Skip to content

iPhone vs. telefon Samsung

15 de Září de 2021
iPhone vs Samsung e1b9a49ef0f94dc59b48ca255359c474

Apple a Samsung dohromady tvoří téměř dvě třetiny trhu se smartphony. Popularita telefonů iPhone a Galaxií se dá vysvětlit dobrým designem, uživatelskou zkušeností, personalizací a věrností značce. Pokud si nejste jisti, kterou značku zvolit pro své další zařízení, může vám pomoci tato příručka. Zde je několik věcí, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování mezi iPhone a Samsung Galaxy.

Vyberte si iPhone pro lepší kompatibilitu

Co se nám líbí

 • Souvislost s dalšími zařízeními Apple.

Co se nám nelíbí

 • Nefunguje dobře na zařízeních s jinými populárními systémy, jako jsou Android, Windows a ChromeOS.

IPhone je ideální, pokud vlastníte počítač Mac, iPad nebo Apple Watch. Na jednom zařízení Apple můžete zahájit aktivity nebo projekty a na druhém pokračovat tam, kde jste skončili. Funkce Apple Airdrop také usnadňuje přenos souborů z jednoho zařízení iOS nebo macOS do jiného.

Produkty Apple

Hodinky Apple Watch jsou navíc kompatibilní pouze se zařízeními iOS a Mac. To znamená, že pokud chcete získat chytré hodinky Apple, potřebujete iPhone, abyste toho mohli plně využít.

Vyberte si Samsung pro lepší přizpůsobení

Co se nám líbí

 • Nastavte si aplikace a programy, jako je TWRP Custom Recovery, pro pokročilý přístup k přizpůsobení.

Co se nám nelíbí

 • Získání kořenového přístupu k zařízení může způsobit, že bude zařízení nepoužitelné, pokud nebude provedeno správně.

Samsung přizpůsobil své uživatelské rozhraní tak, aby se lišilo od ostatních zařízení Android. Starší zařízení používají uživatelské rozhraní Samsung Experience, zatímco novější zařízení s Android Pie používají uživatelské rozhraní Samsung One.

Samsung Galaxy Note 9

Nové rozhraní Samsung je minimalistické, intuitivní a zaměřené na úkoly. Trávíte méně času hledáním aplikací a funkcí a více času děláte se svým zařízením, co chcete. Pokud jde o design, Samsung má knihovnu témat. Můžete vytvořit motivy, které dodají vašemu zařízení jedinečný vzhled. Pokud jste pokročilí uživatelé, rootujte své zařízení Samsung a nainstalujte si vlastní firmware pro obnovení, abyste získali přístup k zadnímu konci zařízení. Mnoho lidí používá tyto metody k instalaci uniklých aktualizací a programů, které nejsou součástí zařízení Samsung. Při provádění takových funkcí existuje určité riziko, ale mnoho superuživatelů rádo ví, že to zvládnou.

Vyberte iPhone pro pravidelné aktualizace OS

Co se nám líbí

 • Aktualizace systému iOS jsou vydávány včas pro všechna kompatibilní zařízení.

Co se nám nelíbí

 • Možná bude muset počkat, až budou chyby a další malé problémy opraveny menšími aktualizacemi.

Když je vydána nejnovější aktualizace iOS, je k dispozici pro všechna kompatibilní zařízení současně. Aktualizaci na nejnovější verzi systému trvá většině uživatelů iOS několik měsíců. Většina zařízení Samsung získává nejnovější verzi systému Android pouze při prvním vydání.

Vyberte Samsung pro možnosti rozšiřitelného úložiště

Co se nám líbí

 • Pokud interní úložiště nestačí, přidejte další úložiště.

Co se nám nelíbí

 • Karty microSD pro rozšiřitelné úložiště se obvykle prodávají samostatně.

Zařízení Samsung používají k rozšíření úložného prostoru v zařízení kartu microSD. Interní úložiště u nejnovějších smartphonů lze rozšířit až na 256 GB nebo 512 GB. Ceny se liší v závislosti na značce a kapacitě, ale karty microSD jsou často v prodeji v obchodech jako Best Buy a Target. Samsung také příležitostně nabízí nabídky získání bezplatné karty microSD s nákupem nového zařízení.

Vyberte si iPhone pro větší škálu aplikací

Co se nám líbí

 • Uživatelé iOS jsou obvykle první, kdo se o nejnovějším šílenství nových aplikací dozvěděl.

Co se nám nelíbí

 • Aplikace pro iOS obvykle spotřebovávají více místa na disku než aplikace pro Android.

Aplikace se na iPhonech obvykle vydávají a aktualizují před jinými zařízeními, protože vývojářům se vytváření v iOS usnadňuje. Mnozí vývojáři čekají, až se aplikace stanou v iOS populárními, než se pokusí vytvořit verzi pro Android. Pokud se chcete ujistit, že máte přístup k nejnovějším aplikacím, může být pro vás iPhone lepší volbou.

Vyberte si Samsung pro lepší displeje

Co se nám líbí

 • Samsung nepřijal špičkový design.

Co se nám nelíbí

 • Výměna rozbitých nebo poškozených obrazovek může být nákladná.

Zařízení Samsung mají jeden z nejlepších displejů na trhu. Displeje Samsung OLED jsou známé bohatými barvami a detaily a jsou zaručeny u všech modelů Galaxy S a Galaxy Note.

Displej Samsung Galaxy Note 9

OLED displeje jsou skvělé pro sledování videí a zobrazování obrázků. Zatímco superprémiové iPhony mají také OLED displeje, pokud chcete levnější nebo starší iPhone, možná se budete muset spokojit s LCD displejem, který není tak jasný a má méně barevných variací.

Vyberte si iPhone pro rychlejší výkon

Co se nám líbí

 • Pro lepší výkon nemusíte zavírat aplikace.

Co se nám nelíbí

 • Navigace v systému iOS může být náročná.

Mnoho lidí si užívá, jak se zdá, že iPhony běží rychle a hladce, s několika případy zamrznutí nebo zhroucení. Zdá se, že vysoce výkonné funkce, jako je hraní her, sledování videí nebo otevření několika aplikací najednou, iPhone nijak nezpomalují. Některé navigace a gesta na iPhonu mohou být náročné pro ty, kteří iOS neznají, ale tato gesta se snadno naučí.

Vyberte si Samsung pro lepší výdrž baterie

Co se nám líbí

 • Zařízení Samsung mívají při každodenním používání delší denní výdrž baterie.

Co se nám nelíbí

 • Vysoce výkonní uživatelé mohou zaznamenat rychlejší vybití baterie.

Navzdory zmatkům z minulosti mají zařízení Samsung díky velkým bateriím slušnou výdrž baterie. Chytré telefony Galaxy S a Galaxy Note také podporují rychlé nabíjení, takže pokud se vaše baterie ponoří do nižšího procenta, než vám vyhovuje, trvá to jen několik minut, než získáte většinu energie z baterie zpět.

Vyberte si iPhone pro lepší možnosti zabezpečení

Co se nám líbí

 • Uživatelé, kteří se vyhýbají rizikovému chování, jsou relativně v bezpečí.

Co se nám nelíbí

 • Chyby mohou nějakou dobu spát.

Zařízení Apple mají vysokou úroveň zabezpečení. I když to není spolehlivé, pokud se vyhnete riskantním praktikám, můžete svůj iPhone chránit před chybami a viry. Dalšími způsoby, jak udržet iPhone v bezpečí, je udržovat iOS aktuální, neinstalovat neautorizované aplikace, služby nebo programy a mít silná hesla.

Vyberte si Samsung pro skvělé specifikace fotoaparátu

Co se nám líbí

 • Skvělé pro fotografování při slabém osvětlení.

Co se nám nelíbí

 • Může mít potíže se zachycením detailů obrázku a videa, zejména v aplikacích třetích stran.

Samsung v průběhu let výrazně zlepšil kvalitu svých fotoaparátů. Mobilní fotoaparáty Samsung jsou jedny z nejlepších mezi zařízeními Android. Mezi některé z nejlepších funkcí patří širokoúhlý režim, HDR při slabém osvětlení a optimalizátor scén, který upraví nastavení fotoaparátu tak, aby na základě objektu získal ideální snímek.

Vyberte si iPhone pro lepší funkce fotoaparátu

Co se nám líbí

 • Funkce vysokého dynamického rozsahu jsou vynikající.

Co se nám nelíbí

 • Obrázky při slabém osvětlení mohou být nevýrazné.

Fotoaparáty na iPhonu září praktickými funkcemi. Mnoho uživatelů snáze pořídí první snímek pomocí iPhonu, kde snímky netrpí nedostatkem detailů ani přeexponováním. Funkce jako Live Photos jsou oblíbené pro sdílení, protože to zachycuje tři sekundy gify. Fotoaparáty pro iPhone jsou také ideální pro pořizování obrázků a videí v aplikacích třetích stran, jako jsou Instagram, Twitter a Snapchat.

Vyberte si Samsung, pokud dáváte přednost konektoru pro sluchátka

Co se nám líbí

 • Lze použít standardní 3,5mm audio konektor s nejnovějšími zařízeními Samsung.

Co se nám nelíbí

 • Žádná skutečná nevýhoda této funkce.

Vlajkové lodě Samsung jsou jedny z prvních prémiových smartphonů, které obsahují 3,5mm audio konektory. Nelze říci, jak dlouho to bude trvat, ale prozatím mají Galaxy Note 10, Galaxy S10 a Galaxy 10+ konektory pro sluchátka. Všechna starší zařízení Samsungu také obsahují konektory pro sluchátka. Galaxy Note 9, Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus jsou životaschopné možnosti pro ty, kteří si chtějí pořídit špičkový smartphone.

iPhone vs. Samsung: Co je lepší?

Telefony Apple i Samsung jsou skvělé a každý má svá pro a proti. IPhone může být ideální pro ty, kteří chtějí přímočaré uživatelské prostředí. Zařízení Samsung může být lepší pro náročné uživatele, kteří mají rádi větší kontrolu a rozmanitost. Celkově se výběr nového smartphonu často odvíjí od životního stylu a osobních preferencí.