Skip to content

Co každý port a tlačítko na iPhone 5C dělá

18 de Srpen de 2021
iphone 5c anatomy 2 b76dd1fb06bc4a3bb2bb7479eaa8dedb

Díky svým jasným barvám vypadá iPhone 5C jinak než kterýkoli předchozí iPhone. Zvenku je to správně. Ale uvnitř se 5C ve skutečnosti tolik neliší od modelu předchozí generace, iPhonu 5. Ať už jste upgradovali na 5C z předchozího modelu, nebo si užíváte svůj první iPhone, pomocí tohoto diagramu pochopíte, co všechno v telefonu dělá.

Hardware pro iPhone 5C

 1. Přepínač vyzvánění/ztlumení: Ztište telefonní hovory a upozornění pomocí tohoto malého tlačítka na boku 5C. Jeho přepnutím lze také vypnout zvuk pro výstrahy a vyzváněcí tóny.
 2. Tlačítka hlasitosti: Pomocí těchto tlačítek na boční straně telefonu můžete zvýšit nebo snížit hlasitost hovorů, hudby, upozornění a dalšího zvuku na 5C.
 3. Tlačítko Hold: Toto tlačítko v horní části iPhonu má mnoho názvů: spánek/probuzení, zapnutí/vypnutí, podržení. Stisknutím jej uspíte nebo probudíte. Podržením několik sekund se na obrazovce zobrazí posuvník, který vám umožní vypnout telefon. Když je telefon vypnutý, podržte tlačítko a zapněte jej. Pokud je váš 5C zamrzlý nebo chcete pořídit snímek obrazovky, může vám pomoci tlačítko Hold (a tlačítko Home).
 4. Přední kamera: Stejně jako ostatní nedávné telefony iPhone má 5C fotoaparát na přední straně zařízení čelem k uživateli. Tato kamera orientovaná na uživatele je primárně určena pro videohovory FaceTime (a selfie!). Nahrává video v rozlišení HD 720p a pořizuje fotografie s rozlišením 1,2 megapixelu.
 5. Mluvčí: Když při telefonování podržíte 5C na hlavě, vychází zvuk z hovoru.
 6. Tlačítko Domů: Jedním kliknutím se z jakékoli aplikace dostanete na domovskou obrazovku. Dvojité kliknutí vyvolá možnosti multitaskingu a umožňuje vám zabíjet aplikace. Hraje také roli při pořizování snímků obrazovky, používání Siri a restartování iPhonu.
 7. Lightning konektor: Malý port ve spodní části vašeho iPhonu slouží k synchronizaci s počítačem a připojení k příslušenství, jako jsou reproduktory. Starší příslušenství používalo jiný port, takže bude potřebovat adaptéry.
 8. Sluchátkový jack: Zde jsou zapojena sluchátka pro telefonní hovory nebo poslech hudby. Je zde také připojeno několik typů příslušenství, zejména kazetových adaptérů pro autorádia.
 9. Mluvčí: Jeden ze dvou otvorů pokrytých síťovinou ve spodní části iPhonu přehrává hudbu, hlasité telefonování a upozornění. Špinavé reproduktory mohou snížit hlasitost a kvalitu zvuku. Pokud váš reproduktor zní trochu vypnutě, zkuste jej vyčistit.
 10. Mikrofon: Druhý otvor pokrytý síťovinou na 5C je mikrofon používaný pro telefonní hovory.
 11. Zadní kamera: Zadní fotoaparát 5C je kvalitnější než fotoaparát orientovaný na uživatele. Pořizuje 8megapixelové snímky a 1080p HD video.
 12. Zadní mikrofon: Zachyťte zvuk při nahrávání videa pomocí tohoto mikrofonu v blízkosti zadní kamery a blesku.
 13. Blesk fotoaparátu: Pořizujte lepší snímky při slabém osvětlení pomocí blesku fotoaparátu na zadní straně iPhonu 5C.

Interní hardware iPhone 5C (bez obrázku)

 1. Antény: Na 5C jsou k připojení k mobilním sítím použity dvě antény. Dvě antény místo jedné zvyšují spolehlivost připojení 5C. To znamená, že nebudete moci říci, že se jedná o antény, ani je neuvidíte: jsou skryty případem 5C.
 2. SIM karta: Tento tenký slot najdete na boku iPhonu. Obsahuje kartu SIM nebo modul identity předplatitele. Karta SIM identifikuje váš telefon v mobilních sítích a ukládá důležité informace, jako je vaše telefonní číslo. K volání nebo používání sítí 4G potřebujete funkční SIM kartu. Stejně jako iPhone 5S, 5C používá menší kartu nanoSIM.
 3. 4G LTE čip Stejně jako 5S a 5 nabízí iPhone 5C mobilní síť 4G LTE pro rychlé bezdrátové připojení a vysoce kvalitní hovory.
 4. Senzory: IPhone 5C je vybaven senzory, jako je GPS čip, akcelerometr a další. Zde se dozvíte vše o senzorech iPhonu.