Skip to content

Co je IMDb?

8 de Srpen de 2021
imdb logo d9c66c50ae884ce09c89f67972650a25

Internetová filmová databáze (IMDb) je největší a nejkomplexnější filmovou databází na webu. Nabízí rozsáhlou databázi informací o filmech, televizních pořadech a obsazení. Stránka byla oficiálně spuštěna v roce 1990 a nyní ji vlastní Amazon.com. IMDb je extrémně podrobný a bohatý zdroj filmových dat, který nabízí špičkové filmy, novinky, bezplatné filmy, recenze, filmové upoutávky, promítací časy, recenze filmů na DVD, profily celebrit a další. Pokud jste někdy zkoumali film nebo herce, pravděpodobně jste přistáli na IMDb. Tato stránka je skutečně obrovským depozitářem filmových informací, a přestože je skvělé, že většina z nich je zcela volně přístupná, může působit nepřehledně a obtížně se prohledává. Níže je několik tipů, jak používat IMDb, a také se podívat na některé jeho funkce, včetně toho, co získáte s IMDbPro.

Co je na IMDb?

IMDb je jedním slovem rozsáhlý. Je to obrovské centrum zábavních informací. Téměř každý vyhledávač vás tam nasměruje, pokud se díváte na děj k filmu nebo se snažíte zjistit, kdo hrál ve filmu, který jste právě sledovali, nebo kdo bude v nadcházejícím televizním pořadu. K zábavnímu průmyslu existuje ohromující řada informací: skripty, vědomosti, informace o režisérovi/producentovi, reklamní kontakty, souhrny zápletek, filmové upoutávky atd. Internetová databáze filmů nabízí kromě základních informací také exkluzivní zdroje postav, jako jsou biografie a nezapomenutelné citáty a navíc zahrnuje možnost okamžitě sledovat televizní pořady a filmy zdarma. Uživatelé jsou zváni k účasti na stále rostoucím množství informací na webu hodnocením filmů na stupnici. „Nejlepší“ stránky IMDb – například 250 filmů v seznamu Nejlépe hodnocené filmy – jsou založeny na hlasování o důvěře (nebo nesouhlasu) uživatelů, které neustále otáčí seznam filmů v seznamu oblíbených v závislosti na obdržených hlasech. Většina stránek spojených s filmem nebo televizním pořadem na IMDb nabízí několik funkcí, včetně synopse zápletky, shrnutí zápletky, příběhu, informací o obsazení, skóre recenzí, označených žánrů, obrázků, videí, nominací, podobných titulů, podrobností o pokladně, běhu, drobností , často kladené otázky, uživatelské recenze, citáty a další. Můžete si také vytvořit vlastní soukromé nebo veřejné seznamy sledování. Mohou obsahovat filmy a pořady, které vás zajímají. Slouží jako skvělý způsob, jak sbírat tituly, které plánujete sledovat, a dokonce je můžete řadit podle hodnocení, doby běhu, popularity a dalších užitečných kritérií.

Rozšířené možnosti vyhledávání IMDb

Screenshot oblíbeného seznamu žánrů filmů a televizních pořadů IMDb

Již brzy a další grafy IMDb, jako jsou nejoblíbenější filmy a Top Box Office, patří mezi nejoblíbenější způsoby používání IMDb, ale ve skutečnosti existuje několik způsobů, jak procházet web. Možná budete muset vybrat jednu metodu před druhou, pokud hledáte nový film, který chcete sledovat, nebo pokud máte k zahájení hledání pouze jeden nebo dva kousky informací, například jméno herce nebo informace na pozemku.

  • Hledání názvu na IMDb: Najděte tituly podle jména herce, narozenin nebo místa narození, hvězdného znamení, data nebo místa úmrtí, pohlaví, filmografie, skupiny jmen (jako Oscarový nebo Nejlepší herečka-vítězná), a více.
  • Hledání názvu na IMDb: Hledejte filmy a pořady podle názvu, runtime, typu titulu (Televizní epizoda, televizní krátký, krátký film, hraný film(atd.), datum vydání, uživatelské hodnocení, počet hlasů, žánr, titulní skupina (IMDb „Top 100“ nebo Cena Emmy), název titulu (umístění, šílené kredity, alternativní verze(atd.), společnosti (jako Sony nebo Paramount), možnosti okamžitých hodinek, americké certifikáty (PG, NC-17 atd.), země, klíčová slova, jazyk, místo natáčení, obsazení/štáb, doba běhu, zvukový mix a další .
  • Hledání spolupráce IMDb: Tento typ vyhledávání vám umožňuje vyhledávat filmy a pořady, kde se objevují dva lidé podle vašeho výběru, nebo můžete najít lidi, kteří hráli ve stejném filmu, hledáním dvou titulů.
  • Index webu IMDb: Tento seznam uvádí různá zajímavá místa, která můžete procházet na IMDb, jako například Nejlepší roku, Spodní 100, Narozeniny, a Amazonské originály.
  • Filmové žánry: Procházejte IMDb podle žánru a najděte horory, komedie, animace, fantasy filmy, thrillery, krimi a mnoho dalšího.

Filmy zdarma na IMDb

Snímek obrazovky nedávno přidaných filmů IMDb TV

Internetová filmová databáze obsahuje nejen informace o filmech a pořadech, ale také filmy zdarma, které můžete sledovat právě teď. Tato část webu se nazývá IMDb TV. Můžete procházet nedávno přidané filmy a televizní pořady, oblíbené filmy/pořady, filmy týdne, originály IMDb, skryté drahokamy a filmy uspořádané podle žánru. Všechny jsou viditelné z jejich webových stránek a mobilní aplikace.

Funkce IMDbPro

Pokud chcete, můžete za některé funkce IMDb zaplatit. Jsou však zaměřeny spíše na lidi, kteří hledají kontakty v zábavním průmyslu. Přihlášení k odběru IMDbPro vám umožní:

  • Získejte svou vlastní stránku IMDb
  • Sledujte aktualizace z profilů lidí/titulů, abyste měli vždy nejnovější informace
  • Najděte kontakty v oboru a zastoupení talentů
  • Viz tituly, které nejsou k dispozici na IMDb

Před spuštěním ceny 12,50 $ /měsíc je k dispozici 30denní zkušební verze IMDbPro. Tato cena je pro, pokud zaplatíte jeden rok předem (149,99 $), nebo se můžete rozhodnout pro mírně dražší měsíční předplatné za 19,99 $ .