Skip to content

Co potřebujete vědět o spamu Mailer-Daemon

6 de Srpen de 2021
mailer daemon spam 4135595 8421427dc84542378c514f0823cc83ea

Když odešlete e-mail na adresu, která již neexistuje, obdržíte od démona mailer odpověď, že vaše zpráva nebyla doručena. Pokud je vaše doručená pošta náhle zaplavena zprávami o selhání doručení, může to být důsledek toho, že někdo odesílá e -maily z vaší adresy bez vašeho vědomí.

Co je Mailer-Daemon?

E -mail funguje jako virtuální poštovní systém. Když odešlete zprávu, nejprve přejde na server s názvem mailer-daemon. Tento server předá zprávu dalším serverům, dokud nebude zpráva doručena do doručené pošty příjemce. Pokud se doručení nezdaří, vygeneruje se chybová zpráva mailer-daemon a odešle se zpět původnímu odesílateli.

Co je spam Mailer-Daemon?

Mailer-démoni nepoužívají adresu v Z řádek pro určení odesílatele e -mailu. Místo toho poštovní démon používá hlavičku e-mailu, která obsahuje zpáteční cestu obsahující adresu odesílatele. Vykováním vaší adresy do záhlaví e -mailu mohou spammeři odesílat zprávy, které se zdají být od vás, aniž by měly přístup k vašemu účtu. Pokud odešlou e-mail na adresu, která již neexistuje, obdržíte spam mailer-daemon. Vzhledem k tomu, že každý e -mail musí mít odesílatele v řádku Od a spammeři nechtějí používat jejich e -mailové adresy, často vyhledávají v kontaktech lidí náhodné adresy a používají je k phishingu a dalším hanebným účelům. Pokud otevřete e -mail obsahující virus nebo červa, může infikovat váš počítač a odesílat infikované zprávy všem ve vašem adresáři. Přijímání nevyžádané pošty mailem-démonem nemusí nutně znamenat, že máte malware, ale musíte udělat určitá opatření.

Co dělat, když obdržíte spam Mailer-Daemon

Při přijímání nevyžádané pošty typu mailer-daemon postupujte takto:

  1. Prohledejte počítač a zařízení na malware. Při skenování počítače na malware se ujistěte, že jste odpojeni od internetu. Po dokončení změňte všechna hesla k účtu.

    Antivirový program SUPERAntiSpyware

  2. Nahlásit nevyžádanou poštu jako spam. Většina e -mailových programů má možnost označit e -maily jako nevyžádané. Když například nahlásíte spam v Gmailu, Gmail použije informace v e -mailu k zablokování podobných zpráv v budoucnu.

    Doručená pošta Gmailu se zvýrazněným tlačítkem Spam

  3. Řekněte svým kontaktům. Pokud obdržíte spam typu mailer-daemon, je možné, že některé vaše kontakty od vás obdržely infikované e-maily. Dejte všem vědět, co se stalo, a řekněte jim, aby ignorovali jakékoli podezřelé zprávy z vaší adresy.

Dělá se něco pro zastavení spamu Mailer-Daemon?

E -mailové servery mají zavedená opatření k omezení počtu zbytečných oznámení o doručení, která odesílají. Před odesláním zprávy o selhání doručení se například mohou pokusit zjistit, zda byla zfalšována zpáteční adresa. Pokud adresa zjevně není skutečná odesílatel, nebude odeslán žádný chybový e -mail. E -mailové servery, které přijímají velké množství selhání doručení pro adresu (obvykle s obsahem, který je spam nebo malware), mohou tyto zprávy buďto tiše odstranit, nebo je umístit do karantény ve složce se spamem.