Skip to content

HTC oznamuje náhlavní soupravu Vive Pro 2 VR

12 de Červenec de 2021
vive pro 2 unveiled d0be881c06fd45c6941e1b828fde3c64

Společnost HTC vylepšuje své náhlavní soupravy VR pomocí Vive Pro 2 a Vive Focus 3. Zaměření na podnikání. Tyto dvě nové náhlavní soupravy budou k dispozici letos v červnu a budou obsahovat významné upgrady z předchozích displejů společnosti HMD. Společnost HTC představila v tiskové zprávě dvě nové HMD, přičemž si všimla, že Vive Pro 2 a Vive Focus 3 nabízejí rozlišení 2,5 kB pro každé oko, což umožňuje ostřejší snímky a zážitky při jejich používání. The Verge uvádí, že obě náhlavní soupravy jsou v současné době k dispozici v červnu, přičemž Vive Focus 3 je více zaměřen na podnikání a vývoj než na běžné použití spotřebiteli.

Vive Pro 2 navazuje na předchozí iterace obchodně zaměřené náhlavní soupravy HTC a nabízí větší rozlišení a zorné pole oproti původnímu Vive Pro, který byl vydán v roce 2018. Obnovovací frekvence 120 Hz a zorné pole 120 stupňů by měly zajistit plynulejší zkušenosti s aplikacemi VR, zejména s tvrzením společnosti HTC, že minimalizuje pohybové rozostření. Vive Pro 2 je také první náhlavní soupravou VR, která podporuje kompresi Display Stream Compression (DSC), což je obvykle vidět u špičkových monitorů a poskytuje lepší kvalitu zobrazení. Integrovaná sluchátka v Vive Pro 2 budou podporovat 3D prostorový zvuk i práci s náhlavními soupravami třetích stran. Alternativně Vive Focus 3 upgraduje samostatnou VR náhlavní soupravu HTC, i když se zdá, že se na ni společnost nezaměřuje jako na spotřebitelské zařízení. Má displeje se stejným rozlišením jako Vive Pro 2 a bude k dispozici letos v červnu za 1 300 $, ale pouze pro firmy.

Osoba používá HTC Vive Focus 3

Vive Pro 2 je k dispozici k předobjednání dnes, plné sady pro náhlavní soupravu VR se začnou prodávat 4. června. Existuje několik různých způsobů, jak si náhlavní soupravu zakoupit, ale koupit si plně vyzbrojenou verzi Pro 2, která je dodávána se základní stanicí. 2.0 a řadiče – bude stát 1 399 $.