Skip to content

Co dělat se starým iPhone po upgradu na iPhone

11 de Srpen de 2021
new iphone setup 56a535b95f9b58b7d0db842b

Nové iPhony jsou vydávány každý rok. Pokud zůstanete na špičce, pravděpodobně svůj starý iPhone upgradujete dlouho předtím, než dožil své životnosti. Nyní, když dopravci nejsou na dotování iPhonů jako kdysi, ceny prudce vyletěly. U většiny operátorů a v Apple Storu můžete na svém starém iPhonu získat tučnou dohodu o obchodu. Pokud vás nezajímá obchodování nebo si jej necháváte jako zálohu, existuje spousta dalších věcí, které můžete se starým iPhonem udělat, když upgradujete na novou lesklou verzi.

Předej to dál

Předejte svůj starý iPhone příteli nebo rodinnému příslušníkovi. Pokud má váš starý telefon SIM kartu, vyjměte ji, než iPhone odevzdáte. Dokud si příjemce zvolí kompatibilního operátora, může si vzít iPhone a ten mu pomůže s nastavením v síti. Pokud je váš starý iPhone telefon GSM, kompatibilními operátory jsou AT&T a T-Mobile. Pokud je iPhone telefon CDMA, Sprint a Verizon jsou kompatibilní operátoři. Jak poznáte rozdíl? GSM telefony iPhone mají SIM karty; CDMA iPhones ne.

Proměňte jej na iPod Touch

IPhone bez mobilní služby je v podstatě iPod touch. Vyjměte SIM kartu, pokud ji iPhone má, a máte přehrávač médií, kontaktní a kalendářní zařízení a připojení Wi-Fi. IPhone se pomocí Wi-Fi připojuje k App Store a dělá vše, co iPod touch umí. Poplácejte se po uších a běžte si zaběhat do oblíbených skladeb. Pokud chcete iPod touch předat příteli nebo rodinnému příslušníkovi, šťastný příjemce potřebuje ke svému fungování bezplatné Apple ID. S Apple ID má přístup do App Store pro bezplatné i placené aplikace a stahuje si dříve zakoupené aplikace a hudbu do svého nového iPodu touch.

Proměňte to na bezpečnostní kameru

Pokud je váš iPhone iPhone 5 nebo novější, můžete z něj udělat bezpečnostní kameru. K tomu si budete muset stáhnout aplikaci, ale pak budete mít živé přenosy, upozornění na pohyb a nahrávání v cloudu na dosah. Pokud chcete ukládat a prohlížet záběry zabezpečení, budete potřebovat plán úložiště a aplikace vám ho rády prodají. Aplikace Presence, Manything a AtHome Camera jsou tři aplikace, které mohou váš starý iPhone proměnit v bezpečnostní kameru.

Použijte jej jako dálkové ovládání Apple TV

Pokud jste jedním z lidí, kteří nemohou vystát dálkový ovladač dodávaný s Apple TV, stačí si stáhnout aplikaci Apple TV Remote do svého starého iPhonu a, presto, máte nové dálkové ovládání. S nejnovější Apple TV můžete ovládat Siri na iPhonu. U starších verzí Apple TV používáte k vyhledávání pořadů klávesnici, což je stále obrovské vylepšení oproti hledané funkci dodaného dálkového ovladače.

Recyklovat

Jakékoli zařízení Apple můžete odevzdat v Apple Store k recyklaci. Pokud nebydlíte poblíž obchodu Apple Store, můžete použít Apple GiveBack online a Apple vám pošle předplacenou poštovní nálepku a vy ji můžete poslat poštou. Apple slibuje zodpovědnou recyklaci všech materiálů ve vašem telefonu. Pokud byste nyní mohli recyklovat svůj starý iPhone a získat také nějaké peníze. Počkej, můžeš. Pokud je váš iPhone iPhone 4s nebo novější, Apple vám dá dárkovou kartu Apple a recykluje kvalifikované telefony. Budete muset přejít na recyklační web společnosti Apple a odpovědět na několik otázek týkajících se vašeho modelu, jeho kapacity, barvy a stavu. Poté vám Apple řekne, co to stojí.

Prodej To

Internet má prosperující trh pro dříve vlastněné telefony iPhone. Stačí vyhledat prodejce iPhone a zjistit, co se objeví. Pokud rozumně nastavíte cenu, je pravděpodobné, že budete moci telefon prodat bez větších potíží. Při hledání míst k prodeji iPhonu zvažte staré pohotovostní režimy jako eBay a Craigslist. U těchto obchodů určitě využijte znalostí a tipů jiných lidí, abyste získali nejlepší cenu a nejplynulejší transakci. Vyzkoušejte službu Amazon Trade-in, abyste získali odhad hodnoty svého starého iPhonu. Odešlete telefon a Amazon vám poskytne kredit Amazon za dohodnutou částku-žádné potíže. Možná budete chtít zvážit některé menší internetové obchody, kde může být menší konkurence. V takovém případě vyhledejte příležitosti k opětovnému prodeji mobilního telefonu nebo Macu. Ať už se vydáte jakoukoli cestou, nezapomeňte před předáním své osobní údaje z iPhonu smazat. Podrobnější pohled na prodej starého iPhonu (nebo jiného zařízení Apple) najdete v článku Jak připravit svůj iPhone na prodej.