Jott je aplikace pro zasílání zpráv zaměřená na děti a mládež. Pro ty, kteří nemají mobilní datový tarif pro posílání textových zpráv, Jott jim pomáhá spojit se online se svými spolužáky ve škole. Dalo by se říci, že Jott vytáhl několik populárních funkcí z jiných populárních sociálních sítí a aplikací pro zasílání zpráv a spojil je do jedné pohodlné aplikace, takže uživatelé mají jedno místo, kde to všechno zvládnou. Ať už se jedná o příběhy inspirované Snapchatem nebo skupinové chaty inspirované Facebook Messengerem, Jott funguje jako jednotné kontaktní místo pro veškerou vaši socializaci online s přáteli ze školy.
Začínáme s Jottem
Každý, kdo si stáhne Jotta, si všimne, že aplikace dává uživatelům možnost přihlásit se pomocí Instagramu, aby mohli chatovat se svými přáteli v jejich sítích. Po přihlášení jsou uživatelé vyzváni k ověření svých účtů telefonicky nebo e-mailem a odtud si mohou přizpůsobit několik možností profilu a synchronizovat své kontakty. Profily se podobají profilům na Facebooku nebo Twitteru, kde se zobrazuje profilová fotka spolu s obrázkem záhlaví, který bude po zveřejnění zobrazovat fotografie nebo videopříběhy. Uživatelé mohou také přidat svou školu, aby se usnadnilo spojení s přáteli, kteří chodí do stejné školy. Chcete-li přidat přátele, existuje řada možností, které si uživatelé mohou zvolit, aby průběžně nahrávali své kontakty ze svého adresáře, prohlíželi si návrhy přátel, přidávali konkrétní uživatelská jména nebo přidávali telefonní čísla. Mohou také vyhledávat uživatele, které přidá AirChat, a vyhledat další uživatele Jott v okolí.
Funkce Jott
Jott je jako mišmaš všech ostatních populárních sociálních aplikací, které už dospívající milují. Zde jsou hlavní funkce:
Domácí krmivo: Podívejte se, co vaši přátelé dělají, a nahlédněte do jejich nejnovějšího obsahu příběhu zveřejněného v jejich profilech.
Profil: Přidejte svou profilovou fotku, jméno, další sociální účty, stav, školu a hodnocení, které chcete sdílet s přáteli.
Povídat si: Pozvěte přátele, aby s vámi chatovali. Kromě textu odesílejte také fotografie a videa.
Skupiny: Vytvořte skupinu nebo se k ní připojte až s 50 dalšími uživateli. Zprávy později zmizí, až bude třeba chaty udržovat na nízké úrovni.
Příběhy: Podívejte se, co právě dělají přátelé, a podívejte se na jejich fotopříběhy a videopříběhy. Podobně jako příběhy Snapchat, Instagram a Facebook zmizí po krátké době.
Detekce snímku obrazovky: K dispozici je funkce detekce snímku obrazovky podobná Snapchatu, která odesílá upozornění uživatelům, pokud osoba, s níž chatují, pořídila snímek své zprávy.
Soukromí: Nastavte svůj profil na soukromý, aby vaše příběhy a profil mohly zobrazit pouze přátelé a spolužáci.
Používání AirChat k chatování offline
Velké lákadlo této aplikace souvisí se skutečností, že uživatelé mohou spolu chatovat bez datového plánu a bez připojení Wi-Fi. AirChat je technologie, která to umožňuje. K tomu aplikace povzbuzuje uživatele, aby zapnuli Bluetooth a Wi-Fi rádia, aby mohla pracovat na Bluetooth s nízkou energií přes síťovou síť nebo router, který má poloměr 100 stop. Jakmile uživatelé nastaví svá zařízení pro offline chatování a jsou v těsné blízkosti, mohou si navzájem posílat okamžité zprávy pomocí textů i fotografií. Během školních hodin mohou dospívající, kteří jsou si dostatečně blízko u sebe ve stejné budově nebo na školním dvoře, použít Jott pro zasílání zpráv offline. Čím více kontaktů Jott má uživatel, tím dále se dostane. A protože jej lze použít z iPadu nebo jiných tabletů, není nezbytně nutné mít smartphone, abyste jej mohli používat. Celkově je to opravdu dokonalé řešení pro dospívající technické nadšence, kteří ještě nejsou dost starí, aby mohli platit za své vlastní plány. Jott je k dispozici ke stažení zdarma pro zařízení iOS i Android.
Trendy pro teenagery v aplikaci pro zasílání zpráv a textových zpráv
Jott může být horkou novou aplikací mezi dospívajícími, ale stále je toho ještě hodně co říct o tom, jak se rozhodnou komunikovat pomocí technologie. Studie z roku 2015 zveřejněná společností Pew Research odhalila několik zajímavých statistik o tom, jak američtí dospívající ve věku 13 až 17 let přijímají komunikaci v mobilní éře:
- 88 procent vlastní nebo má přístup k mobilnímu telefonu nebo chytrému telefonu
- 73 procent skutečně vlastní svůj vlastní smartphone
- 91 procent těch, kteří používají mobilní telefony nebo chytré telefony, odesílá a přijímá SMS, buď prostřednictvím SMS, nebo prostřednictvím webových aplikací
- Průměrný dospívající posílá a přijímá přibližně 30 textů denně
- 33 procent používá aplikace pro sociální zasílání zpráv, jako je WhatsApp, Kik Messenger a další
- 41 procent (nebo dva z pěti dospívajících) používá Snapchat
- 91 procent se alespoň občas připojí k mobilnímu zařízení
- 92 procent online denně
Teenageři jsou dnes zapojeni více než kdy jindy a pravděpodobně budou po mnoho let i nadále hlavní hybnou silou demografických skupin přicházejících populárních aplikací.