1. Aktualizujte iTunes. Pokud se vám v iTunes zobrazuje chyba 3194, váš první krok k nápravě je jednoduchý: aktualizujte iTunes na nejnovější verzi. I když to není nejpravděpodobnější viník a pravděpodobně problém nevyřeší, je jednoduchý a rychlý a stojí za vyzkoušení. Je možné, že něco ve staré verzi iTunes blokuje potřebné připojení.

 2. Zkontrolujte software pro připojení k síti a zabezpečení. Protože chyba 3194 je často problémem se sítí, ujistěte se, že problém není ve vaší síti nebo v její konfiguraci. Chcete -li to provést, zkuste následující:

  • Potvrďte, že vaše internetové připojení funguje. Pokud nejste vůbec online, samozřejmě se nemůžete dostat na servery Apple.
  • Odinstalujte nebo deaktivujte bezpečnostní software jako firewall (nezapomeňte jej vrátit zpět, až budete hotovi!). Brány firewall a podobné nástroje mohou blokovat připojení k určitým serverům.
  • Restartujte počítač a/nebo modem.
  • Pokud používáte Wi-Fi, zkuste se připojit přímo k modemu přes ethernet, abyste potvrdili, že Wi-Fi není problém.
 3. Změňte soubory hostitelů. Pokud aktualizace iTunes nefungovala, zkuste upravit soubor hostitelů. To je poměrně komplikované, takže pokud nejste technicky zdatní, najděte si někoho, kdo vám pomůže. Pokud nelze kontaktovat servery Apple, dojde k chybě 3194. Soubor hosts ve vašem počítači souvisí s přístupem vašeho počítače k ​​internetu. Je možné, že problém může být způsoben nesprávnou konfigurací v souboru a úprava souboru jej může opravit. Co musíte udělat:

  1. Ukončete iTunes.
  2. Otevřete soubor hostitelů.
   Na počítači Mac spusťte program Terminal, zadejte sudo nano/private/etc/hosts a klikněte Vrátit se.
  3. Ve Windows přejděte na system32 ovladače atd a poklepejte na soubor hosts. Další podrobnosti o úpravách souboru hosts v systému Windows naleznete v části Jak upravit soubor HOSTS v systému Windows.
  4. Pokud se zobrazí výzva k zadání hesla, které používáte při přihlašování k počítači, zadejte jej.
  5. Najděte položku hostitelského souboru pro gs.apple.com.
   Pokud nevidíte gs.apple.com, soubor hosts není problém a můžete přeskočit na možnost 4 níže.
  6. Přidat # a pak mezera na samém začátku gs.apple.com čára.
  7. Uložit soubor (Ovládání + O na počítači Mac).
  8. Zavřete soubor nebo program Terminal.
  9. Restartuj svůj počítač.
  10. Zkuste zařízení iOS aktualizovat nebo obnovit znovu.
 4. Zkuste jiný počítač. Pokud žádná z těchto věcí problém nevyřeší, zkuste obnovit nebo aktualizovat zařízení iOS pomocí jiného počítače, než jste zkoušeli dříve. To může fungovat, ale i když ne, pomůže to vyloučit počítač jako zdroj problému. Pokud to dokážete, jste mnohem blíže k nalezení příčiny chyby.

 5. Získejte pomoc od společnosti Apple. Pokud jste vyzkoušeli všechno a stále se zobrazuje chyba 3194, je načase přivést odborníky. Potřebujete získat technickou podporu od společnosti Apple. Snad nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je domluvit si schůzku v baru Genius v nejbližším Apple Store. Pokud poblíž nemáte Apple Store, podívejte se na webových stránkách společnosti, jaké možnosti další technické podpory máte.