Skip to content

Co je inteligentní myčka nádobí?

1 de Srpen de 2021
LGsmartdishwasher 5a9620533128340037fb1355 464ea8cef7f9428c870cdf1a198d8b91

Inteligentní myčka nádobí je připojený inteligentní domácí spotřebič (jako inteligentní mikrovlnná trouba nebo inteligentní trouba), který přináší do vaší standardní myčky vylepšené funkce. Tyto funkce mohou zahrnovat připojení Wi-Fi a možnosti flexibility, jako je hlasové ovládání prostřednictvím aktivovaného virtuálního domácího asistenta a ovládání smartphonu.

Co může inteligentní myčka udělat?

Chytré myčky mají ve dvou oblastech náskok před standardními myčkami. Díky přidaným funkcím jsou inteligentní myčky nádobí efektivnější a flexibilnější a řeší běžné problémy, jako je opětovné ukládání částic jídla na nádobí. Technologické funkce vám také umožňují začlenit vaši myčku do designu chytré domácnosti. Funkce se liší v závislosti na značce a modelu.

Nové funkční a flexibilní funkce inteligentních myček nádobí

Inteligentní myčky nádobí obsahují funkce, díky nimž je tento spotřebič užitečnější a funguje lépe než předchozí generace. Ačkoli mnoho z těchto funkcí je mechanickými nebo funkčními aktualizacemi, je důležité je zahrnout při zvažování, zda je pro vás inteligentní myčka nádobí tou nejlepší volbou.

 • Trysky na láhve v horní polici pomáhají důkladně vyčistit vnitřek dětských lahví, opakovaně použitelných lahví s vodou a dalších těžko čistitelných předmětů.
 • Tenký třetí stojan pojme velké, ploché předměty, jako jsou talíře, plechy na pečení nebo špachtle a kuchyňské náčiní.
 • Nastavitelné regály lze posouvat výše nebo níže a posuvné nebo sklopné prsty poskytují prostor pro větší předměty.
 • LED světla zvyšují viditelnost a okna s předním pohledem vám umožňují nahlédnout dovnitř během pracího cyklu.
 • Vysoce účinné filtry odstraňují částice jídla během mycího cyklu a u některých modelů tento materiál procházejí do vestavěné jednotky na odstraňování potravin.
 • Vysoce výkonné proudové motory a přepracovaná rozprašovací ramena využívají méně vody efektivněji, aby nádobí bylo čistší, a současně šetří vodu a energii.
 • Vylepšené možnosti sušení nádobí s přídavnými topnými články, ventilátory a větracími otvory suší nádobí za kratší dobu a spotřebují méně energie.
 • Nádrže na recyklaci vody ukládají filtrovanou vodu z cyklu máchání pro použití v dalším cyklu praní, čímž se snižuje spotřeba vody o 30% nebo více.

Funkce technologie inteligentní myčky nádobí

Spolu s výše uvedenými vylepšeními funkce a účinnosti inteligentních myček nádobí obsahují inteligentní myčky také novou technologii, která vám dává možnosti, které byste od inteligentního spotřebiče očekávali.

 • Připojení Wi-Fi integruje vaši myčku do připojené chytré domácnosti.
 • Zahajte prací cykly kdykoli ze svého smartphonu, sledujte výkon a kontrolujte stav cyklu.
 • Uzamkněte nebo odemkněte dveře myčky odkudkoli, což je zvláště užitečné pro bezpečnost dětí.
 • Kompatibilní se systémy hlasového ovládání, jako jsou Amazon Alexa a Google Assistant, vám umožní spustit mycí cyklus, povolit různé funkce a zamknout nebo odemknout dveře myčky pouhým hlasem.
 • Získejte upozornění na svůj smartphone, když je leštidla nebo mycího prostředku málo, když skončí prací cyklus nebo pokud senzory zjistí poruchu nebo únik.
 • Stáhněte si nové čisticí cykly pro speciální předměty, jako jsou jemné sklenice nebo silně znečištěné hrnce a pánve.
 • Senzory automaticky detekují velikost náplně a množství špíny na nádobí, aby upravily spotřebu vody a energie tak, aby fungovala efektivně i při malých dávkách.
 • Monitorujte spotřebu energie ve vaší oblasti a naprogramujte automatickou aktivaci pracího cyklu, když je místní spotřeba energie nízká, spusťte cyklus mimo špičku, abyste ušetřili peníze.
 • V modelech s vestavěnými dávkovači pracích prostředků můžete na svůj telefon obdržet upozornění, když dojde prací prostředek, nebo jej můžete nastavit tak, aby automaticky objednával více pracího prostředku z Amazonu.

Časté obavy o inteligentní myčky nádobí

Inteligentní myčky nádobí se výrazně liší od myček za posledních zhruba 20 let. Zde jsou některé z běžných obav, které má mnoho lidí ohledně inteligentních myček nádobí.

Jsou chytré myčky nádobí neuvěřitelně drahé ve srovnání s běžnými myčkami?

Inteligentní myčky jsou stále poněkud drahé ve srovnání se standardními myčkami. Můžete si koupit poměrně slušnou standardní (ne chytrou) myčku za necelých 300 dolarů, zatímco inteligentní myčky nádobí se pohybují od 650 do 1 600 dolarů v závislosti na značce, modelu a zahrnutých funkcích. Na trhu však existují standardní myčky bez chytrých funkcí s cenovkami blízkými 2 000 USD.

Jsou inteligentní myčky nádobí nákladnější na opravu?

Ano i ne. Mnoho standardních myček začíná používat některé funkce, které se běžně vyskytují v inteligentních myčkách. Dobrou zprávou je, že několik výrobců zvyšuje záruku na určité díly, jako jsou motory a postřikovací ramena, až na 10 let.

Může někdo hacknout moji myčku přes připojení WI-Fi a způsobit problémy?

Inteligentní myčky nádobí se připojují k internetu prostřednictvím stejného připojení Wi-Fi, které používají ostatní vaše zařízení, včetně počítačů, smartphonů, tabletů, služeb streamování televize a chytrých domácích hubů. Je důležité zajistit bezpečné nastavení Wi-Fi a používání složitých hesel a dalších standardních bezpečnostních opatření, aby všechna vaše připojená zařízení byla v bezpečí před neoprávněným zásahem. FAQ

 • Které značky myček nabízejí Wi-Fi?

  Samsung, LG, Bosch, Whirlpool, Hobart a GE jsou hlavní značky, které nabízejí myčky nádobí s vestavěným Wi-Fi. Ne všechny stroje těchto značek však obsahují Wi-Fi, proto si před výběrem modelu zkontrolujte.

 • Jak připojím myčku k Wi-Fi?

  Stáhněte si aplikaci pro značku vaší pračky. Stáhněte si například aplikaci LG ThinQ pro ovládání všech chytrých spotřebičů LG. Zkontrolujte, zda je váš telefon připojen k síti Wi-Fi, a poté pomocí aplikace zařízení nastavte.

 • Kde je tlačítko Wi-Fi na myčce LG?

  Pro Wi-Fi není žádné určené tlačítko. Při nastavování zařízení pomocí aplikace ThinQ stiskněte tlačítko Odložený start tlačítko na vaší myčce na tři sekundy, dokud LED dioda Wi-Fi nezačne blikat.

 • Jaké jsou některé další typy chytrých spotřebičů?

  Mezi chytré spotřebiče patří lednice, mikrovlnné trouby, trouby, pračky a sušičky, detektory oxidu uhelnatého, termostaty, vysavače a zvonky. Většinu chytrých zařízení můžete ovládat pomocí chytrého centra, jako je Amazon Echo Show nebo Google Nest Hub Max.