Skip to content

Google TV se letos možná dočká funkcí chytré domácnosti a fitness

4 de Říjen de 2022
GettyImages 1278983316 54aed0744446406d8692f82fdb857c37

Google se snaží rozšířit svou platformu Google TV přidáním dalších funkcí a užší spoluprací se streamovacími službami. V nedávném rozhovoru Rob Caruso, ředitel produktového managementu Google TV, konkrétně poukázal na přidání funkcí chytré domácnosti a fitness do platformy. Prozradil také, že pracuje na napravení vztahu společnosti s Netflixem.

Caruso neuvádí podrobnosti o tom, jaké funkce mohou lidé očekávat na jejich zařízeních Google TV, ale poskytl přehled o obecném směru, kterým se platforma ubírá. Tým se snaží integrovat funkce chytré domácnosti a rozšířit funkce pro videohovory, jako je přidání Zoomu do Google TV. Fitness je další oblastí, kterou se vývojáři zabývají, podle Carusa a může zahrnovat integraci řady sportovních zařízení a služeb Google. Co se týče Netflixu a dalších streamovacích služeb, Caruso slíbil, že s nimi zlepší vztahy a přinese jejich obsah do Google TV. Netflix v současné době neumožňuje lidem přidávat pořady a filmy z jeho služby do seznamu sledovaných Google TV, což je lidem velmi nepříjemné.

Žena a chlapec před televizí

A aby to vše usnadnil, Google pracuje na rozšíření přítomnosti své platformy na displejích po celém světě. Caruso odhaluje, že Google spolupracuje s 250 partnery pro zařízení na přidání své služby do dalších Android TV. Uvedl, že většina aktivních zařízení místo toho používá starou platformu Android TV, kterou doufají, že se brzy změní. Není známo, kdy se něco z toho uskuteční, protože Caruso v rozhovoru neuvedl žádná data, ale řekl, že tyto funkce by měly vyjít koncem tohoto roku.