Skip to content

Co je Google Home Mini a jak funguje?

5 de Srpen de 2021
GoogleHomeMiniKitchen Charcoal c1a3e1ec31684965aa574c413cb539fd

Google Home Mini je chytrý reproduktor, který je postaven na stejné platformě jako původní Google Home, ale je výrazně menší. Google Home Mini poskytuje přístup k výkonnému pomocníkovi Google, takže jej můžete používat k poslechu hudby, sledování zpráv a počasí, schůzkám a řadě dalších úkolů. Vestavěný reproduktor neposkytuje stejnou kvalitu zvuku jako větší domovská stránka Google, ale pokud máte zájem o bohatší zvuk, můžete jej bezdrátově připojit k jakémukoli reproduktoru s podporou technologie Cast.

Co je Google Home Mini?

Google Home Mini je v podstatě jen miniaturizovanou verzí Google Home, takže se skládá z reproduktoru, hardwaru počítače a několika mikrofonů. Je trochu větší než Amazon Dot, se kterým byl představen, aby s ním mohl soutěžit, ale jeho okraje jsou zaoblené, aby vytvářely vzhled, který poněkud evokuje bonbóny jako M & Ms a Skittles.

Pokud jde o konektivitu, Google Home Mini se může připojit k bezdrátovým sítím 2,4 GHz i 5 GHz, podporuje Chromecast a Chromecast Audio a přijímá zvukové vstupy přes Bluetooth 4.1. To znamená, že jej můžete připojit k internetu přes Wi-Fi bez ohledu na typ routeru, který máte, streamovat hudbu a další zvuk do reproduktoru podporujícího Chromecast nebo Cast a streamovat hudbu a další zvuk z telefonu do Home Mini přes Bluetooth. Na rozdíl od konkurenčního Amazon Dot však Home Mini nemá žádný fyzický zvukový výstup a nemůžete jej připojit k reproduktorům Bluetooth, které nepodporují Cast. Home Mini také obsahuje stejný základní druh mikrofonního pole jako větší Google Home, který je navržen tak, aby zachytil váš hlas zblízka, přes místnost nebo kdekoli jinde v dosahu.

Jak funguje Google Home Mini?

Nenechte se zmást dostupnou cenovkou nebo drobnou velikostí zařízení Google Home Mini. Tento inteligentní reproduktor o velikosti kousku je schopen provádět všechny stejné úkoly jako větší domovská stránka Google, například ovládat váš chytrý domov, poskytovat zprávy o počasí, odpovídat na otázky a další. Stejně jako všechna zařízení Google Home je i Home Mini postaven na virtuálním asistentovi Google Assistant, takže se ovládá téměř výhradně pomocí hlasových příkazů. Naslouchá probuzení, které je „Dobře, Google“, a poté zaznamenává vše, co slyší po probuzení. Tyto informace jsou předávány do cloudu, kde fungují výkonné servery Google. Zatímco zvedání těžkých břemen probíhá v cloudu, mezi žádostí o to, aby Google Home Mini něco udělal, a přijetím reakce není žádná výrazná prodleva. Zážitek je hodně podobný rozhovoru s osobou, protože k interakci se zařízením používáte přirozený jazyk a přijímáte odpovědi také v přirozeném jazyce. Zatímco u zařízení, jako je Google Home Mini, které vždy poslouchá probuzení, existují obavy ohledně ochrany osobních údajů, Google je v tom, co zaznamenává, poměrně transparentní. Ke všem záznamům máte přístup prostřednictvím svého účtu Google a dokonce můžete nahrávání vypnout, i když to brání fungování některých funkcí Google Home.

Jak se Google Home Mini liší od Google Home?

Dva největší rozdíly mezi Google Home a Google Home Mini jsou velikost a cena. Home Mini je podstatně menší a snadněji přechází do vašeho domova, a také stojí mnohem méně. Home Mini může také dělat vše, co běžný domov Google, ale větší zařízení poskytuje bohatší zvuk, který dělá mnohem lepší práci při plnění místnosti. Domovská stránka Google má jeden reproduktor se dvěma pasivními radiátory, které mu skutečně pomáhají produkovat slušný zvuk pro zařízení jeho velikosti. Home Mini má naopak menší reproduktor a chybí mu pasivní zářiče. Zatímco Home Mini lze stále používat k poslechu zvukového obsahu, jako je hudba a podcasty, nezní to tak dobře.

Kdo potřebuje Google Home Mini?

Google Home Mini je ideální pro dvě skupiny lidí. Pokud jste nikdy nepoužívali inteligentní reproduktor, ale chcete to vyzkoušet bez placení za drahý Google Home nebo Google Home Max, pak je Home Mini skvělou dostupnou volbou. Google Home Mini je také skvělým doplňkem každé domácnosti, která již má jedno nebo více zařízení Google Home. Protože Google Home Mini má všechny stejné funkce jako Google Home, je dobrým chytrým reproduktorem základní úrovně. Za velmi přijatelnou cenu si můžete pořídit Home Mini a vyzkoušet si, zda by vám prospělo, kdybyste měli doma chytré reproduktory, aniž byste utráceli spoustu peněz. Pokud již máte jedno nebo více zařízení Google Home, pak je Home Mini skvělým způsobem, jak rozšířit stejnou funkci, kterou znáte, do každé místnosti ve vašem domě. To je obzvláště důležité, pokud máte doma spoustu chytrých zařízení, protože Home Mini představuje cenově dostupný způsob ovládání těchto zařízení ze všech částí vašeho domu.

Co je Nest Mini?

Nest je společnost, kterou Google koupil a složil do vlastní řady chytrých zařízení. Název Nest byl následně připojen k různým zařízením, včetně vylepšené verze Google Home Mini. Nest Mini je tedy v podstatě jen o něco dražší a o něco lepší verzí Google Home Mini. Nest Mini je o něco menší než Home Mini, ale rozdíl je natolik malý, že na tom téměř nezáleží. Nest Mini se také dodává v mírně odlišných barvách. Dotykové ovládací prvky a LED indikátory jsou totožné. Na rozdíl od Home Mini má Nest Mini vestavěný držák na zeď. Poskytuje také lepší zvuk se zlepšenou odezvou basů, ačkoli fyzické reproduktory v obou zařízeních používají 40mm měniče. Pokud jde o funkčnost, jsou Home Mini a Nest Mini totožné. Odpovídají na všechny stejné dotazy a příkazy a fungují se všemi stejnými zařízeními a aplikacemi.