Skip to content

Co je režim Super Alexa a jak jej aktivujete?

7 de Červenec de 2021
001 what is super alexa mode and how do you activate it 4684563 5635b3dfcc0d4b868ff1fdf87cf28bca

Režim Super Alexa je velikonoční vajíčko pro hlasového asistenta Alexa od Amazonu. Naučte se, jak aktivovat režim Super Alexa a historii za příkazem. Pokyny v tomto článku platí pro všechna zařízení Amazon, která podporují hlasového asistenta Alexa, včetně tabletů Amazon Fire a Amazon Echo.

Co je režim Super Alexa?

Režim Super Alexa je jedním z mnoha vtipů, které do Alexy naprogramovali vývojáři společnosti Amazon. Je založen na kódu Konami, slavném cheatovém kódu vytvořeném vývojářem a vydavatelem videoher Konami. Tento kód se objevuje v desítkách titulů včetně Contra a Želvy Ninja série her. Všichni rádi kladou hlasovým asistentům vtipné otázky, aby zjistili, jak reagují, takže bylo nevyhnutelné, že si hráči vyzkoušeli kód Konami na Alexě. Amazon takové dotazy očekával, a proto přišli s vtipnými odpověďmi, aby se uživatelé rozesmáli.

Co je kód režimu Super Alexa?

Chcete-li aktivovat režim Super Alexa, řekněme, „Alexo, nahoru, nahoru, dolů, dolů, doleva, doprava, doleva, doprava, B, A, začni. „Alexa odpoví:“ Režim Super Alexa je aktivován. Spouštění reaktorů online. Povolení pokročilých systémů online. Chov dongerů. Chyba. Dongers chybí. Přerušení. “

Příkaz odkazuje na tlačítka, která musíte stisknout na ovladači Nintendo Entertainment System (NES), abyste aktivovali kód v určitých videohrách. Odpověď Alexy neodkazuje na žádnou konkrétní hru nebo mem; je to jen trik, díky kterému si hráči myslí, že objevili něco zvláštního. Režim Super Alexa bohužel neposkytuje Alexě žádné nové funkce.

Co dělá režim Super Alexa?

Režim Super Alexa neslouží žádnému účelu kromě toho, že se hráčům směje. Na vašem zařízení to nic nemění, takže není nutné režim „Super Alexa“ deaktivovat.

Historie kódu Konami

Vynález kódu Konami je připsán Kazuhisovi Hashimotovi, hlavnímu vývojáři společnosti Gradius pro Nintendo Entertainment System v roce 1986. Během testovací fáze vytvořil Hashimoto pro svůj tým kód, který umožňuje hráčům zahájit hru s plným upgradem. Tento kód usnadnil testování všech aspektů hry bez obav z nepřátel a překážek. Hashimoto tvrdí, že omylem zapomněl odstranit kód, a nikdy neměl v úmyslu, aby jej hráči používali. Poté, co byl kód objeven masami, dostal Konami od hráčů spoustu pozitivní zpětné vazby. V době před nastavením obtížnosti dal kód Konami hráčům možnost hrát Gradius neformálnějším tempem. Tím pádem, Gradius byl přístupnější pro méně zkušené hráče, což rozšířilo potenciální publikum Konami. V důsledku toho se kód stal základem her Konami na NES, zejména v Contra série. Originální arkádová verze Contra byl proslulý svou strmou křivkou obtížnosti, takže hráči dychtivě vyzkoušeli kód Konami, když vyšel na NES v roce 1988. Ti, kteří vstoupili do kódu, byli na začátku hry odměněni 30 životy navíc. Chcete-li získat užitečnější odpovědi, požádejte Alexu o doporučení pomocí příkazu, “Alexo, doporučuji videohru. “

Více Alexa Video Game Easter Eggs

Režim Super Alexa není jediným velikonočním vejcem pro hráče. Vyzkoušejte následující příkazy:

  • „Alexo, celá tvoje základna patří nám.“
  • „Alexo, udělej hlavní.“
  • „Alexo, znáš Gladose?“

Zeptejte se Alexy, jestli zná GLaDOS na zábavnou videohru Easter Egg.

Často kladené otázky

  • Co je Alexův autodestrukční kód? Kód autodestrukce Alexa je Alexa, Code Zero Zero Zero Zničte Zero, na základě kódu autodestrukce používaného kapitánem Kirkem. Na rozdíl od Star Treku však při vyslovení kódu nic ve skutečnosti nevybuchne nebo se nezničí. Alexa bude odpočítávat od 1 do 10 a pak uslyšíte zvuk explodující lodi.
  • Co přesně se stane, když řeknu Alexě, aby se zničila? Pokud řeknete: „Alexo, autodestrukce,“ Alexa odpoví: „Dobře. Tady to máme. Tři, dva, jeden, Kaboom! Páni! Zvládli jsme to.“ Nic víc.