Skip to content

Co je DuckDuckGo?

2 de Srpen de 2021
duckduckgo 5c172c22536e4ed6954e1c21b59978fc

DuckDuckGo je jedním z mála vyhledávačů online, které slibují, že o vás nebudou shromažďovat osobní údaje. Neprodává vaše vyhledávací údaje inzerentům a nebude používat vaši historii vyhledávání ke změně vašich výsledků vyhledávání.

Je DuckDuckGo bezpečný?

Primárním prodejním místem DuckDuckGo je to, že svým uživatelům nabízí skutečné soukromí online. Nejenže se vyhýbá sledování vaší online aktivity, ale má také integrované nástroje, které vás ochrání před sledováním soukromí prováděným navštívenými stránkami. Pokud jste jako mnoho dalších uživatelů internetu a máte obavy z toho, jak moc jsou vaše internetové aktivity vyhledávány a využívány k reklamě nebo jiným účelům, může být DuckDuckGo dokonalým řešením. Níže jsou uvedeny hlavní funkce ochrany osobních údajů zahrnuté při používání DuckDuckGo.

 • Neukládá IP adresu vašeho počítače.
 • Ve vašem počítači nejsou uloženy žádné soubory cookie se sledovacími informacemi.
 • Vaše historie vyhledávání není zaznamenána ani uložena na serverech DuckDuckGo.
 • DuckDuckGo neprodává vaši vyhledávací aktivitu žádným inzerentům třetích stran.

To je často dost důvodů, proč mnoho uživatelů úplně přejde na používání DuckDuckGo jako svého vyhledávače. Vyhledávací nástroj DuckDuckGo však poskytuje další funkce nad rámec samotného zabezpečení, což z něj činí lepší volbu.

Každý vidí stejné výsledky hledání

Kromě bezpečnostních a soukromých důvodů pro používání vyhledávače DuckDuckGo existuje také mnoho dalších důvodů. Ne všechny z nich se týkají pouze ochrany osobních údajů. Google, nejpopulárnější vyhledávač na planetě, nepoužívá vaši aktivitu při procházení pouze k reklamě. Zahrnuje také vaši historii vyhledávání do každého výsledku vyhledávání. To znamená, že žádné dvě osoby neuvidí stejnou první stránku s výsledky vyhledávání. I když to může vypadat jako dobrá věc, může to také omezit vaše vnímání toho, co ostatní lidé vidí na internetu. DuckDuckGo nezkresluje výsledky vyhledávání na základě vaší historie vyhledávání. Každý, kdo hledá konkrétní výraz, uvidí stejné výsledky. Kromě toho se DuckDuckGo nepokouší upřednostňovat nejlepší výsledky vůči svým vlastním produktům a službám, jako to dělá Google. Nejlepší výsledky pro své vyhledávání uvidíte bez dalších alternativních programů.

DuckDuckGo má několik skvělých funkcí

Mnoho lidí si myslí, že přechod na vyhledávač DuckDuckGo znamená ztrátu vestavěných funkcí, jako je získání výsledků výpočtu do vyhledávacího pole nebo spuštění vložených stopek. Není tomu tak. DuckDuckGo nabízí všechny následující integrované funkce přímo z vyhledávacího pole.

 • Prohledávat weby: Použijte ! pro vyhledávání externích stránek, popř @ nebo !@ jméno profilu vyhledávat externí sociální profily.
 • Rozbalte krátké adresy URL: Pomocí „rozbalit“ rozbalte krátkou adresu URL, než na ni kliknete, nebo „zkrátit“, abyste zkrátili vlastní adresu URL.
 • Generátor hesel: Zadejte „heslo“ následované číslem a vygenerujte silné heslo s tolika znaky.
 • Stopky: Chcete -li použít integrované stopky/časovač, zadejte „časovač“.
 • Webové stránky dolů: Typ „je.“ [site] dolů “(vložení stránky), abyste zjistili, zda je webová stránka nefunkční pro všechny ostatní uživatele, nejen pro vás.
 • Kontrola rýmu: Zadejte „rýmuje se s [word]“(vložením slova) zobrazíte seznam slov, která se rýmují na ta vaše.
 • Kalendář: Zadáním „kalendáře“ zobrazíte zvýraznění dnešního dne v aktuálním měsíci.
 • Kalkulačka půjček: Typ „půjčka [amount] v [interest rate] s [percent down] dolů pro [length of loan] abyste zjistili, kolik budou vaše měsíční platby.

Jinými slovy, při přechodu na DuckDuckGo se nevzdáváte všeho. Mohou existovat funkce Google, bez kterých budete muset žít, ale doufejme, že ty důležité jsou uvedeny v seznamu výše. Také nebudete muset chodit bez doporučených úryvků (okamžité odpovědi v DuckDuckGo), obchodních směrů prostřednictvím Bing Maps nebo Google Maps nebo obrázků, videa a novinek. Můžete dokonce použít výsledky DuckDuckGo Maps.

Pomocí prohlížeče DuckDuckGo Privacy Browser

Pokud si ceníte soukromí především, zvažte použití prohlížeče DuckDuckGo Privacy Browser pro Android nebo DuckDuckGo Privacy Browser pro iOS. Pokud chcete do svého oblíbeného prohlížeče pro stolní počítače integrovat stejné ovládací prvky ochrany osobních údajů DuckDuckGo, můžete si nainstalovat rozšíření prohlížeče DuckDuckGo pro Chrome nebo rozšíření prohlížeče DuckDuckGo pro Firefox. Všechny tyto nástroje blokují sledování třetích stran, vynucují šifrování stránek a samozřejmě vám poskytují okamžitý přístup k vyhledávači soukromí DuckDuckGo. DuckDuckGo není pro každého. Pokud požadujete všechny pokročilé funkce a přizpůsobené výsledky vyhledávání nabízené společností Google, pravděpodobně nebudete chtít přepnout. Pokud je ale vaše soukromí a zabezpečení vaší nejvyšší prioritou, pak by DuckDuckGo mohla být vaše nejlepší volba.