Skip to content

Hands-on s nositelnou aplikací Neurovědy Apolla

5 de Červenec de 2021
Apollo aa64a2b40fc14d439e865aef722a1843

Klíčové jídlo

  • Nositelné zařízení Apollo má pomáhat při úzkosti a stresu vydáváním nízkofrekvenčních zvukových vln.
  • Při nošení je to pěkně nenápadné, i když popruhy jsou bolestí, které je třeba změnit.
  • Ukázali data, ale stále si dávám pozor na placebo efekt.
Týden, který jsem strávil testováním na nositelném nosiči Apollo Neuroscience, byl neobvykle produktivní, ale stále mám své pochybnosti. Apollo, postavené v souladu se studií University of Pittsburgh, je nositelné zařízení ovládané aplikací (349 $ nebo 32 $ / měsíc), které má regulovat vaši náladu uklidňujícími účinky neslyšitelných zvukových vln. V závislosti na nastavení má pomoci s relaxací, soustředěním, úzkostí, stresem nebo spánkem. Obvykle bych něco takového prošel, ale po drtiči duší s horním lanem to bylo byl 2020 jsem se aktivněji začal zajímat o praktiky, jako jsou chill-out aplikace a další domácí posilovače duševního zdraví. Objednal jsem si Apollo a procházel jsem svou týdenní rutinou se slabě bzučivými ne-hodinkami připevněnými na zápěstí nebo kotníku, abych viděl, jak to dopadlo, ale ani po osmi dnech si stále nejsem jistý, kolik dobrého to udělal. „Zpočátku to zní jako hadí olej, ale návrháři Apolla alespoň vědí, co je to dvojitě zaslepená studie, a několik jich provedli.“

Ne, nejde o monitor kotníků

Po vybalení z krabice je Apollo malý zakřivený plastový přístroj, který lze na dálku zaměnit za náramkové hodinky nebo chytré hodinky v režimu spánku. Nabíjí se pomocí kabelu USB Micro-B, který zapadá do jeho spodní strany – takže jej nemůžete nabíjet a nosit současně – a je dodáván se dvěma pásky na suchý zip, které se hodí k vašemu zápěstí nebo kotníku. Věda, která stojí za Apollem, podle jejích designérů spočívá v tom, že neslyšitelné zvukové vlny mohou „bezpečně a spolehlivě změnit to, jak se cítíme prostřednictvím svého hmatu.“ Zpočátku to zní jako hadí olej, ale návrháři Apolla alespoň vědí, co je to dvojitě zaslepená studie, a několik jich provedli. Klepnutím na váš smysl pro dotek pomocí vibračního zvuku to má a zdá se, že ovlivňuje vaši náladu.

Nositelné zařízení Apollo s aplikací Apollo zobrazené na smartphonu.

Aktivujete Apollo přes Bluetooth pomocí jeho mobilní aplikace, která vám umožní vybrat jedno ze sedmi tematických nastavení pro nastavená období a ovládat intenzitu zvukových vln. Doporučujeme začít s 30% u každého režimu, abyste zjistili, jak to funguje, ale i při 100% je většina režimů subtilní. Výjimkou je „Energie a probuzení“. Ostatní režimy jsou jemné pulsy, ale „Energie“ je disonantní bušení, které je těžší vyladit. Zvyknete si na každý režim na Apollu velmi rychle. Po asi 10 minutách s režimem „Clear and Focused“ na 55% jsem zjistil, že se natahuji, abych se ujistil, že je Apollo stále zapnuté. Je to překvapivě nenápadné pro něco, co má ovlivňovat vaši náladu.

O sedm dní později

Základní uživatelská zkušenost s Apollem jasně ukazuje, že se stále jedná o produkt první generace. V Androidu doprovodná aplikace ztratí připojení k Apollu, kdykoli vaše mobilní zařízení přejde do režimu spánku, což mě občas donutilo restartovat aplikaci. Vyměnit řemínky je také mnohem těžší, než by mělo být.

Screenshoty z aplikace Apollo.

I tak jsem se celý týden držel u Apolla, střídavě jsem ho nosil na zápěstí a kotníku a používal různé režimy podle doporučené počáteční rutiny. Doporučuje se nastavit ji na energii a soustředit se brzy během dne, poté v noci projet se sociálním a relaxačním nastavením. Obecně se zdálo, že to funguje. Z používání Apolla, které mě udrželo v úkolu, jsem dostal hodně najetých kilometrů, abych ho rozšířil a pomohl všemu, co jsem tehdy plánoval dělat. Jedinou výjimkou bylo nastavení „Spánek a obnova“, což bylo téměř úplné vynechání jiskry. I při nízkém nastavení mi Apollova vibrace ztěžovala, pokud vůbec něco, spánek. Ostatních šest nastavení má pocit, že mají alespoň nějaký pozitivní účinek. Tento týden jsem toho udělal hodně, i když mi na paži bzučel nový gadget, a pomohlo mi to udělat pevnější hranici mezi prací a volným časem. „Je to překvapivě nenápadné pro něco, co by mělo ovlivnit vaši náladu.“ Mým primárním problémem je, že si nejsem jistý, kolik efektů Apolla je něco, co mohu zařízení připsat. Opravdu vylepšuji svůj vlastní mozek, nebo ho používám jen jako způsob, jak si lépe zorganizovat svůj hodinový plán? Pokud je to ten druhý, mohl jsem ušetřit pár stovek babek a nastavit osobní systém barevných slapových náramků? Jsem cynický, ale také diskutuji o něčem těžko měřitelném. Apollo je přinejmenším zajímavější a faktičtější alternativou k řadě wellness produktů, které nasycují trh, a řekl bych, že to předběžně stojí za prohlídku.