Skip to content

Co je tlačítko Amazon Dash?

1 de Srpen de 2021
Dash Button Bathroom Cabinet 58bd7f1d3df78c353c41d738

Pokud někdy nakupujete online na Amazonu, je pravděpodobné, že jste viděli reklamy na tlačítka Amazon Dash. Tento produkt můžete použít k zefektivnění a zjednodušení online nakupování.

Co je tlačítko Amazon Dash?

Tlačítka Amazon Dash jsou zařízení velikosti klíčenek, která obsahují-překvapení, překvapení-hardwarové tlačítko. Základní myšlenkou Dash je zajistit rychlou a snadnou změnu pořadí vašich oblíbených, nejpoužívanějších produktů od Amazonu; můžete jednoduše stisknout tlačítko Dash a bude odeslána nová objednávka. Společnost účtuje svou nabídku Dash jako „službu doplňování“ a každé tlačítko odpovídá konkrétnímu produktu dostupnému na Amazonu, takže z jednoho Dash nelze objednat více typů položek. Proto při návštěvě vstupní stránky Dash na Amazonu uvidíte desítky a desítky unikátně značkových tlačítek Dash.

Jak funguje Amazon Dash?

Nejprve budete potřebovat členství ve službě Amazon Prime, abyste získali přístup k tlačítku Dash, ať už hardwarové nebo virtuální. Toto členství vám vrátí roční nebo měsíční poplatek a výhody zahrnují bezplatné doručení různých položek ve stejný den nebo dva dny, přístup ke streamovací službě Prime Music, streamování videa Prime, slevy prostřednictvím předplatitelské služby Amazon Family a více. Koupit každé fyzické tlačítko Amazon Dash je zpoplatněno: 4,99 $ za pop (Ed. Poznámka: Virtuální tlačítka jsou však zdarma.) Společnost se snaží, aby to bylo chutnější tím, že vám nabídne kredit 4,99 USD poté, co zadáte první objednávku na nákup položky pomocí nového tlačítka. To znamená, že byste si nutně nechtěli koupit tlačítko Dash, pokud si nejste absolutně jisti, že si jeho přidružený produkt objednáte více než jednou.

Jak nastavit tlačítko Amazon Dash

Hardwarové gadgety podporují Wi-Fi a Bluetooth a jsou napájeny baterií a fungují po připojení k vašemu smartphonu. Než budete moci začít, musíte si stáhnout aplikaci Amazon Shopping pro Android nebo iOS. Poté musíte tlačítko Dash připojit k Wi-Fi a po stisknutí hardwarového tlačítka určit, který produkt chcete koupit. Při nastavování tlačítka postupujte takto:

  1. Otevři tvůj Aplikace Amazon.

  2. Přejděte na svůj účet.

  3. Pod Tlačítka a služby pomlčky, vyberte Nastavit nové zařízení.

  4. Vybrat Ikona tlačítka Dash a Souhlasíš s podmínkami.

  5. Dokončete registraci.

Pohodlně vám Amazon umožní vybrat si z různých možností velikosti (případně z barev nebo vůní. Amazon má také snadný podrobný návod, jak nastavit tlačítko Dash, jakmile jej obdržíte. Amazon doporučuje, aby zavěsíte nebo připojíte své fyzické tlačítko Dash na místo, které dává smysl podle toho, kde používáte a/nebo ukládáte související produkt. Samozřejmě je v zájmu společnosti, abyste tlačítko Dash ponechali na místě, kde nikdy nebudete Zapomeňte na to. Stojí za to věnovat čas tomu, abyste našli místo pro tlačítko, které ho drží mimo dosah batole nebo kohokoli jiného, ​​kdo by mohl omylem stisknout a odeslat vaše objednávky Amazonu, které raketově stoupají.

O virtuálních tlačítkách Amazon Dash

Pohled na tlačítka Amazon Dash.

Amazon také nabízí virtuální tlačítka Dash, která fungují za stejného předpokladu, že usnadňují opětovné objednání vašich nezbytností z webu. Ale s touto verzí služby nemáte hardwarový Dash gadget na stisknutí; místo toho můžete kliknutím na zástupce na obrazovce znovu objednat libovolnou položku, kterou Amazon identifikuje jako jednu z vašich oblíbených. Tato virtuální tlačítka jsou online přizpůsobené zkratky dostupné z domovské stránky Amazonu nebo z vašich tlačítek Dash (přístupných z vašeho účtu Prime), kde můžete mít tlačítka uspořádaná. Můžete k nim přistupovat z počítače, mobilního zařízení nebo zařízení Echo Show. Pokud jste si u společnosti někdy objednali produkty více než jednou, je velká šance, že již máte spoustu automaticky vytvořených digitálních tlačítek, ke kterým máte přístup. Zobrazte své možnosti tak, že přejdete na stránku Vaše tlačítka Dash na Amazonu, kde je můžete organizovat, přidávat a odebírat a také nakupovat kliknutím na bílý kruh označený Koupit na každém tlačítku. Pokud existuje položka, kterou byste chtěli přidat jako virtuální tlačítko Dash, můžete to udělat přímo ze stránky s podrobnostmi o produktu o čemkoli, co je k dispozici u Prime shipping. Pokud si právě začínáte hrát s virtuálními tlačítky Dash, je velmi snadné si něco omylem objednat – jak se mnozí učí tvrdě -, ale naštěstí si to uvědomuje i Amazon a umožňuje vám bezplatně zrušit chybnou objednávku až na do 30 minut po obdržení nákupu (nebo obecně před tím, než budou označeny jako „Brzy odesláno“). Můžete také přistupovat ke svým tlačítkům virtuální pomlčky a stisknutím je odesílat objednávky prostřednictvím aplikace pro chytré telefony Amazon.

Klady Amazon Dash

Je zřejmé, že výhoda tlačítka Amazon Dash spočívá v tom, že je opětovné objednání základního produktu neuvěřitelně pohodlné. Je to jako možnost objednávání jedním kliknutím od Amazonu přenesená na další úroveň. Jakmile zadáte nastavení platby a doručení, můžete nákupy doslova dokončit stisknutím tlačítka. Pokud jste organizovaný člověk, který dokáže efektivně uspořádat tlačítka Dash ve vašem obytném prostoru způsobem, který znamená, že vám nikdy nedojdou základní produkty, mohla by být tato služba také neuvěřitelně užitečná.

Nevýhody Amazon Dash

I když existují určité jasné výhody používání zkratek pro přeskupení nabízených fyzickým nebo digitálním tlačítkem Dash, existují i ​​potenciální nevýhody. Služba Amazon Dash vybízí zákazníky, aby se dostali do neustálé drážky při opětovném objednávání produktů, což by mohlo znamenat, že neuděláte krok zpět k zamyšlení nad tím, zda určitou položku skutečně potřebujete. Další potenciální nevýhodou jsou méně konkurenceschopné ceny. To se bude lišit od položky k položce, ale někteří uživatelé Dash hlásili placení výrazně vyšších sazeb při objednávání produktu pomocí tlačítek ve srovnání s objednáním stejné položky prostřednictvím její stránky na Amazonu. To jen komplikuje problém, že tlačítka Amazon Dash nezobrazují ceny, takže v zásadě slepě objednáváte produkt.

Tipy pro efektivní používání tlačítek Dash

Nakonec, zda pro vás tlačítko Dash má smysl, bude záviset na tom, jak obvykle nakupujete s Amazonem a jak dobře jste schopni organizovat své nákupy. Budete muset vyhodnotit své nákupní vzorce a své konkrétní potřeby, abyste se rozhodli, jak, pokud vůbec, virtuální nebo fyzické tlačítko Dash může zapadnout do vašeho prostředí Amazon, ale pokud jste na plotě, zvažte tyto tipy pro přizpůsobení služby vašim potřebám:

  • Povolit upozornění na objednávky: Jednou z největších potenciálních pastí s tlačítky Amazon Dash je, jak snadno někdo mohl omylem odeslat objednávky neúmyslným stisknutím tlačítka. (Zamyslete se: Děti si hrají s tlačítkem.) Naštěstí můžete upravit své předvolby oznámení tak, abyste věděli, že kdykoli projde objednávka. Jen jdi do svého Nastavení, pak vyberte Možnosti oznámení a upravovat věci pomocí Upravit možnost, takže vás nikdy nepřekvapí, když uvidíte účet za kreditní kartu nebo balíček, který vám přijde poštou.
  • Udržujte je na perfektním místě: Každé fyzické tlačítko Amazon Dash je dodáváno s opakovaně použitelným lepidlem, takže je můžete nalepit na zeď nebo jiný povrch, který dává smysl v závislosti na typu produktu. Součástí je také odnímatelný háček, takže můžete gadgety také zavěsit.
  • Sledujte průběh vaší objednávky: Přestože můžete vždy zkontrolovat nejnovější stav objednávky prostřednictvím svého účtu Amazon na ploše nebo prostřednictvím aplikace pro chytré telefony, můžete také potvrdit, že objednávka proběhla, pomocí tlačítka hardwarové pomlčky. Když stisknete gadget pro provedení objednávky, indikátor stavu objednávky se rozsvítí zeleně, pokud nákup proběhl, nebo se rozsvítí červeně, pokud byla objednávka neúspěšná z důvodu problému s fakturací nebo jiného problému.
  • Získejte hacking: Pokud jste programátor nebo technicky zdatní, můžete se podívat na AWS IoT Button, což je v podstatě Dash tlačítko, které lze nakonfigurovat tak, aby volalo na taxi, otevřelo garážová vrata, zavolalo na určený kontakt, odemklo nebo spustilo auto a mnoho dalšího. Je hezké vidět, že Amazon prostřednictvím svého webu uznává použití svého jedinečného zařízení nad rámec objednávkových produktů, přestože objednávání tohoto specializovaného gadgetu pravděpodobně nebude pro běžného uživatele použitelné.

Ne každý potřebuje tlačítko Dash, aby zůstal na vrcholu svého nákupního seznamu, a je pravděpodobně moudré vyzkoušet virtuální verzi, než si za hardwarové tlačítko rozdvojíte více než 4,99 $. Tímto způsobem budete moci zjistit, zda je vůbec používáte, protože nedostanete kredit 4,99 $ zpět, dokud neprovedete nákup fyzickým tlačítkem.