Skip to content

Co dělat, když se Gmail nesynchronizuje

4 de Srpen de 2021
GettyImages 459261809 357446c3aca34ee38c08d3aebe7502f3

Pokud Gmail narazí na problémy se synchronizací mobilní aplikace s vaším účtem Gmail, možná nebudete moci provádět základní funkce e -mailu, odesílat a přijímat e -maily a otevírat nebo číst nové e -maily. Problémy se synchronizací mohou také způsobit pomalý běh aplikací. Aby vše fungovalo, jak má, znovu synchronizujte svůj účet Gmail. Pokyny v tomto článku platí pro mobilní zařízení se systémem Android 10, 9.0, 8.1 nebo 8.0 a zařízení Apple se systémem iOS 13, iOS 12, iOS 11 nebo iPadOS 13.

Příčiny nesynchronizace Gmailu

Mobilní aplikace může přestat synchronizovat, když nějaká anomálie v přenosu dat vygeneruje chybu ze zákulisí, která zabrání aplikaci fungovat, dokud se chyba nevymaže. Pokud chybu nelze automaticky odstranit, zdá se, že přestala reagovat a nebude fungovat podle očekávání. Většina chyb přenosu je zdrojem buď neočekávaných závad v síťovém připojení, nebo časových limitů souvisejících s odesíláním nebo přijímáním velkých datových bloků.

Jak opravit nesynchronizaci systému Android Gmail

Nejčastější příčinou problémů se synchronizací s Gmailem je hlavní účet a aplikace pro Android. Při synchronizaci Gmailu se zařízením Android postupujte takto:

 1. Proveďte ruční synchronizaci. Otevřete aplikaci Gmail a přejeďte prstem z horní části obrazovky dolů. Ručně synchronizovat Gmail je užitečné, pokud jej pravidelně kontrolujete pouze na jednom zařízení.

 2. Povolit automatickou synchronizaci. Pokud nechcete synchronizovat ručně, můžete to zautomatizovat v nastavení. Otevři Gmail aplikace, klepněte na Jídelní lístek (tři takty ikonu), poté klepněte na Nastavení. Klepněte na název účtu. V Využití dat vyberte část Synchronizovat Gmail zaškrtávací políčko.

 3. Zkontrolujte, zda je zařízení online. Chcete-li synchronizovat aplikaci Gmail, ověřte, zda je zařízení připojeno k síti Wi-Fi nebo zda jsou zapnuta mobilní data. Zakázat Režim Letadlo pokud je zapnutý. Režim V letadle vypíná internetová a datová připojení a brání synchronizaci Gmailu s mobilními zařízeními.

 4. Zkontrolujte své heslo: Přejděte na mail.google.com a přihlaste se. Pokud se vám zobrazí chyba hesla, může se stát, že se aplikace nesynchronizuje správně. Změňte si heslo na obou zařízeních.

 5. Aktualizujte aplikaci: Stažením nejnovější verze aplikace Gmail můžete vyřešit problémy se synchronizací Gmailu. Navštivte Obchod Play; Pokud vidíte Aktualizace klepněte na něj vedle Gmailu. Pokud vidíte Otevřít, znamená to, že používáte nejnovější verzi.

 6. Vymažte data aplikace Gmail a uložené soubory Gmailu. Vyčištění úložiště může opravit závady pomocí aplikací. Otevři Nastavení aplikace. Klepněte na Aplikace a oznámení nebo ve starších verzích systému Android klepněte na Aplikace. Klepněte na Gmail aplikace. Klepněte na Úložiště a mezipaměť > Vymazat úložiště, pak akci potvrďte. Na zařízeních Samsung přejděte na Nastavení > Aplikace > Gmail > Oprávnění > Úložný prostor. Poté klepněte na Vyčistit data a potvrďte svou volbu. Vymazáním dat aplikace byste neměli odstraňovat e -maily ani jiný obsah z účtu Gmail, pouze z místního zařízení. Pokud však na tomto zařízení máte důležité e -maily, zálohujte si je.

 7. Restartujte zařízení Android. Někdy ke správné funkci smartphonu nebo tabletu stačí restart.

Jak opravit nesynchronizaci systému iOS nebo iPadOS Gmail

Problémy se synchronizací s oficiální aplikací Gmail pro iOS nebo iPadOS nebo s Gmailem v aplikaci Mail se trochu liší. Ačkoli platí některé stejné kroky pro odstraňování problémů pro Android, několik oprav je specifických pro zařízení Apple.

 1. Zkontrolujte, zda je povolen protokol IMAP. IMAP je technologie, kterou Gmail používá k odesílání e -mailů ze svého poštovního serveru do zařízení. Ve výchozím nastavení by měla být povolena, ale pokud se to z nějakého důvodu změní, znovu ji povolte.

 2. Zkontrolujte nastavení push. Pokud je váš účet Gmail v iOS Mail nastaven na manuální synchronizaci, pak aplikace bude načítat nové e -maily, pouze když ji používáte, což může věci zpomalit. Otevřeno Nastavení. Klepněte na Hesla a účty > Načíst nová data > Gmail a vyberte Vynést.

 3. Zkontrolujte, zda je zařízení online. Ověřte, zda jsou zapnutá mobilní data nebo zda je zařízení připojeno k Wi-Fi.

 4. Zkontrolujte, zda aplikace potřebuje aktualizaci. Někdy čekající aktualizace aplikace narušuje synchronizaci dat.

 5. Restartujte svůj iPhone. Restartování vašeho iPhone může vyřešit tento a mnoho dalších problémů.

 6. Přeinstalujte aplikaci Gmail. Odstraňte aplikaci Gmail ze zařízení iOS. Poté přejděte do iOS App Store a vyhledejte Gmaila přeinstalujte aplikaci.

 7. Smažte svůj účet. Někdy stačí začít znovu tak, že svůj účet odstraníte a znovu nastavíte. Jít do Nastavení > Hesla a účty a klepněte na svůj účet Gmail. Klepněte na Smazat účet a potvrďte klepnutím Smazat účet znovu. Smazáním účtu neodstraníte vzdálená data; prostě vymaže vše na vašem iPhonu nebo iPadu.