Skip to content

Facebook představuje nové chytré brýle Ray-Ban Stories

8 de Listopad de 2022
rayban1 fb1e4af09a4949bd864c41113290e33a

Facebook a EssilorLuxottica (Ray-Ban) odhalily – a uvedly na trh – nové chytré brýle Ray-Ban Stories, které jsou nyní k dispozici od 299 USD. Podle oficiálního oznámení byly chytré brýle Ray-Ban Stories navrženy tak, aby usnadnily všední (ale důležité) úkoly na smartphonu. Telefonní hovory, focení, natáčení videí a poslech hudby – to vše zvládá to, co vypadá jako normální sluneční brýle. Ray-Ban Stories lze také spárovat s aplikací Facebook View pro iOS nebo Android, aby bylo sdílení obsahu jednodušší.

Ray-Ban Stories se může pochlubit dvojicí 5MP fotoaparátů, které lze použít k pořizování snímků nebo záznamu až 30 sekund videa najednou, když stisknete tlačítko snímání. Nebo, pokud používáte Facebook Assistant, můžete místo toho používat handsfree s hlasovými příkazy. Do chrámů byly zabudovány reproduktory s otevřeným uchem a pro jasnější zvuk ve videích a telefonních hovorech byla instalována řada tří mikrofonů. Facebook také tvrdí, že k dalšímu zvýšení kvality hovorů používá „technologii tvarování paprsku a algoritmus pro potlačení hluku na pozadí“. K novým chytrým brýlím dostanete i přenosné nabíjecí pouzdro, které vám při plném nabití zajistí další tři dny používání, uvádí Facebook.

Chytré brýle Ray-Ban Stories

K dispozici je vestavěná LED dioda, která se rozsvítí při pořizování fotografie nebo videa, aby upozornila kohokoli v okolí, což je podle Facebooku zamýšleno jako funkce ochrany osobních údajů. Je také nainstalován vypínač, který deaktivuje kamery a mikrofony. Zároveň také připouští, že Ray-Ban Stories ve výchozím nastavení shromažďují data, jako je vaše e-mailová adresa, stav baterie a připojení Wi-Fi. A pokud používáte Facebook Assistant pro hlasové příkazy, vaše hlasové záznamy jsou také ve výchozím nastavení archivovány. Pokud vás zaujala dvojice Ray-Ban Stories, můžete je nyní najít v různých barvách a stylech, jako je Wayfarer, Meteor, Round a další. V případě potřeby je také možnost přidat dioptrické čočky. Většina stylů a barev má cenu 299 USD, některé jdou až na 379 USD a měli byste je najít ve vybraných maloobchodních prodejnách v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, Irsku a Itálii.