Klíčové informace
- Známý umělec, Wassily Kandinsky, měl vzácný neurologický stav zvaný synestézie, který mu umožňoval sladit každou notu s přesnou barvou.
- Nový projekt Google s názvem Play a Kandinsky vám umožní slyšet, co mohl Kandinsky slyšet při pohledu na barvu.
- Umělecké exponáty, jako je projekt Kandinsky, jsou stále více online, protože pandemie koronaviru omezuje návštěvnost muzeí a galerií.
Vytvořte si vlastní mistrovské dílo
Webová aplikace Play a Kandinsky vám umožní vytvořit si vlastní umělecká díla. Stránka vás požádá, abyste vybrali dvě emoce, abyste slyšeli svou náladu inspirovanou Kandinským. Poté se vám zobrazí obrázek Kandinského, na který můžete kliknout a poslouchat zvuky. Získáte také interaktivní obsah, který vám umožní prozkoumat historii Kandinského práce. „Hudba hrála v Kandinského díle zásadní roli,“ napsala Renée B. Millerová na blog pro Denver Art Museum. Vídeňský skladatel Arnold Schönberg byl jedním z vlivů, řekla.
Přejděte do virtuálního světa a získejte nejlepší umění
Nejlepší způsob, jak zobrazit většinu online uměleckých sbírek, je virtuální realita, uvedl v e -mailovém rozhovoru Bryce Mathew Watts, antropolog, který spolupracuje s kulturními institucemi na digitalizaci své práce. „S tímto nástrojem se hosté mohou podívat na předmět v galerii, být přeneseni do studia, kde byl vyroben, nebo na místo, kde byly nalezeny různé prvky,“ řekl. „Využitím technologie nejen ke kopírování a vkládání toho, co je vidět osobně, ale také k vytvoření bohatšího zážitku, to osloví širší publikum a poskytne něco, co přesahuje fyzický prostor.“ „V umění to znamená potenciál toho, co bychom jako lidé mohli vnímat jako rozmanitost, spontánnost nebo dříve neuvážené perspektivy.“ Během pandemie se online pohybují i další typy uměleckých míst. Společnost Visual AIDS, organizace, která pomocí umění osvětluje krizi AIDS, vybudovala jedinečnou webovou stránku, která replikovala vzhled umělecké galerie s uměleckými díly na zdi pro její každoroční benefiční akci Pohlednice z hrany. „Rozhodli jsme se vytvořit jednoduchý web místo 3D virtuálního zážitku, abychom umožnili snadnější prohlížení, protože bylo možné procházet více než 1 000 malých uměleckých děl,“ uvedla Esther McGowan, výkonná ředitelka Visual AIDS, v e -mailovém rozhovoru. „Naši weboví designéři vytvořili systém, který divákům umožňoval klikat na díla na virtuální„ zdi “a nechat je zvětšit, a poté se také objevilo médium, aby kupující mohli lépe porozumět tomu, jak byla práce provedena, než se rozhodli koupit. to.“