Skip to content

Fungují Apple AirPods pouze na iPhone?

5 de Červenec de 2021
airpod compatibility 4087789 05f1cc3ce2de477188b6f94dc2e61fe3

Když Apple odstranil konektor pro sluchátka ze série iPhone 7, kompenzoval to představením AirPods, špičkových bezdrátových sluchátek. Kritici tento krok odsoudili a nazvali ho typicky Apple: nahrazení univerzální technologie, kterou nekontroluje, technologií vlastnící jejím produktům. Ale tito kritici nemají úplnou pravdu. AirPods společnosti Apple mohou nabízet speciální funkce, když jsou připojeny k iPhone 7 a vyššímu, ale nejsou omezeny pouze na iPhone. Jak uvidíte, Apple AirPods fungují s jakýmkoli zařízením, které podporuje Bluetooth sluchátka.

AirPods stačí použít Bluetooth

Apple nevychází z cesty, aby to o AirPodech zdůrazňoval, ale je důležité pochopit: AirPods se připojují k jiným zařízením pomocí Bluetooth. Žádná vlastní technologie Apple neblokuje připojení jiných zařízení nebo platforem k AirPodům. Protože používají standardní připojení Bluetooth, funguje každé zařízení, které podporuje sluchátka Bluetooth. Telefony Android, telefony Windows, Mac, PC, Apple TV, herní konzole – pokud mohou používat sluchátka Bluetooth, mohou také používat AirPods.

Ale co čip W1?

Součástí toho, co lidi přimělo myslet si, že AirPods jsou pouze Apple, je diskuze o speciálním čipu W1 v řadě iPhone 7 a novějších. W1 je bezdrátový čip vytvořený společností Apple a je k dispozici pouze na jeho telefonech. Zkombinujte tuto diskusi s odstraněním konektoru pro sluchátka a je snadné vidět, jak si lidé nerozuměli. Čip W1 není způsob, jakým AirPods komunikují s iPhone. Pamatujte, že to je jen Bluetooth. Místo toho je W1 tím, co dělá AirPods lepším než normální Bluetooth zařízení, a to jak z hlediska párování, tak výdrže baterie. Připojení zařízení Bluetooth k iPhonu obvykle zahrnuje uvedení bezdrátových sluchátek do režimu párování, hledání na telefonu, pokus o připojení (což nemusí vždy fungovat) a někdy zadání hesla. U AirPodů stačí otevřít pouzdro v dosahu kompatibilního iPhone a automaticky se k němu připojit (tedy po jednorázovém párování jedním tlačítkem). To je to, co čip W1 dělá: odstraňuje pomalé, neefektivní, nespolehlivé a nepříjemné prvky připojení Bluetooth a ve skutečném stylu Apple jej nahrazuje něčím, co právě funguje. Čip W1 se také podílí na správě životnosti baterie AirPodů a podle Apple jim pomáhá získat pět hodin používání na jedno nabití. Máte potíže s připojením AirPodů k vašim zařízením? Máme řešení, jak to opravit, když se AirPods nepřipojí.

Takže AirPods fungují pro každého?

Obecně řečeno, AirPods fungují se všemi zařízeními kompatibilními s technologií Bluetooth. Ale nefungují stejným způsobem pro všechna zařízení. Jejich používání s iPhone a dalšími produkty Apple má určité výhody. Získáte přístup k některým speciálním funkcím, které jinde nejsou k dispozici, včetně:

 • Klepněte na Siri: Dvojitým klepnutím na AirPods aktivujete Siri. Nelze to udělat na jiných zařízeních (protože na nich Siri neexistuje).
 • Super jednoduché párování: AirPods můžete připojit k jakémukoli zařízení kompatibilnímu s Bluetooth, ale superrychlé a velmi jednoduché párování funguje pouze s iPhone 7 a novějšími, některými modely iPad a iPod touch, některými Macy a Apple TV. Pro ostatní zařízení je to typický, někdy chybný proces párování.
 • Párování na iCloudu: Jednou z nejúžasnějších věcí na AirPods je to, že jakmile je spárujete s jedním ze svých zařízení Apple, automaticky se nastaví na párování s každým zařízením Apple, které používá stejné Apple ID prostřednictvím iCloud. To například není možné v systému Android, protože Android nepodporuje iCloud.
 • Chytré funkce: AirPods jsou nabité chytrými dotyky. Vědí, kdy jsou v uších, a zastaví přehrávání, když jsou vyjmuty. Když jsou odstraněny z uší, automaticky přepnou přehrávání zvuku na iPhone. Přehrají také zvuk pouze na jeden AirPod, pokud je jen jeden v uchu. Tyto funkce jsou k dispozici pouze u zařízení Apple.

Jak používat AirPods na zařízeních jiných než Apple

Máte telefon Android, herní konzoli nebo jiné zařízení jiné než Apple, se kterým chcete používat AirPods? Máme podrobné pokyny:

 • Jak připojit AirPods k telefonům a zařízením Android
 • Jak spárovat a připojit AirPods k počítači se systémem Windows 10
 • Jak připojit AirPods k PS5
 • Jak připojit AirPods k PS4
 • Můžete připojit AirPods k Xbox Series X nebo S?
 • Můžete připojit AirPods ke konzoli Xbox One?
 • Můžete připojit AirPods k Nintendo Switch?