Skip to content

Co je Smart Lock a proč byste ho chtěli?

5 de Červenec de 2021
ASL Pro Silver Unlockedaugust 5a976a3ec673350037cf6bb4

Inteligentní zámek je inteligentní domácí zařízení s Wi-Fi nebo Bluetooth, které umožňuje uživatelům nechat klíče od domu, zamknout a odemknout dveře pouhým prstem nebo jednoduchým hlasovým příkazem. Inteligentní zámky dokonce umožňují vzdálený přístup, takže můžete odemknout dveře a vpustit hosta, když jste v práci. Inteligentní zámky jsou relativně nová a vyvíjející se technologie. Někteří se spoléhají na skenování otisků prstů, zatímco jiní využívají podporu digitálního asistenta a mobilní aplikace. Vyhodnoťte funkce a funkce inteligentního zámku a vyberte ten nejlepší pro vaše potřeby.

Co může Smart Lock dělat?

Inteligentní zámky vytvořily nový zážitek z zabezpečení domácnosti s funkcemi přizpůsobení a funkcemi navrženými tak, aby vám poskytly kontrolu nad tím, co se stane s vaším domovem. Jdou daleko za možnosti běžných zámků. Mnoho z nich je vybaveno technologií Bluetooth a Připojení Wi-Fi, které zvyšuje schopnost používat vzdálené funkce. Pokud by inteligentní zámek měl pouze připojení Bluetooth, měli byste problémy s připojením, pokud by vaše přední dveře byly příliš daleko od vašeho inteligentního domácího rozbočovače. Zde je několik důležitých funkcí inteligentního zámku, které je třeba hledat:

Nabídněte dálkové ovládání prostřednictvím aplikace

Většina inteligentních domácích zámků má aplikace pro iOS a Android, které vám umožňují ovládat zámek na dálku z vašeho mobilního zařízení, sledovat příchod a odchod a upozorňovat vás na jakoukoli aktivitu.

Připojte se k Wi-Fi pro monitorování v reálném čase

Wi-Fi připojení umožňuje vám prohlížet vstupy a výstupy v reálném čase, takže vždy víte, kdo a kdy kdy přišel a opustil váš domov. To je důležitá vlastnost pro rodiče, kteří se chtějí ujistit, že jejich děti dorazily ze školy bezpečně domů.

Připojte se přes Bluetooth

Připojení Bluetooth pomáhá vašemu inteligentnímu zámku rozpoznat vás připojením k chytrému telefonu a odemknutím dveří, když se blížíte.

Využijte více možností bezklíčového vstupu

Více možností bezklíčového zadávání může zahrnovat bezdotykové odemykání pomocí smartphonu, dálkové odemykání pomocí smartphonu, vlastní kódová čísla pro každého, kdo potřebuje zadat váš domov, hlasové příkazy a rozpoznávání dotyku nebo otisku prstu.

Vytvářejte trvalé nebo dočasné vstupní kódy

Mnoho inteligentních zámků vám umožňuje vytvářet trvalé nebo dočasné vstupní kódy pro návštěvy hostů, úklidové služby, chodítka pro psy, opravárenské služby a každého jednotlivého člena vaší rodiny.

Nastavte omezení přístupu

Nastavit omezení přístupu pro každý vstupní kód. Omezení mohou zahrnovat dny v týdnu a konkrétní hodiny, aby držitelé kódu měli přístup do vašeho domova pouze během schválených časů.

Povolit nastavení automatického zámku

Možnosti automatického zamykání umožňují nastavit inteligentní zámek tak, aby automaticky zamykal dveře, pokud zůstanou po určitou dobu odemčené.

Aktivujte automatické blokování, když jste mimo určený perimetr

Automatické zamykání po obvodu může automaticky zamknout vaše dveře, pokud je poloha vašeho smartphonu detekována mimo určený obvod od vašeho domova. (Toto je také známé jako geofencing.)

Odesílejte upozornění do svého smartphonu

Pokud se někdo pokusí vloupat nebo narazí na inteligentní zámek, obdržíte upozornění na smartphone. Můžete také nastavit zámek tak, aby automaticky informoval policii nebo domácí bezpečnostní službu, pokud k tomu dojde.

Integrace s připojeným chytrým domovem

Integrujte svůj připojený inteligentní dům a aktivujte tak další zařízení inteligentní domácnosti, když jsou vaše dveře odemčeny. Například nastavte inteligentní světla tak, aby se rozsvítila, když jsou dveře odemčeny.

Synchronizujte svůj Smart Lock s videovrátníkem

Synchronizujte svůj inteligentní zámek s videotelefonem a libovolnými interiérovými kamerami pro větší bezpečnost. Prohlížejte nebo zaznamenávejte kohokoli, kdo přistupuje k vám domů (nebo se o to pokouší). Funkce se liší v závislosti na značce a modelu. Náš seznam obsahuje funkce od několika předních výrobců inteligentních zámků.

Společné obavy ohledně inteligentních zámků

Pokud jde o zabezpečení vašeho domova a rodiny, je přirozené mít obavy z přechodu na inteligentní zámek. Zde jsou některé společné obavy, které mnoho lidí má ohledně inteligentních zámků:

Může hacker použít připojení Wi-Fi chytrého zámku k přístupu do mého domova?

Chraňte svá připojená inteligentní domácí zařízení před hackery a elektronickou manipulací nastavením systému Wi-Fi pomocí osvědčených postupů zabezpečení. Například vyžadujte heslo pro připojení k vaší Wi-Fi a vždy používejte složitá hesla. Protože váš inteligentní zámek a všechna připojená inteligentní domácí zařízení přistupují k internetu prostřednictvím stejného nastavení Wi-Fi jako vaše počítače, smartphony, tablety a služby streamování televize, je bezpečné nastavení Wi-Fi zásadní.

Kolik stojí inteligentní zámky?

V závislosti na značce, modelu a funkcích může inteligentní zámek s Wi-Fi stát kdekoli od 100 do 300 USD.

Pokud dojde k výpadku internetového připojení nebo elektřiny, jak se dostanu do svého domova?

Mnoho modelů smart lock má také tradiční port pro klíč, takže jej můžete v případě potřeby použít jako standardní zámek. Kromě toho bude připojení Bluetooth i nadále fungovat se smartphonem, když jste v dosahu pro připojení telefonu a zámku. Výrobci inteligentních zámků jsou si těchto typů problémů vědomi a mnoho z nich má pro tato situace vlastní řešení.