Skip to content

E -mailová služba Zoho Mail zdarma: klady a zápory

11 de Září de 2021
zoho free email service 1170841 dc34c5bb1921485c8a632567181892ae

Zoho Mail je spolehlivá e -mailová služba, která se zaměřuje na profesionály. Bezplatný účet Zoho Mail nabízí dostatek úložiště, přístup POP a IMAP a určitou integraci s rychlými zprávami a online kancelářskými balíčky. Ještě užitečnější by však mohlo být uspořádání e -mailu, identifikace klíčových zpráv a kontaktů a zasílání standardních odpovědí.

Co se nám líbí

 • Úložiště až 1 TB, s 5 GB zdarma na osobním účtu.
 • Přístup POP a IMAP.
 • Štítky a komplexní organizace nápovědy pro vyhledávání.

Co se nám nelíbí

 • Pro předpřipravené odpovědi nelze použít šablony.
 • Chybí uložená vyhledávání a samoučící se složky.
 • Omezený filtr nevyžádané pošty.

Co je to kancelář bez pošty? Nejedná se samozřejmě o Zoho sadu online aplikací. Zoho Mail, stejně jako editační, tabulkové a prezentační programy, je ambiciózní a schopný zastávat desktopovou aplikaci.

Dostatek úložného prostoru, přístup POP a IMAP

Se Zoho Mailem získáte dostatek úložiště – 5 GB pro osobní účty, které lze rozšířit na celý terabajt (za poplatek) – a v Zoho Mailu můžete nastavit další e -mailové účty pro odesílání a přijímání pošty. Zoho Mail také umožňuje přístup POP i IMAP. Co funguje přes POP i IMAP, je přístup k Zoho Mail: můžete si ho nastavit ve svém oblíbeném e -mailovém programu na ploše nebo v dlani nebo nechat Zoho Mail přeposílat nové zprávy na libovolnou e -mailovou adresu. Pěkným doplňkem by bylo, kdyby to pomocí filtrů přeposílalo pouze určité zprávy. Pravidla Zoho Mailu jsou obecně trochu omezená v akcích, které mohou provádět.

Screenshot nastavení POP3 a IMAP v Zoho Mail

U některých placených účtů můžete nastavit Zoho Mail také prostřednictvím Exchange ActiveSync, což přináší push e -mail na mobilní zařízení a bezproblémovou synchronizaci kalendáře a adresáře.

Filtry a vyhledávání

Základní funkce tam jsou. Filtry mohou mazat nebo ukládat poštu na základě různých kritérií a mohou také přiřadit štítky. Štítky, nazývané tagy, jsou dodávány v barvách se Zoho Mail a s rychlým a výkonným vyhledáváním pomáhají organizovat a získávat poštu.

Snímek obrazovky značek v navigačním podokně Zoho Mail

Bylo by užitečné uložit kritéria hledání jako složky, stejně jako složky, které se učí samy. Filtr nevyžádané pošty se samozřejmě učí a v mých testech bylo nutné naučit hodně dobré pošty. Pro psaní nových zpráv a odpovědí nabízí Zoho Mail šablony zpráv, které fungují jako úryvky textu, které můžete snadno vkládat do svých e-mailů pro často používané fráze nebo celé e-maily. Podobným způsobem můžete spravovat a používat více e -mailových podpisů. Zoho Mail integruje e -mail s dalšími aplikacemi a částečně s Dokumenty Google. Můžete například snadno sdílet dokumenty a přidávat potenciální zákazníky do aplikace pro správu vztahů se zákazníky nebo událostí poznámek, ale interakce je často řídká. Zoho Mail nedetekuje data a hledání pošty kontaktu vyžaduje zkopírování a vložení jejich adresy. Integrovaný Zoho Chat může mluvit s mnoha sítěmi rychlých zpráv.

Používání Zoho Mail

Zoho Mail přichází s praktickými klávesovými zkratkami a jeho webové rozhraní je podobné aplikacím a nabízí tradiční i širokoúhlé zobrazení. Archivaci můžete automatizovat, aby byly složky čisté. V některých místech se zdá, že funkce, tlačítka a počet nabídek zvítězily nad jednoduchostí.

Přednosti

 • Zoho Mail je bezplatná e -mailová služba s 5 GB úložištěm (a kvótami pro poštu odeslanou a přijatou za den) pro osobní použití.
 • Můžete nastavit Zoho Mail tak, aby přijímal poštu z účtů POP a odesílal z jejího webového rozhraní pomocí všech vašich adres.
 • K samotné Zoho Mail lze přistupovat prostřednictvím e -mailových programů a služeb prostřednictvím protokolu POP i IMAP.
 • Některé placené účty Zoho Mail nabízejí Exchange ActiveSync také pro push e -maily a synchronizaci.
 • Složky a štítky ve volném formátu vám umožňují organizovat poštu. Pravidla nabízejí určitou automatizaci a soubory filtrů nevyžádané pošty jsou nevyžádané pošty z doručené pošty.
 • Automatický odpovídač mimo kancelář může za vás odpovídat na e-maily.
 • Flexibilní možnosti vyhledávání, které vám umožní kombinovat mnoho kritérií, najít e -maily (a připojené soubory) přesně.
 • Zoho Mail obsahuje rychlé zasílání zpráv Zoho Chat a nabízí určitou integraci s aplikacemi Zoho a Google Docs pro přílohy.
 • E -mailové konverzace lze číst v kontextu se stromovým pohledem. Zoho Mail dokáže automaticky archivovat starou poštu.
 • Šablony vám umožňují uložit text e-mailu pro pozdější opětovné použití a k odeslání může odesílání pošty o nějaký čas oddálit, aby bylo možné zrušit odeslání.
 • Business hostingové plány vám umožňují používat Zoho Mail s vašimi vlastními doménami a zásadami e -mailu (například pro kvóty a přístup).