Skip to content

Co je bitly? Úvod do nástroje sdílení sociálních odkazů

12 de Červenec de 2021
what is bitly 3486046 4a40cfc3520a495f928019d208a461e3

Bitly je většinou známý jako populární zkracovač odkazů URL, ale to není vše. Kromě zpracování miliard kliknutí na webové odkazy každý měsíc je Bitly také mocným online marketingovým nástrojem používaným ke sledování kliknutí, prohlížení odkazů na stránky a získání představy o tom, ze kterých geografických umístění pochází nejvíce kliknutí.

Používání Bitly jako jednoduchého zkracovače odkazů na URL

Pokud přejdete na web Bitly, můžete jej vložit do pole ve středu obrazovky a nechat jej automaticky zkrátit. V poli se automaticky zobrazí váš nově zkrácený odkaz, tlačítko pro jeho snadné zkopírování, souhrn obsahu odkazu, počet kliknutí, které obdržel, a možnost připojit se k Bitly, takže můžete uložit a sledovat všechny zkrácené odkazy. Pokud vše, co chcete udělat, je použít Bitly kvůli zkrácení odkazu, aby bylo jeho sdílení snazší, můžete to udělat bez přihlášení bez přihlášení. Pokud si však chcete nechat zkrácené odkazy uspořádat, v budoucnu k nim znovu přistupovat a sledovat kliknutí na tyto odkazy, je pravděpodobně dobrý nápad zaregistrovat si bezplatný uživatelský účet.

Bitové používání s bezplatným účtem

S bezplatným uživatelským účtem získáte přístup pouze k Vaše bitové odkazy záložka. Chcete-li používat karty Dashboard, Custom Bitlinks a OneView, musíte upgradovat na prémiový účet. Na kartě Vaše bitové odkazy se zobrazí sloupcový graf zobrazující počet bitových odkazů, které jste vytvořili za poslední týden (nebo větší / menší časové období, pokud si je přizpůsobíte pomocí dat v pravém horním rohu), plus stručné shrnutí celkového počtu kliknutí , horní referrery a horní umístění v levé horní části obrazovky. Pod ním uvidíte nalevo svůj zdroj bitlinků. Vyberte bitlink a vpravo uvidíte souhrn jeho podrobností.

Screenshot bitly.com.

Vytváření bitlinků na Bitly

Chcete-li vytvořit nový bitlink, najeďte kurzorem na oranžovou Vytvořit tlačítko a vyberte Bitlink z rozbalovací nabídky. Na pravé straně obrazovky se zobrazí pole, do kterého budete moci vložit dlouhý odkaz a automaticky uvidíte, že se váš odkaz stane bitlinkem.

Screenshot bitly.com.

Pokud chcete, můžete upravit několik posledních znaků svého Bitlinku. Až budete připraveni použít svůj bitlink, vyberte kopírovat tlačítko pro zkopírování a vložení někam nebo Podíl tlačítko pro sdílení na Twitteru nebo Facebooku.

Správa bitlinků

Kdykoli vytvoříte nový bitlink, bude odeslán do vašeho kanálu bitlinků (s nejnovějšími nahoře a nejstaršími dole), abyste se k nim mohli kdykoli později vrátit. Kliknutím na libovolný odkaz ve sloupci vlevo dole můžete zobrazit jeho podrobnosti vpravo, včetně názvu stránky, na kterou odkazuje, tlačítek pro jeho kopírování / sdílení / úpravy, statistik provozu, odkazů a umístění.

Screenshot bitly.com.

Chcete-li, aby vaše bitové odkazy byly organizovány, jak přidáváte další, můžete zaškrtnutím políčka vedle bitlinků ve zdroji označit nebo skrýt. Můžete použít vyhledávací lištu v horní části a vyhledat konkrétní bitové odkazy podle klíčových slov nebo značek.

Veřejné API Bitly

Možná jste si všimli dalších populárních online stránek a nástrojů, které do svých funkcí automaticky začleňují bitové odkazy. Je to proto, že Bitly nabízí otevřené veřejné API, aby jej mohly využívat služby třetích stran.

Bitové nástroje

Pokud vytváříte a sdílíte spoustu bitlinků, nezapomeňte se podívat na nástroje Bitly. Můžeš:

  • Přidejte si rozšíření prohlížeče do svého webového prohlížeče, který si vyberete (Safari, Chrome nebo Firefox)
  • Přetáhněte záložku na lištu záložek.
  • Stáhněte si aplikaci pro iPhone nebo Android.
  • Přidejte si na svůj web WordPress plugin WordPress.

Používání vaší vlastní krátké značkové domény

Nejsem docela spokojený s bit.ly URL? Žádný problém! Bitly je dostatečně univerzální na to, aby podporoval značkové krátké domény zakoupené od registrátora domén. Například předtím, než se z webu About.com stala DotDash.com, měla krátkou značkovou doménu, abt.com. Bitly vás provede procesem nastavení vaší značkové krátké domény tak, aby fungovala s platformou, abyste mohli sledovat vaše kliknutí a statistiky stejně jako běžný bitlink. Kdykoli v Bitly vytvoříte nový bitlink, jednoduše vyberte bit.ly nad dlouhým polem URL přepněte na používání své vlastní značkové domény.