Skip to content

Co jsou inteligentní trouby a kamna?

2 de Srpen de 2021
GettyImages 629569054 5a9dbc4918ba010037c01271

Chytrá trouba je elektrický sporák, který zahrnuje Wi-Fi nebo Bluetooth pro připojení zařízení k doprovodné aplikaci. Tato aplikace umožňuje uživatelům ovládat zařízení na dálku nebo nastavit automatické funkce. Některé mohou mít také hlasové ovládání nebo se připojit k jiným chytrým domácím zařízením, jako je Amazon Echo nebo Google Home. Chytré trouby mají všechny stejné funkce jako konvenční trouby, ale mohou mít flexibilnější konfiguraci varné desky a indukční hořáky umožňují vaření rychleji než kdy dříve. Amazon koncem roku 2019 představil svou vlastní značkovou inteligentní troubu. Funguje jako kombinace mikrovlnné trouby, horkovzdušné trouby, fritézy a ohřívače jídla se vším, co využívá Alexa (plus ruce, pokud neradi mluvíte s vaší troubou.)

Co může chytrá trouba udělat?

Inteligentní trouba se integruje s vaší připojenou inteligentní domácí sítí (což může zahrnovat další inteligentní spotřebiče, jako jsou inteligentní myčky nádobí, inteligentní mikrovlnné trouby nebo inteligentní chladničky) a poskytuje pokročilou technologii vaření pro rovnoměrnější vaření. Upravte teplotu vaření ze smartphonu nebo tabletu, abyste zabránili převaření, aniž byste museli opustit židli. Chytré trouby a sporáky mohou navíc obsahovat některé nebo všechny tyto funkce:

 • Připojení Wi-Fi k ovládání některých funkcí ze smartphonu nebo dokonce pomocí hlasu pomocí Amazon Alexa, Google Assistant nebo Samsung Bixby.
 • Nastavte troubu na předehřívání, upravte teplotu vaření a troubu vypněte odkudkoli pomocí smartphonu.
 • Rozšířená nastavení cyklu trouby zahrnují pečení, grilování, ohřívání, konvekční pečení/pečení a pečivo, které pomůže kynutému pečivu vzejít před pečením.
 • Několik typů ohřevu a technologie vaření pomáhá pokrmům vařit rovnoměrněji a rychleji, včetně konvekce, infračervených ohřívacích prvků a přidávání nebo přemisťování tradičních ohřívacích prvků pro přesnější vaření.
 • Mnoho modelů řady chytrých pecí nabízí dva oddělené prostory trouby, které vám umožní vařit různá jídla při různých teplotách současně.
 • Připojte se k aplikacím, jako je Yummly, které poskytují kroky receptů a mohou automaticky předehřát troubu na správné nastavení teploty, vařit jídlo po správnou dobu a poté se podle pokynů k receptu vypnout.
 • Několik modelů chytré řady nabízí možnost dvojího paliva, kde je sporák nebo varná deska napájena plynem a trouba využívá elektřinu pro to nejlepší z vaření obou světů.
 • Přijímejte upozornění, když je trouba správně předehřátá, když vyprší časovač nebo pokud je se spotřebičem problém.
 • Nové povlaky odolné proti špíně uvnitř trouby a samočisticí cykly rychlejší než kdy jindy činí čištění vaší trouby méně namáhavé.

Funkce se liší v závislosti na značce a modelu. Náš seznam obsahuje funkce několika výrobců chytrých pecí a sporáků.

Co může inteligentní sporák dělat?

Chytrý sporák nabízí přizpůsobitelnou varnou desku, která pojme jakýkoli pokrm, hrnec nebo pánev. Zatímco plynová varná deska nabízí nejlepší přesnost teploty vaření, nové technologie a funkce nabízejí elektrické varné desky.

 • Několik typů hořáků vám umožňuje vařit novými způsoby. Patří sem indukční hořáky, které k vaření pokrmů používají elektromagnetickou energii a ke své práci vyžadují nádobí z nerezové oceli nebo litiny, a víceprvkové hořáky, které vám umožňují vybrat správnou velikost hořáku pro velikost nádobí, eliminovat tepelné ztráty a zajistit rychlejší vaření.
 • Elektrické hořáky splňují požadavky na intenzivní tepelné vaření, jako je vroucí voda nebo spalování potravin.
 • Vroucí hořáky udržují potraviny teplé, zatímco ostatní položky dokončují vaření a spotřebovávají méně energie.
 • Pomocí můstkového prvku propojte dva nebo více hořáků a vytvořte jednu velkou varnou plochu pro široké nádobí nebo mřížky.
 • Hladké sklokeramické varné desky nabízejí snadné čištění a obsahují kontrolky, které ukazují, které oblasti jsou stále horké.

Co může inteligentní trouba/sporák udělat?

Pokud si nemůžete dovolit novou řadu chytrých kuchyní, ale máte zájem přidat do svého stávajícího sortimentu něco chytrého, můžete si ke sporáku pořídit speciální chytrou zástrčku. Vaše trouba se nejprve zapojí do inteligentní zástrčky a poté se inteligentní zástrčka zapojí do elektrické zásuvky vaší kuchyňské linky. Pojďme se rychle podívat na to, jak tato speciální zástrčka přidává do vaší stávající řady trouby funkce chytré technologie.

 • Připojení Wi-Fi umožňuje odesílat upozornění na váš smartphone a integrovat jej do vaší připojené chytré domácí sítě.
 • Kompatibilní s možnostmi hlasového ovládání, jako je Google Assistant a Amazon Alexa.
 • Časem se naučí vaše kuchařské návyky a upozorní vás, když je sporák nebo trouba zapnutá déle než obvykle.
 • Přijímejte upozornění, kdykoli je varná deska nebo trouba zapnutá a vypnutá.
 • Pomocí technologie geofencing určuje, kdy umístění vašeho smartphonu naznačuje, že jste možná odešli z domova, aniž byste vypnuli varnou desku nebo troubu, a pošle vám upozornění nebo vypne dosah, aby se zabránilo náhodnému požáru domu.

Běžné obavy ohledně rozsahů chytrých trub

Chytré trouby představují vážnou investici s cenami od 3 000 do více než 10 000 USD u velmi špičkových modelů. Podívejme se na některé běžné obavy, které mají kupující při investování do chytrého sortimentu.

Jsou použití rozsahů inteligentních trub komplikované?

Se všemi různými technologiemi vaření zahrnutými v chytrých rozsazích je to pochopitelný problém. Zatímco chytré trouby vám umožňují přizpůsobit některé z těchto různých možností vaření, existují také snadno použitelné cykly trouby, jako je pečení, grilování a ohřívání, které zbaví hádání a stresu porozumění různým možnostem.

Jak se liší řada chytrých trub od inteligentní nástěnné trouby nebo chytré vestavné varné desky?

Řada chytrých sporáků zahrnuje troubu (nebo trouby, pokud má více než jednu přihrádku) a varnou desku v jednom spotřebiči. Pomocí samostatné inteligentní nástěnné trouby a inteligentní varné desky jsou stejná zařízení rozdělena do dvou samostatných jednotek, místo aby byla sloučena do jedné.