Skip to content

iOS 15.2 Beta vám umožní vyhledávat AirTags a další

21 de Červen de 2022
daniel romero DxP49sBqyGA unsplash 54840fd50c784ffda39c91b986d80cf0

Apple v úterý vydal beta verzi pro iOS 15.2 a přidal do aplikace Find My nová bezpečnostní vylepšení. S aktualizací Apple přidal několik nových funkcí, které mohou uživatelé otestovat. Aplikace Find My obdržela velkou aktualizaci v beta verzi iOS 15.2, včetně možnosti vyhledávat AirTags a další položky s povolenou funkcí Find My, které by je mohly sledovat.

Podle MacRumors budou uživatelé moci otevřít aplikaci Find My v beta verzi iOS 15.2 a vybrat kartu ‚Položky‘. Poté mohou zvolit možnost ‚Items That Can Track Me‘ a najít kolem sebe neznámé předměty, které by mohly být použity k jejich sledování. Když je funkce Neznámé položky aktivována, vyhledá cokoli v okolí a poté vás upozorní na vše, co najde. Apple poté poskytne pokyny k deaktivaci těchto zařízení, aby je již nebylo možné používat pro účely sledování bez vašeho svolení.

Aktualizace také přináší vylepšenou možnost, která uživatelům pomůže najít ztracené předměty. Je to stejné jako u předchozího výběru „Identify Found Item“ a prohledá zařízení v okolí. Po naskenování vám aplikace může nabídnout pokyny, které vám pomohou kontaktovat vlastníka položky, aby ji mohl vrátit. Apple také umožní uživatelům nabízet personalizované pokyny na jejich zařízeních.

Aplikace Najít na iPhonu, iPadu a Macu

Tyto nové funkce jsou součástí opatření společnosti Apple k zajištění bezpečnostních opatření proti používání AirTags a dalších zařízení Find My pro škodlivé účely, jako je pronásledování. AirTag jsou navrženy tak, aby přehrávaly zvuk do osmi až 24 hodin poté, co jsou odděleny od svého vlastníka, a Apple nyní upozorní majitele iPhonu, pokud se AirTag nachází v jejich blízkosti. Apple údajně pracuje na aplikaci pro telefony Android, která bude detekovat neznámé AirTags nebo jiná zařízení Find My.