Skip to content

Co pro vás může e -mail IMAP udělat?

8 de Říjen de 2021
488027945 56a288415f9b58b7d0cbd6c9 a934617f93cf4943a958a7ef2a61b9e4

IMAP je zkratka pro „Internet Message Access Protocol“ a přístup k internetovým zprávám je přesně to, co vám protokol umožňuje.

POP a IMAP, protokoly pro přístup k e -mailu

Když načítáte e -mailové zprávy přijaté ve vaší doručené poště z poštovního serveru pomocí e -mailového programu (na počítači nebo mobilním telefonu), server a váš program (vystupující jako klient) v počátcích e -mailu používali protokol Post Office Protocol (POP) ke komunikaci. IMAP a POP sdílí stahování zpráv do e -mailového programu. Přestože protokol POP byl navržen pouze pro to, IMAP poskytuje spoustu dalších užitečných funkcí.

POP a jeho problém s více počítači nebo zařízeními

V typické relaci POP váš e -mailový program stáhne všechny nově přijaté zprávy a poté tyto e -maily ze serveru okamžitě odstraní. Tento postup šetří místo na serveru a funguje naprosto v pořádku, samozřejmě za předpokladu, že ke svému e -mailu přistupujete pouze z jednoho počítače nebo zařízení a přesně z jednoho e -mailového programu. Jakmile se pokusíte pracovat na svém e -mailu z více než jednoho počítače (například pracovní plocha, notebook doma a telefon), stane se z e -mailu POP velká bolest hlavy, kterou je třeba spravovat:

  • Příchozí e -maily začínají chybět ve všech vašich e -mailových programech kromě jednoho
  • Zprávy nelze znovu snadno stáhnout (obrátíte se tedy na přeposílání a přesměrování zpráv na sebe),
  • Všude a musíte znovu vytvořit pravidla
  • Odeslaná pošta je obvykle k dispozici pouze na počítači, ze kterého jste ji odeslali

Toto je jen krátký seznam věcí, které se s e -mailem POP obvykle kazí.

Root of Troubls Přístup k e -mailu POP

Kořenem všech těchto problémů je koncept POP pro offline přístup k e -mailu. E -mailové zprávy jsou doručovány na server. E -mailový program je stáhne do počítače a okamžitě odstraní všechny zprávy ze serveru. To znamená, že jsou všichni lokální pro počítačový a e -mailový program. Zde můžete mazat, odpovídat, třídit a ukládat zprávy do složek. Jak se na tom IMAP může zlepšit? I když lze protokol IMAP použít pro offline přístup k e -mailu velmi podobně jako POP, poskytuje také online zpracování e -mailu, které automaticky synchronizuje akce mezi e -mailovými programy.

IMAP: vaše e -mailová schránka v cloudu

Co to znamená? V zásadě pracujete se schránkou, která je umístěna na serveru, jako by byla místní pro váš počítač. Zprávy se nestahují a neodstraňují okamžitě, ale nacházejí se na serveru a e -mailový program uchovává místní kopii pouze pro zobrazení. Na serveru IMAP mohou být zprávy označeny příznaky jako „viděno“, „odstraněno“, „zodpovězeno“, „označeno“. (IMAP také podporuje uživatelem definované příznaky; tyto se však používají jen zřídka.)

Synchronizovaný přístup do všech složek elektronické pošty

Co jiného děláte se zprávami ve vašem e -mailovém klientovi? Uložili byste je do různých složek a ve složkách byste hledali konkrétní zprávy. Obojí lze provést také přes IMAP přímo na serveru. Můžete v nich nastavit e -mailové složky a zprávy se soubory a můžete serveru říct, aby prohledal své úložiště a doručil vám výsledky. Protože manipulujete s e -maily přímo na serveru, je použití několika počítačů pro přístup ke stejnému e -mailovému účtu hračkou. Je dokonce možné mít stejný účet a složku otevřenou například ve webovém rozhraní a současně v telefonu. Jakákoli akce, kterou provedete na jednom místě, se automaticky zrcadlí na serveru a poté na druhém zařízení.

Sdílené složky

IMAP také umožňuje přístup ke sdíleným schránkám. Toto je snadný způsob sdílení informací nebo zajištění, že budou zpracovány důležité e -maily (například do poštovní schránky podpory): všichni pracovníci podpory mají přístup k poštovní schránce IMAP a okamžitě uvidí, které zprávy byly zodpovězeny a které stále čeká. To je teorie. V praxi se sdílené složky často nepoužívají a podpora mezi e -mailovými servery a programy je omezená.

Příklad použití IMAP

Představte si Jinu, která miluje práci v kuchyni pomocí svého notebooku a na jezeře s iPadem, ale také má v práci počítač. Když se těsně před odchodem z kanceláře podívala na svou schránku IMAP, přišel naléhavý e -mail od Johna, jejího přítele. Nevíme, co chtěl vědět, ale bylo dost důležité, aby Jina označila zprávu za důležitou. Když se vrátila domů, Jina už zapomněla na Johnovu zprávu. Díky rutině však přetáhla svůj přenosný počítač na kuchyňský stůl a zkontrolovala svou doručenou poštu. Johnovo poselství samozřejmě bylo přímo tam a vyžadovalo pozornost pomocí červené, zářící vlajky. Jina okamžitě odpověděla. Zpráva, kterou Jina poslala zpět Johnovi, byla automaticky uložena na server IMAP do složky „odeslané položky“. Další den a na pláži obsahovala Jina schránka zprávu od Johna označenou jako „odpověděl“ a její odpověď byla snadno přístupná ve složce „odeslané položky“.