Skip to content

Historie vyhledávání: Jak jej zobrazit nebo odstranit

6 de Srpen de 2021
Deletesearchhistory PhotgraphyFirm iStock GettyImagesPlus ba3b6856714a4967983d1243ee668aa2

Historie vašich webových stránek je uložena ve většině webových prohlížečů, takže se můžete vrátit a zjistit, které stránky jste navštívili a co jste hledali ve vyhledávačích. Svou historii vyhledávání můžete také vymazat, abyste ji vyčistili nebo zabránili ostatním v prohlížení webových stránek, které jste navštívili. Prohlížení a mazání historie vyhledávání je ve všech webových prohlížečích jednoduché.

Jak zobrazit, hledat a mazat historii v prohlížeči Chrome

Použití Ctrl+H přejít do vaší historie v prohlížeči Chrome. Historie se zobrazí na celé stránce na nové kartě, seřazené podle času. Mobilní uživatelé by měli klepnout na nabídku se třemi tlačítky a vybrat si Dějiny. Historii vyhledávání v prohlížeči Chrome můžete procházet pomocí vyhledávacího pole v horní části stránky Historie. Začněte psát a vaše historie vyhledávání se automaticky filtruje, aby zobrazovala pouze položky, které odpovídají vašemu vyhledávání. Pokud používáte mobilní aplikaci Chrome, vyhledávací pole najdete klepnutím na ikonu vyhledávání v horní části. Pokud najdete část své historie vyhledávání v Chromu, kterou chcete zachovat, ale rozhodnete se, že je něco konkrétního, co chcete odstranit, stiskněte tlačítko se třemi tečkami vedle konkrétní položky a poté vyberte Odstranit z historie. Mobilní uživatelé mohou vymazat jeden web ze své historie klepnutím na malý X doprava. Dalším způsobem, jak vymazat historii vyhledávání v Chromu, je smazat vše v rámci jedné akce.

 1. Zůstaňte na kartě Historie.

 2. Vybrat Smazat údaje o prohlížení otevřete nové okno a zvolte Historie procházení.

  Vymažte v prohlížeči Chrome okno s daty procházení

 3. Můžete změnit Časový rozsah hodnotu pro cokoli, co vám vyhovuje, a poté stiskněte Vyčistit data vymazat historii procházení a historii vyhledávání.

  Časový rozsah v prohlížeči Chrome Vymazat okno dat procházení

  Aplikace Chrome pro mobilní zařízení funguje stejně: použijte Smazat údaje o prohlížení odkaz na stránce Historie zobrazí stejnou obrazovku jako výše.

Jak zobrazit, hledat a mazat historii v Microsoft Edge

Zkratka Ctrl+H otevírá vaši historii v Edge. Položky se zobrazí na pravé straně obrazovky seřazené podle data. U mobilní aplikace klepněte na tlačítko nabídky se třemi tečkami v dolní části a poté vyberte položku Historie. Je tam X vedle každé položky v historii Edge, kterou můžete stisknout, je okamžitě odeberete ze stránky Historie. Pokud jste v mobilní aplikaci, stisknutím a podržením položky vyhledejte Vymazat volba. Alternativně můžete smazat celou historii vyhledávání v rámci jedné akce.

 1. V levé nabídce seznamu Edge vaší historie vyhledávání vyberte Smazat údaje o prohlížení.

  Vymažte data procházení v historii Edge

 2. Ujisti se že Historie procházení je jednou z vybraných položek.

  Vymažte okno dat procházení v Edge

 3. Vybrat Nyní jasné. V mobilní aplikaci Edge na stránce Historie vyberte ikonu koše v horní části a poté vyberte Průhledná. Vybrat Historie procházení před odstraněním.

Jak zobrazit, hledat a mazat historii v aplikaci Internet Explorer

Prohlédněte si historii prohlížeče Internet Explorer stejným způsobem Ctrl+H zástupce jako Edge. Vpravo se zobrazí panel se seznamem historických položek vyhledávání a webů, které lze třídit podle data, webu a dalších. Kliknutím pravým tlačítkem na položku v podokně historie vyhledávání IE ji vymažete ze zobrazení. Stačí si vybrat Vymazat z nabídky. lis Ctrl+Shift+Del na klávesnici vymazat celou historii aplikace Internet Explorer. Když uvidíte tuto obrazovku, zaškrtněte políčko vedle Dějiny a poté stiskněte Vymazat.

Jak zobrazit, hledat a mazat historii ve Firefoxu

Vstupte Ctrl+H z klávesnice zobrazíte veškeré své vyhledávání a webovou historii ve Firefoxu. Na levé straně prohlížeče Firefox se otevře panel Historie, který je ve výchozím nastavení uspořádán podle dne, ale lze jej přizpůsobit tak, aby zobrazoval historii podle webu a frekvence používání. V mobilní aplikaci Firefox klepněte na nabídku se třemi tlačítky a vyberte Dějiny. Napište něco do vyhledávacího pole nad seznamem historie Firefoxu a okamžitě prohledejte historii vyhledávání a navštívené webové stránky. Vymazání jedné webové stránky nebo položky vyhledávání z historie ve Firefoxu je stejně snadné jako kliknutí pravým tlačítkem myši a výběr Smazat stránku. Pokud používáte mobilní aplikaci, stiskněte a podržte a poté vyberte Odstranit. Firefox vám umožňuje vymazat celou vaši historii pomocí souboru Vymazat celou historii Jídelní lístek.

 1. Dostaňte se tam s Ctrl+Shift+Del klávesová zkratka.

  Vymazat okno Nedávná historie ve Firefoxu

 2. Ujisti se Historie procházení a stahování a Historie formulářů a vyhledávání je vybrána ze seznamu a poté stiskněte Vymazat hned.

 3. Pokud chcete vymazat pouze nedávnou historii, změňte Časový rozsah do vymazání možnost něčeho jiného než Všechno.

  Časový rozsah pro vymazání možností ve Firefoxu Vymazat okno nedávné historie

  Mobilní aplikace Firefox vám umožňuje vymazat také historii webového vyhledávání výběrem VYČISTIT HISTORII PROHLÍŽENÍ na stránce Historie.

Jak zobrazit, hledat a mazat historii v Safari

Jít do Dějiny > Zobrazit celou historii v horní části prohlížeče zobrazíte historii Safari. Všechny nedávno navštívené weby jsou uvedeny na jedné stránce seřazené podle dnů. U mobilní aplikace klepněte na ikonu záložek ve spodní části a poté na ikonu hodin v horní části. Prohlédněte si historii Safari na stránce Historie. Začněte psát do textového pole v horní části stránky a výsledky se okamžitě naplní. Chcete-li ze Safari odstranit jednotlivé položky historie vyhledávání, najděte to, co chcete odebrat, a pravým tlačítkem na něj vyhledejte Vymazat volba. Můžete také vymazat historii celého dne. Uživatelé mobilních Safari mohou selektivně mazat položky historie přejetím doleva a následným klepnutím Vymazat. Chcete -li v Safari odstranit celou historii vyhledávání, použijte Smazat historii tlačítko na Dějiny strana. Vyberte, kolik chcete odebrat – poslední hodinu, dnes, dnes a včera, nebo celou historii – a pak vyberte Smazat historii. Aplikace Safari vám také umožňuje vymazat celou vaši historii pomocí Průhledná tlačítko ve spodní části stránky Historie.

Jak zobrazit, hledat a mazat historii v Opeře

The Ctrl+H zkratka vám umožní zobrazit vaši webovou historii Opera. Seznam historie se zobrazí na nové kartě s názvem Historie. Pokud používáte mobilní aplikaci, klepněte na ikonu nabídky Opera ve spodní části a poté vyberte Dějiny. Na stránce Historie v Opeře je v horní části vyhledávací pole, které můžete použít k prohledávání starých položek historie vyhledávání a procházení webů, které jste již otevřeli. Jednoduše napište a chvíli počkejte, až se výsledky naplní. Chcete -li v Opeře odebrat konkrétní položky z historie vyhledávání, najeďte myší na položku, kterou chcete odstranit, a poté vyberte X doprava. Pokud používáte mobilní aplikaci, stiskněte nabídku se třemi tečkami napravo od položky a poté vyberte Vymazat. Ze stejné stránky můžete také odstranit veškerou svou historii Opery pomocí Smazat údaje o prohlížení knoflík. Odtud se ujistěte Historie procházení je vybrána a že sada Časový rozsah je, jak chcete, a poté stiskněte Vyčistit data. Aplikace Opera trochu usnadňuje vymazání celé historie. Stačí vybrat ikonu koše v horní části stránky Historie.

Jak zobrazit, hledat a mazat historii v Yandexu

Jako většina prohlížečů je vaše historie vyhledávání Yandex přístupná z Ctrl+H zkratka. Po otevření historie vyhledávání v Yandex vyhledejte vyhledávací pole v pravém horním rohu stránky. Pokud je okno vašeho prohlížeče příliš malé na to, abyste ho viděli, budete možná muset rolovat. Zadejte hledaný výraz a stiskněte Vstupte pro zobrazení odpovídající historie vyhledávání. Yandex je jako Chrome, pokud jde o odstranění konkrétní stránky z vaší historie: najeďte myší na položku, kterou je třeba odstranit, stiskněte malou šipku a poté vyberte Odstranit z historie. Použijte Smazat historii odkaz vpravo od položek historie otevře novou výzvu, kde můžete odstranit celou historii v Yandexu. Vyberte, jak daleko zpět odstraníte historii vyhledávání, a poté vyberte Pohledy. Vybrat Průhledná abych to všechno vymazal. Odebrání historie procházení a vyhledávání Yandex v mobilní aplikaci se provádí prostřednictvím nabídek. Klepněte na spodní část nabídky ve spodní části a vyberte Nastavení, a pak Vyčistit data. Vybrat Dějiny před poklepáním Vyčistit data.