Skip to content

Google Nest by mohl být první vzrušující termostat

17 de Srpen de 2021
68af9bf3 0bfe 11eb bc7c 6054d2d80fd2 1d0894d6b57a45c7b9afb7f6f2e7d92f

Klíčové informace

  • Nový termostat Nest společnosti Google za 129 USD pomocí senzorů zjišťuje, zda jste doma.
  • Hnízdo ve tvaru disku je krásné tak, jak jsem si nikdy nemyslel, že by mohl být termostat.
  • Nest čelí konkurenci ze strany chytrých termostatů.
Termostaty jsou nudné. Když je nalepíte na zeď, udrží váš dům v teple nebo chladu. Co by na tom mohlo být zajímavého? Nový model Nest společnosti Google však může dokázat, že existuje něco jako vzrušující termostat. Inženýři ve společnosti Google řešili jeden z největších a nejdražších problémů při vytápění vašeho domu. Proč se obtěžovat vytápět pec nebo AC, když nikdo není doma? Podle amerického ministerstva energetiky koneckonců vytápění a chlazení tvoří téměř polovinu průměrných účtů za energie v domácnosti. K vyřešení tohoto problému Google přidal senzor, který dokáže zjistit, zda jsou lidé uvnitř domu nebo konkrétní místnosti. „Tento termostat je pro lidi, kteří si zakládají na filozofii designu Googlu – méně je více.“ Nest 129 $ je zařízení ve tvaru disku, které pomocí softwaru Google Home a radarového systému na čipu zjišťuje, zda jsou uvnitř lidé a potřebují věci, které jsou chutnější nebo chladnější. Má také elegantní vzhled a vylepšené rozhraní. Jsem překvapivě nadšený, že to zkusím, až bude k dispozici pro předobjednávku.

Krásný termostat?

Poté, co jsem strávil příliš mnoho času sledováním obrázků produktů Nest, jsem si začal uvědomovat, že na vzhledu záleží, i když se díváte na termostat. Nikdy předtím jsem si neuvědomil, jak ošklivý je termostat na mé zdi. Je to nejlevnější a nejodpornější kus plastu od Home Depot a má jeden z těch staromódních číselníků, které pohybujete palcem, abyste upravili teplotu nahoru nebo dolů.

Hnízdo naopak vypadá, jako by přistálo ve stylové mimozemské vesmírné lodi. Obvyklý vynikající minimalistický design společnosti Google je důkazem měkkých křivek a výrazné typografie. Tento termostat je pro lidi, kteří kupují filozofii designu Google: méně je více, ale s jemným kroucením, které jej odlišuje od Apple; vypadá to, že telefon Pixel byl zmáčknutý jako brouk na zdi. Hodí se přímo do vašeho života, pokud jste Google. Nest má průměr 3,3 palce a je vybaven plastovým krytem a je dodáván ve čtyřech různých barvách, které Google náladově nazývá Snow, Sand, Fog a Charcoal. Elegantní vzhled doplňuje šikovný zrcadlový objektiv. Informace v případě potřeby prosvítají přes zrcadlený displej a zmizí, aby zanechaly leštěný povrch, když se nepoužívají.

Nest termostat ve čtyřech barvách: sníh, písek, mlha a dřevěné uhlí

Skoro jsem se přesvědčil, že si musím koupit Nest jen podle toho, jak vypadá, ale je v něm víc než uhlazené křivky. Jedním znatelným vylepšením modelu poslední generace je výměna otočného voliče za haptický proužek na pravé straně Nest. Nest používá stejnou radarovou technologii Soli pro monitorování, jakou Google vložil do Pixelu 4. Tato technologie umožňuje termostatu Nest vědět, kdy stojíte před ním, aniž byste použili pohybová čidla. Chytrost hnízda tím nekončí. Aplikace Google Home vám umožňuje vytvářet vlastní plány pro Nest. Líbí se mi myšlenka, že mohu termostatu sdělit, kdy budu doma a kdy zapnout topení. Na oplátku vám aplikace zasílá nápady, jak snížit náklady na vytápění a chlazení. Některým lidem může samozřejmě připadat senzor i software trochu invazivní, a pokud ano, pravděpodobně byste produkt Google vůbec neměli používat.

Chytrých termostatů je mnoho

Hnízdo čelí tvrdé konkurenci. Na trhu je spousta chytrých termostatů, které dělají triky, jako je reakce na váš hlas. Inteligentní termostat Ecobee (249 dolarů) například používá Amazon Alexa pro hlasové ovládání a stejně jako Nest má senzory, které zjistí, zda je někdo v místnosti. Na dolním konci je Honeywell Lyric T5 (149 $), který sleduje, kde má váš telefon zjistit, kdy je vhodné zahřát nebo snížit teplo. „Google přidal senzor, který dokáže zjistit, zda jsou lidé uvnitř domu nebo konkrétní místnosti.“ Na rozdíl od mnoha chytrých termostatů Mysa Smart Thermostat (139 $) tvrdí, že pracuje s elektrickými topnými deskami. Mysa málem porazí Nest i v oddělení minimalismu vágně retro vypadajícím displejem, ale tvar není tak uspokojivý. Nadšení z nového termostatu může být náročné, ale nové Nest by ve skutečnosti mohlo změnit hru. Jsem připraven vyměnit svůj starý termostat s palcovou volbou za nejnovější od Googlu.