Skip to content

Co dělat, když je vaše pošta Yahoo napadena

31 de Červenec de 2021
001 what to do when your yahoo mail is hacked 4781594 ca13260957ef468cb6c34251f8a6e7c7

Může být těžké zjistit, zda někdo hackl váš účet Yahoo Mail, ale můžete hledat několik varovných signálů. Zvláště opatrní byste měli být, pokud uslyšíte o rozsáhlém úniku dat, který mohl odhalit vaše heslo nebo přihlašovací údaje. Pokud máte podezření, že váš e -mail na Yahoo je napaden nebo napaden, je důležité jednat rychle, abyste zajistili svá data.

Jak zjistit, zda je vaše pošta Yahoo hacknuta

Nebude vždy zřejmé, že někdo získal přístup k vašemu e -mailu a jeho informacím, a to je záměrné. Čím déle trvá, než znovu zajistíte svůj účet, tím déle ho hacker může používat. Zde je pár věcí, na které si dát pozor.

 1. Stále dostáváte poštu? Můžete si všimnout nedostatku zpráv zasílaných do vaší doručené pošty, což může být známkou toho, že se k nim někdo dostává dříve, než vy. Možná to nic není; můžete mít jen pomalý e -mailový den, ale pokud jdete několik dní, aniž byste něco dostali, měli byste se pravděpodobně podívat blíže.

 2. Zkontrolujte složku Odeslané. Hackeři mohou použít vaši adresu k rozesílání spamu vašim kontaktům a mohou zanechat důkazy. Tato metoda není zárukou, ale pokud ve složce Odeslané vidíte zprávy, které jste nenapsali, máte rozhodně problém. I když zprávy stále nejsou ve složce k odeslání, vaši přátelé se pravděpodobně zmíní o tom, že od vás obdrželi nevyžádanou poštu.

 3. Dávejte pozor na podezřelou aktivitu nebo neznámá zařízení. Když se přihlásíte ke svému účtu Yahoo pomocí webového prohlížeče, uvidíte, která další zařízení jsou také přihlášena. Přejít na Informace o účtu pod svým profilovým obrázkem v pravém horním rohu, poté vyberte Poslední aktivita. Zobrazí se všechna zařízení, která mají přístup k vašemu účtu, a jejich umístění. Pokud uvidíte ten, který vám není znám, vyberte Odhlásit se odebrat jeho přístup.

 4. Zkontrolujte ostatní nastavení. Vybrat Nastavení zařízení na domovské stránce Yahoo, poté vyberte Více nastavení přístup k nastavením, jako jsou filtry, adresy pro přeposílání a jméno, které se zobrazuje u odesílaných zpráv. Hackeři je mohou změnit tak, aby zachytili váš e -mail nebo ovlivnili fungování vašeho účtu.

 5. Podívejte se na zprávy o narušení zabezpečení. Když služby jako Yahoo trpí velkým únikem dat, uvidíte o tom něco ve zprávách. Společnosti bohužel ne vždy oznámí, že k porušení došlo několik týdnů nebo měsíců poté, co k útokům došlo, takže jakmile se dostanou do zpráv, vaše informace již mohou mít potíže.

Jak zabezpečit hacknutý poštovní účet Yahoo

Pokud ve svém účtu objevíte podivnou a podezřelou aktivitu nebo uslyšíte o porušení, budete chtít svá data co nejdříve uzamknout. Zde je několik kroků, které je třeba udělat, aby byl váš účet v bezpečí.

 1. Změňte si své heslo. Dva z nejlepších způsobů, jak zajistit zabezpečení důležitých účtů, je aktualizovat hesla a nepoužívat stejné pro více webů. Pomocí správce hesel můžete generovat a ukládat jedinečné přihlašovací údaje a automaticky se přihlašovat na stránky, které navštívíte. Spolu s pravidelnými aktualizacemi se chcete ujistit, že vybíráte silná hesla, aby byl účet bezpečnější.

 2. Nespoléhejte na své heslo. Yahoo Mail nabízí několik možností zabezpečení vašeho účtu, přičemž oba autorizují přístup pomocí vašeho smartphonu. Pokud chcete, můžete použít obojí a pravděpodobně to stojí za to, abyste zajistili, že váš účet bude co nejbezpečnější.

  • Ověření ve dvou krocích: Při prvním pokusu o přihlášení pomocí nového zařízení nebo z nového umístění pomocí hesla řekne Yahoo, aby vám poslal textovou zprávu. Nebudete to muset dělat pokaždé, když se přihlásíte, pokud se ve svém účtu neodhlásíte z daného zařízení.
  • Klíč k účtu Yahoo: Úplně obchází heslo a spojuje vaše přihlášení s autorizací z vašeho telefonu prostřednictvím aplikace Yahoo Mail.
 3. Změňte své bezpečnostní otázky a odpovědi. Stejně jako vaše heslo mohou hackeři odhalit otázky, na které odpovíte, aby během procesu resetování hesla dokázali, že jste to opravdu vy. Tyto detaily jsou položky jako dívčí příjmení vaší matky, rok, kdy jste dokončili střední školu, a ulice, na které jste vyrostli. Abyste si s těmito otázkami zajistili větší bezpečnost, vymyslete odpovědi, které znáte jen vy. Specializovaní hackeři mohou najít správné odpovědi na internetu, takže zadávání přesných informací nemusí být tak bezpečné, jak byste chtěli.

 4. Přihlaste se k odběru oznámení o narušení dat. Služby kontroly kreditu, jako je Credit Karma a CreditWise, vás upozorní prostřednictvím e-mailů a oznámení aplikací, jakmile zjistí, že vaše informace byly součástí úniku. To vám nepomůže uzamknout váš účet Yahoo, pokud jej již někdo hackl, ale budete upozorněni a v případě budoucích incidentů budete moci reagovat rychleji.