Skip to content

Co je Amazon Prime a jaké jsou výhody používání Prime?

7 de Červenec de 2021
shutterstock 656681773 5a341323482c5200365a2f1f

Amazon Prime je program členství nabízený populárním online prodejcem Amazon.com. Členové Prime obdrží dvoudenní dopravu zdarma, přístup ke streamovacím službám pro hudbu, videa, knihy, audioknihy a mnoho dalšího. Rozdělujeme výhody této služby, abyste se mohli rozhodnout, zda je to pro vás nejlepší.

Základy služby Amazon Prime: Kolik to stojí?

Předplatné Amazon Prime začíná registrací bezplatné 30denní zkušební verze, po které členové platí buď zlevněný roční poplatek, nebo pravidelný měsíční poplatek (v současné době 119 $ za roční členství, nebo 12,99 $ měsíčně za měsíční členství). K dispozici je také možnost členství v Amazon Prime Student pro studenty vysokých škol, kteří mají e-mailovou adresu končící .edu. To stojí zhruba polovinu ceny standardního člena Amazon Prime (6,49 $ za měsíc nebo 59 $ za rok, po bezplatné šestiměsíční zkušební verzi).

Ve standardním plánu mají členové možnost vyzkoušet si během 30denní zkušební verze mnoho funkcí členství v Prime, včetně dvoudenní dopravy zdarma a předčasného přístupu k Amazon Lightning Deals. Platba za členství poskytuje přístup k celé sadě služeb, výhod, funkcí a možností doplňků. Během bezplatného zkušebního období nejsou k dispozici všechny výhody placeného členství v Amazon Prime, zejména za doplňkové služby a předplatné za poplatek. Co přesně tedy Amazon Prime obsahuje?

Výhody služby Amazon Prime: Doprava

Vlajkovou lodí – a nejčastěji zmiňovanou výhodou – členství v Amazon Prime je úspora nákladů na dopravu.

 • Dvoudenní doprava zdarma: Členové automaticky získají dvoudenní dopravu zdarma u většiny položek a objednávek. V případech, kdy položka není k dispozici pro dvoudenní přepravu, je stále dodávána zdarma, ale může to trvat o den nebo dva déle.
 • Doručení ve stejný den zdarma: Členové, kteří žijí v oprávněném PSČ, obvykle v blízkosti skladu nebo plnicího centra Amazon, se mohou rozhodnout pro bezplatné doručení objednávky ve stejný den.
 • Zdarma datum dodání: Členové, kteří si předobjednají způsobilý předmět před datem vydání, například videohru, obdrží zaručené dodání zboží ve skutečné datum vydání.
 • Prime hned: Členové, kteří žijí ve vybraných městech a poštovních směrovacích číslech, kde je k dispozici služba Prime Now, mohou obdržet doručení zdarma do dvou hodin nebo méně (nebo, pokud je to preferováno, speciálně vybranou dodací lhůtu). Členové mohou tuto možnost použít pro tisíce položek, jako jsou potřeby pro péči o domácí mazlíčky, elektronika, jídlo, dárky a dokonce i dodávky z místních obchodů a restaurací.
 • Použití Amazon Locker a Amazon Hub: Toto je bezpečné místo pro uložení položek, pokud nechcete, aby po doručení zůstaly balíčky bez dozoru u vás doma nebo v kanceláři.

Výhody služby Amazon Prime: Nakupování

Druhou nejvíce zmiňovanou výhodou členství v Amazon Prime jsou exkluzivní nákupní výhody vyhrazené pro členy Prime.

 • Prime Early Access: Členové získají přístup k Amazon Lightning Deals 30 minut před všemi ostatními.
 • Amazonské prvky: Členové získají exkluzivní přístup k soukromé řadě každodenních základních produktů společnosti Amazon vyvinuté se zaměřením na vysoce kvalitní přísady a úplné zveřejnění použitých přísad. Počáteční produkty zahrnují vitamínové a minerální doplňky a dětské ubrousky, ve vývoji jsou další produkty.
 • Tlačítko Amazon Dash: Členové si mohou koupit různé tlačítka Dash pro položky, které používají nejvíce. Pomlčková tlačítka jsou rychlým a snadným způsobem, jak mohou členové Prime zadat objednávku jednoduše stisknutím tlačítka. Jsou k dispozici pro čisticí prostředky pro domácnost, domácí zvířata, občerstvení, nápoje a zdravotní a kosmetické předměty.

Výhody služby Amazon Prime: Poslech

Členové Amazon Prime mají bezplatný přístup k řadě zvukových služeb pro hudbu a audioknihy.

 • Prime Music: Streamovací hudební služba společnosti Amazon, Prime Music, je k dispozici členům bez reklam a s neomezeným přístupem k více než milionu skladeb, stovkám seznamů skladeb Prime a seznamům skladeb vytvořeným uživatelem. Tato služba zahrnuje neomezené přeskakování a členové si mohou zdarma stahovat skladby do aplikace Amazon Music a poslouchat je offline. Aplikace však neumožňuje exportovat hudbu jinam.

Amazon má další hudební službu s názvem Music Unlimited. Je to placená služba, ale členové Prime dostávají měsíční slevu na její náklady.

 • Zvukové kanály pro Prime: Členové získají zdarma neomezený přístup ke zvukovým kanálům, které obsahují originální zvukové série, seznamy skladeb uspořádané podle témat, která je zajímají, a další obsah. Členové také získají bezplatný přístup k poslechu nejprodávanějších titulů, oblíbených klasik a audioknih zaměřených na rodinu s audioknihami Prime Exclusive. Členové Prime se mohou jednoduše přihlásit do aplikace Audible pomocí svého účtu Amazon Prime a využívat tyto výhody.

Výhody služby Amazon Prime: Čtení

Jako tvůrce e-čtečky Kindle není žádným překvapením, že členové Amazon Prime mají exkluzivní výhody pro ty, kteří milují literaturu.

 • Prime Reading: Členové Prime mají exkluzivní přístup do katalogu Prime Reading. Digitálně si půjčujte knihy, časopisy a další ke čtení na zařízeních Kindle, tabletech Fire, telefonu Fire nebo pomocí aplikace Kindle pro iOS a Android.
 • První čtení na Amazonu: Členové získají před publikací přístup ke stažení jedné nové bezplatné (nebo hluboce zlevněné) knihy každý měsíc ze šestiměsíčních výběrů v seznamu Amazon First Read.

Program Amazon First Reads se dříve jmenoval Kindle First.

 • Knihovna výpůjček vlastníků Kindle: Členové Amazon Prime si mohou vypůjčit jednu knihu zdarma měsíčně, čitelnou na zařízeních Kindle, tabletu Fire nebo telefonu Fire z půjčovny vlastníků Kindle. Titul si mohou „ponechat“ tak dlouho, jak chtějí, bez vypršení platnosti, služba vám však umožňuje vypůjčit si pouze jednu knihu najednou, takže před výběrem nového titulu k vypůjčení musíte aktuální knihu vrátit.

Tato výhoda není k dispozici prostřednictvím aplikace Kindle pro iPhone a Android. Knihovna výpůjček vlastníka Kindle je k dispozici pouze pro členy Amazon Prime, kteří také vlastní zařízení Kindle nebo Fire a propojují své zařízení se svým účtem Amazon Prime.

Výhody služby Amazon Prime: Sledování

Členové Amazon Prime dostávají neomezené streamování velkého výběru televizních pořadů a filmů. Mohou si také zakoupit zlevněné předplatné prémiových kanálů a obsahu.

 • Prime Video: Členové mají neomezené streamovací služby pro televizní pořady a filmy obsažené v Prime Video. Chcete-li najít tituly ke sledování, stačí vyhledat logo Amazon Prime nebo „Sledovat nyní s Amazon Prime“ v podrobnostech videa. Dostupnost titulů se pravidelně mění, členové nákupu si mohou vytvořit sledovaný seznam a služba vás upozorní, když něco na prvním místě vyprší.

Prime Video také zahrnuje všechny Amazon Original Series.

 • Předplatné doplňku videa: Členové Prime se mohou rozhodnout zakoupit si zlevněné předplatné nebo výpůjčky filmů, aby si mohli přidat k jejich možnostem sledování, včetně nových verzí a prémiových televizních kanálů, jako je Starz a Showtime.

Výhoda služby Amazon Prime: Ukládání fotografií

 • Prime Photos: Členové Prime dostávají neomezené digitální úložiště pro všechny své fotografie na Amazon Drive. Prime Photos také umožňuje členům organizovat, vyhledávat a sdílet fotografie.

Výhoda služby Amazon Prime: Gaming

 • Twitch Prime: Členové mohou propojit své účty Twitch.tv se svými účty Amazon Prime a získat speciální slevy na předobjednávky fyzických her a nových verzí. Členové také získají sledování bez reklam a každý měsíc nové bezplatné předplatné kanálu Twitch. Twitch Prime také poskytuje přístup k exkluzivním bezplatným hrám a hernímu obsahu.

Výhody služby Amazon Prime: Stravování

Každý musí jíst, že? Členové mohou pomocí služeb Amazon Prime jíst levněji nebo snadněji s doručovacími službami. Zahrňte nové slevy Whole Foods pro členy Prime a můžete jíst také zdravěji.

 • Amazonské restaurace: V příslušných PSČ mohou členové Prime objednávat v oblíbených místních restauracích a nechat si donést jídlo až k jejich dveřím.
 • AmazonFresh: AmazonFresh je možnost doplňkové služby dodávky / vyzvednutí potravin pro členy Amazon Prime. Ve vybraných oblastech mohou členové zaplatit další členský poplatek za bezplatné doručení objednávek AmazonFresh nad 50 $ nebo paušální sazbu za doručení za objednávky pod 50 $.
 • Slevy na trhu s celými potravinami: Členové Amazon Prime dostávají další slevy na zboží na trhu Whole Foods Market, které nakupují prostřednictvím AmazonFresh, Prime Now a webu Amazon.com. V blízké budoucnosti získají členové Prime také speciální slevy, když nakupují v obchodech na místech Whole Foods Market.

Služba doručování potravin společnosti Amazon, Prime Pantry, byla ukončena.

Výhody služby Amazon Prime: Odměny a sdílení

Členové Amazon Prime mají nárok na odměny za vrácení peněz a speciální slevové programy pro určité kategorie položek. Mohou také sdílet některé výhody s ostatními členy své domácnosti.

 • Prime Rewards: Členové Prime vydělávají 5% zpět na nákupech Amazon provedených pomocí jejich karet Amazon Prime Rewards Visa nebo Amazon Prime Store. Mohou se také rozhodnout připojit svůj běžný účet k dárkové kartě prostřednictvím služby Amazon Prime Reload za 2% cashback.
 • Rodina Amazon: Členové mohou získat slevy na plenky, dětskou výživu, položky v registru dětí a další dětské potřeby registrací do programu Amazon Family Subscribe & Save.
 • Amazon Household: Členové mohou s Amazon Household sdílet určité výhody. Amazon Household umožňuje dva účty pro dospělé, až čtrnáct profilů a až čtyři dětské profily. Rodinná knihovna umožňuje členům sdílet knihy, hry, aplikace a audioknihy Kindle s jejich doménou Amazon.
 • Prime Day: Prime Day je jednodenní mega prodejní akce výhradně pro členy Amazon Prime Members. Část Kybernetické pondělí v červenci, část s poděkováním pro členy Prime, Prime Day obsahuje speciální nabídky, exkluzivní položky, speciální Lightning Deals pouze pro členy Prime a další.

Zrušení služby Amazon Prime

Členové Amazon Prime mohou kdykoli zrušit. Pokud jste však zaplatili zlevněnou roční sazbu a využili jste některou ze svých výhod pro členy Prime, včetně dvoudenní dopravy zdarma, nemáte nárok na vrácení peněz. Pokud jste na hranici toho, jak moc budete využívat různé výhody členství v Amazon Prime Membership, může mít smysl zvážit možnost měsíčního členství místo ročního členství. Chcete-li zrušit své členství v Amazon Prime, přihlaste se na web Amazon a přejděte na Váš účet > Spravujte Prime Membership. Když se načte stránka pro správu členství Prime, vyberte Ukončit členství odkaz. Web vás provede několika stránkami, abyste ověřili, že skutečně chcete zrušit, než bude vaše zrušení zpracováno. Pokud rušíte během úvodního 30denního zkušebního období Amazon Prime, vyberte Nepokračujte odkaz na stránce správy členství Prime zrušíte své členství.

Stojí za to Amazon Prime?

U častých kupujících na Amazonu by se členství v Prime mohlo pravděpodobně zaplatit samo za sebe pouze s úsporami nákladů na dopravu. Ti, kteří neobjednávají z Amazonu tak často, pravděpodobně stále zjistí, že členství stojí za cenu, a to zvážením následujícího:

 • Jak často nakupujete na Whole Foods Market? Díky slevám v obchodě exkluzivně pro členy Amazon Prime mohou úspory na vašich každodenních nákupech v místním Whole Foods brzy vyrovnat náklady na členství.
 • Jak často si kupujete nebo pronajímáte přístup k filmům nebo televizním pořadům prostřednictvím Amazonu? Mnoho filmů a pořadů, včetně Amazon Originals, lze streamovat zdarma s vaším členstvím v Prime. Dva nebo tři filmy každý měsíc mohou snadno kompenzovat náklady na členství v Prime.
 • Jak často kupujete knihy nebo časopisy ke čtení na zařízení Kindle nebo Fire nebo v aplikaci Kindle vašeho smartphonu? Členové Amazon Prime mají volný přístup k velkému katalogu knih, časopisů, audioknih, komiksů a dalších. Pro vášnivé čtenáře může být členství v Prime levnější než vaše typické měsíční nákupy obsahu Kindle.

Amazon nabízí bezplatnou 30denní zkušební verzi služby Amazon Prime, takže si ji můžete vzít na zkušební jízdu. Pokud máte pocit, že to není pro vás, jednoduše zrušte, než vyprší vašich 30 dní.