Skip to content

Face ID s maskou je méně bezpečné, ale stojí za to

22 de Srpen de 2022
GettyImages 1302358410 a0677571dfae4415ad2ab4c1cc1192e8

Klíčové věci

  • iOS 15.4 beta vám umožňuje používat Face ID při nošení masky.
  • Úroveň zabezpečení je nižší, ale čtyřmístný PIN také.
  • Masked Face ID funguje i pro Apple Pay.

Za pár týdnů budete moci používat Face ID k odemykání iPhonu s maskou. Nejnovější beta verze iOS 15 vám umožní trénovat váš telefon, aby vás rozpoznal, zatímco polovina vašeho obličeje je zakryta maskou. Už si nebudete muset sundávat masku a riskovat šíření choroboplodných zárodků, abyste odemkli telefon na veřejnosti, a budete moci ověřit Apple Pay, takže se můžete vrátit k bezpečným platbám v supermarketu. Chvíli to trvalo, ale zdá se, že Apple opět učinil FaceID životaschopným. „To nám hodně usnadňuje život; zapomeňte na starosti se sundáním masky nebo zadáním 6místného hesla pro používání našeho telefonu na veřejnosti. Urychlí to používání našich telefonů na veřejnosti, a co je nejdůležitější, omezí to naši potřebu vystavovat se viru,“ řekl zivotdivny e-mailem Aseem Kishore, zakladatel Help Desk Geek.

Dotyk nebo Obličej

Osoba, která se dívá do telefonu, který skenuje jejich obličej

Jsme pár let v pandemii, ale Applu se teprve podařilo aktualizovat Face ID, aby fungovalo s maskami. Nejpravděpodobnějším vysvětlením je to, že udržet rozpoznávání obličeje dostatečně bezpečné a pracovat pouze s horní částí obličeje je těžké. Apple to myslí s bezpečností smrtelně vážně a Face ID i Touch ID jsou fantastické. Slyšíme příběhy o telefonech s Androidem, které byly odemčeny fotografiemi obličeje majitele, ale zfalšování biometrických údajů Applu se zdá být prakticky nemožné. Potřebujete pár jednovaječných dvojčat (nebo ne) a musíte svůj telefon aktivně trénovat, aby své dvojče rozpoznal. Zkrátka neexistovala možnost, že by Apple v honbě za pohodlím výrazně oslabil Face ID.

Pokud však máte jen oči, máte méně datových bodů z mřížky promítaných bodů a infračervené kamery Face ID, kterou používá k zachycení 3D modelu vašeho obličeje. Informace na obrazovce na nové obrazovce nastavení Face ID to potvrzují. „Je méně bezpečný, ale pro mnoho lidí se kvůli jeho pohodlí vyplatí snížená úroveň zabezpečení. “ Face ID je nejpřesnější, když je nastaveno pouze pro rozpoznání celého obličeje. Chcete-li používat Face ID při nošení masky, iPhone dokáže rozpoznat jedinečné funkce v okolí očí a ověřit.

Obvykle Face ID funguje dobře pro lidi s brýlemi. Nová verze s odemknutím masky však vyžaduje, abyste zaregistrovali všechny brýle, které nosíte. Chcete-li telefon odemknout, musíte se také podívat přímo na telefon. Ale i přes to se to mnohým lidem může vyplatit. „Je to méně bezpečné, ale pro mnoho lidí se kvůli jeho pohodlí vyplatí snížená úroveň zabezpečení. Co udělali pro to, aby byla co nejbezpečnější, je navržena tak, aby se osoba musela dívat přímo do kamery. na záběr obličeje osoby s očním kontaktem, který není vyžadován pro standardní ID obličeje bez masky. Některým to pomáhá zajistit, aby telefon mohl odemknout pouze skutečný vlastník,“ Kristen Bolig, generální ředitelka společnosti SecurityNerd , řekl zivotdivny prostřednictvím e-mailu.

Dotkněte se a sledujte

Osoba, která kontroluje své Apple Watch

Navzdory poklesu úrovně zabezpečení je to pravděpodobně stále mnohem lepší než alternativa. Znám lidi, kteří zahodili dlouhý, bezpečný a těžko zapisovatelný přístupový kód pro jednoduchý čtyř- nebo šestimístný PIN, aby si usnadnili věci, jako je Apple Pay, což je vážné bezpečnostní riziko. Pravděpodobně můžeme předpokládat, že toto nové Face ID určené pouze pro oči je lepší než to, zvláště když tento jednoduchý přístupový kód je jedinou věcí mezi zlodějem a všemi vašimi kartami Apple Pay.

Uživatelé Apple Watch mohou již nějakou dobu používat své hodinky k odemykání svých telefonů, a přestože je to pohodlné a překvapivě spolehlivé, nikdy se necítily zvlášť bezpečně. K odemknutí může dojít, i když fotoaparát iPhonu nemíří na obličej, a je snadné přehlédnout upozornění na odemknutí, které se na hodinkách objeví, když jste na rušném místě. Je to obtížně řešitelný problém, konečný kompromis mezi bezpečností a pohodlím. Ale samotný fakt, že Apple toto vydal jako beta, znamená, že je spokojený s rovnováhou, které dosáhl. Možná to nebude tak dobré jako vrátit Touch ID pro iPhony, ale je to mnohem lepší než nic.