Skip to content

Jak AI mění náš pohled na výtvarné umění

12 de Srpen de 2021
GettyImages 600054615 1dcfcd404026489db3aebcc73f58157f

Klíčové informace

  • Známý umělec, Wassily Kandinsky, měl vzácný neurologický stav zvaný synestézie, který mu umožňoval sladit každou notu s přesnou barvou.
  • Nový projekt Google s názvem Play a Kandinsky vám umožní slyšet, co mohl Kandinsky slyšet při pohledu na barvu.
  • Umělecké exponáty, jako je projekt Kandinsky, jsou stále více online, protože pandemie koronaviru omezuje návštěvnost muzeí a galerií.
Diagonal, 1930. Umělec: Kandinsky, Wassily Vasilyevich (1866-1944).

Známý umělec Wassily Kandinsky mohl přizpůsobit každou hudební notu přesnou barvou, a to kvůli jeho vzácnému neurologickému stavu zvanému synestézie. Nyní si můžete vyzkoušet, jak Kandinsky viděl svět díky novému online projektu. Projekt Google s názvem Play a Kandinsky vám umožní slyšet, co mohl Kandinsky slyšet při pohledu na barvu. Interaktivní nástroj vám umožní zažít jeho abstraktní mistrovské dílo z roku 1925 Žlutá Červená Modrá prostřednictvím zvuku kliknutím na kresbu si poslechnete sedmimístnou skladbu, která cestuje barvami a náladami, jak je popsal Kandinsky. „Google naučil umělou neuronovou síť korespondenci barev a tvarů se zvuky a emocemi,“ řekl v e -mailovém rozhovoru Sergey Burukin, vedoucí rozhodovací inteligence ve společnosti pro vývoj webových aplikací Greenice. „Vycvičili systém v Kandinského hudební sbírce a získali jej tak, aby generoval zvuky, které umělec ze svých obrazů možná zažil.“ „… hosté se mohou podívat na předmět v galerii, nechat se převézt do studia, kde byl vyroben, nebo na místo, kde byly nalezeny různé prvky.“ Umělá inteligence (AI) může poskytovat velmi neočekávané, ale překvapivě přesné předpovědi, řekl v e -mailovém rozhovoru Erik von Stackelberg, hlavní designér softwarové firmy Myplanet. „Pro medicínu to může znamenat zrychlené diagnostiky,“ dodal. „Ale v umění to znamená potenciál toho, co bychom jako lidé mohli vnímat jako rozmanitost, spontánnost nebo dříve neuvážené perspektivy.“

Vytvořte si vlastní mistrovské dílo

Webová aplikace Play a Kandinsky vám umožní vytvořit si vlastní umělecká díla. Stránka vás požádá, abyste vybrali dvě emoce, abyste slyšeli svou náladu inspirovanou Kandinským. Poté se vám zobrazí obrázek Kandinského, na který můžete kliknout a poslouchat zvuky. Získáte také interaktivní obsah, který vám umožní prozkoumat historii Kandinského práce. „Hudba hrála v Kandinského díle zásadní roli,“ napsala Renée B. Millerová na blog pro Denver Art Museum. Vídeňský skladatel Arnold Schönberg byl jedním z vlivů, řekla.

Někdo s náhlavní soupravou VR obklopenou uměleckými díly.

„Schönberg opustil ve svých skladbách tonální a harmonické konvence stejným způsobem, jakým Kandinsky odmítl postavu nebo rozpoznatelný předmět ve prospěch tvarů, linií a nesouhlasných barev ve své tvorbě,“ napsal Miller. Umělecké exponáty, jako je projekt Kandinsky, jsou stále více online, protože pandemie koronaviru omezuje návštěvnost muzeí a galerií. Například San Diego Museum of Art nedávno spustilo SDMA 360: A Virtual Gallery Experience, kde si návštěvníci mohou prohlédnout galerie, přiblížit zobrazení detailů umění a přečíst si celý popisný text v angličtině i španělštině.

Přejděte do virtuálního světa a získejte nejlepší umění

Nejlepší způsob, jak zobrazit většinu online uměleckých sbírek, je virtuální realita, uvedl v e -mailovém rozhovoru Bryce Mathew Watts, antropolog, který spolupracuje s kulturními institucemi na digitalizaci své práce. „S tímto nástrojem se hosté mohou podívat na předmět v galerii, být přeneseni do studia, kde byl vyroben, nebo na místo, kde byly nalezeny různé prvky,“ řekl. „Využitím technologie nejen ke kopírování a vkládání toho, co je vidět osobně, ale také k vytvoření bohatšího zážitku, to osloví širší publikum a poskytne něco, co přesahuje fyzický prostor.“ „V umění to znamená potenciál toho, co bychom jako lidé mohli vnímat jako rozmanitost, spontánnost nebo dříve neuvážené perspektivy.“ Během pandemie se online pohybují i ​​další typy uměleckých míst. Společnost Visual AIDS, organizace, která pomocí umění osvětluje krizi AIDS, vybudovala jedinečnou webovou stránku, která replikovala vzhled umělecké galerie s uměleckými díly na zdi pro její každoroční benefiční akci Pohlednice z hrany. „Rozhodli jsme se vytvořit jednoduchý web místo 3D virtuálního zážitku, abychom umožnili snadnější prohlížení, protože bylo možné procházet více než 1 000 malých uměleckých děl,“ uvedla Esther McGowan, výkonná ředitelka Visual AIDS, v e -mailovém rozhovoru. „Naši weboví designéři vytvořili systém, který divákům umožňoval klikat na díla na virtuální„ zdi “a nechat je zvětšit, a poté se také objevilo médium, aby kupující mohli lépe porozumět tomu, jak byla práce provedena, než se rozhodli koupit. to.“