FaceTime je aplikace, která podporuje video a audio volání mezi zařízeními Apple. Nenahrazuje vaše běžné telefonní hovory, ale místo toho je poskytována jako alternativa. Aplikace Apple FaceTime funguje na Wi-Fi, takže jedna z hlavních výhod oproti vaší běžné aplikaci Telefon je, že může uskutečňovat bezplatné internetové hovory kdekoli, kde máte připojení Wi-Fi. FaceTime můžete používat z domova, z hotelu, z restaurací nebo z jakéhokoli hotspotu Wi-Fi, aniž byste potřebovali kvalitní mobilní služby. Navíc, protože je podporováno Wi-Fi, funguje nejen na iPhone, ale také na iPod touch, iPad a Mac. FaceTime však také běží na celulárních sítích, takže jej můžete používat i mimo domov prostřednictvím mobilního datového tarifu vašeho zařízení.
Videohovory FaceTime
Jednou stranou FaceTime je funkce videohovoru. FaceTime Video, které bylo představeno s iPhone 4 v roce 2010, využívá přední kameru zařízení k zobrazení volajícího přijímači a naopak. Hovory FaceTime lze uskutečňovat mezi libovolnými dvěma zařízeními kompatibilními s FaceTime, například z iPhone 8 na iPhone X, z Mac na iPhone nebo z iPadu na iPod touch – zařízení nemusí být stejného modelu nebo typu. Po mnoho let FaceTime podporoval pouze přímé videohovory mezi lidmi, ale od iOS 12.1 můžete pomocí FaceTime provádět skupinové hovory.
Zvukové hovory FaceTime
Zatímco FaceTime Video existuje od roku 2010, až v roce 2013 s iOS 7 vydal Apple FaceTime Audio. Tato funkce, velmi podobná funkci videa, je pouze zvuková, takže při hovoru je přenášen pouze váš hlas. FaceTime Audio je zvláště užitečné pro lidi, kteří nemají neomezené tarify volání, protože místo dat využívá data, což znamená, že pokud máte data k jejich podpoře, můžete volat FaceTime „zdarma“ komukoli jinému uživateli Zařízení Apple. Zvukové hovory FaceTime však používají data, takže pokud máte omezený datový tarif, můžete se z používání FaceTime Audio odhlásit příliš často.
Systémové požadavky FaceTime
- Verze pro iOS: iOS 4 nebo novější
- Software pro Mac: Mac OS X 10.6.6 nebo novější s aplikací FaceTime (je součástí většiny instalací zdarma)
- přístroj: iPhone 4 a novější, iPod touch 4. generace a novější, iPad 2 a novější, Mac s fotoaparátem
FaceTime nefunguje na starších zařízeních Apple, jako jsou iPhone 3G a 3GS.
Kompatibilita FaceTime
FaceTime běží na Wi-Fi i celulárních sítích. Když bylo původně vydáno, fungovalo to pouze přes Wi-Fi, protože telefonní společnosti se obávaly, že videohovory budou spotřebovávat příliš velkou šířku pásma, což má za následek pomalý výkon sítě a vysoké účty za využití dat. Se zavedením iOS 6 v roce 2012 bylo toto omezení odstraněno. Hovory FaceTime mohly a stále mohou být uskutečňovány v sítích 3G, 4G a 5G. Při svém uvedení v červnu 2010 fungoval FaceTime pouze na iOS 4 běžícím na iPhone 4. Podpora pro iPod touch byla přidána na podzim roku 2010, Mac v únoru 2010 a iPad v březnu 2011 (počínaje iPadem 2). FaceTime je technologie Apple a funguje tedy pouze na zařízeních Apple. FaceTime nelze spustit v systému Android a není k dispozici stahování Windows FaceTime. Existuje však spousta dalších aplikací pro videohovory a audio volání pro tato zařízení.
Jak uskutečnit volání FaceTime
Používání FaceTime na vašem iOS zařízení je snadné. Stačí spustit FaceTime aplikace (je zelená jako ta pro normální telefon), vyberte kontakt, kterému chcete zavolat, a vyberte jednu z nich Zvuk nebo Video. Můžete také vybrat příjemce z Kontakty a poté vyberte FaceTime ikonu pod telefonem nebo videokamerou zahájíte kterýkoli typ hovoru. Existuje několik důvodů, proč FaceTime nemusí fungovat, když to zkusíte, ale první věc, kterou byste měli zkontrolovat, zda nefunguje, je, že je ve skutečnosti povolena v Nastavení. Jít do Nastavení > FaceTime a ujistěte se, že je funkce zapnutá.