Skip to content

Jak bezdrátově aktualizovat iOS na iPhone

2 de Srpen de 2021
ios update 56a536193df78cf77286f3de

Každá nová verze iOS – operačního systému, který provozuje iPhone – přináší nové funkce, opravy chyb a změny v tom, co telefon umí a jak se používá. Upgradování na novou verzi systému iOS dříve zahrnovalo připojení zařízení iOS k počítači, stažení aktualizace do počítače a následnou instalaci aktualizace synchronizací s iTunes. Už ne. V dnešní době lze aktualizace systému iOS instalovat bezdrátově (technika známá jako aktualizace bezdrátově nebo OTA). Protože na zařízeních iPhone, iPod touch a iPad běží iOS, platí tyto pokyny také pro tato zařízení.

Jak bezdrátově aktualizovat iOS na iPhone

Než začnete s aktualizací:

 • Zálohujte svá data na iCloud nebo iTunes pro případ, že by se při aktualizaci něco pokazilo a telefon je třeba obnovit.
 • Připojte se k síti Wi-Fi. Aktualizaci lze stáhnout přes mobilní síť, ale aktualizace jsou velké (často 1 GB nebo více), stahování může trvat dlouho a využívat vaše měsíční bezdrátová data. Wi-Fi je jednodušší a rychlejší.
 • Nabijte baterii iPhonu. Proces stahování a instalace vyžaduje čas. Pokud zbývá méně než 50 procent výdrže baterie, před aktualizací ji nabijte.

Aktualizace systému iOS:

 1. Na domovské obrazovce iPhonu klepněte na Nastavení aplikace.

 2. Přejděte dolů a potom klepněte na Všeobecné.

 3. Klepněte na Aktualizace softwaru. Zařízení zkontroluje, zda není k dispozici aktualizace. Pokud existuje, hlásí, co to je a co aktualizace přidává do zařízení.

 4. Klepněte na Stáhnout a nainstalovat zahájíte instalaci aktualizace softwaru pro iPhone.

 5. Pokud je telefon chráněn přístupovým kódem, zahájením stahování zadejte přístupový kód. Po obrazovce se pohybuje modrý indikátor průběhu.

 6. Klepněte na Nainstalovat nyní. Obrazovka ztmavne a poté se zobrazí logo Apple. Indikátor průběhu zobrazuje stav aktualizace. Po dokončení aktualizace systému iOS se iPhone restartuje a zobrazí oznámení o dokončení.

  Obrazovky hesla, aktualizace softwaru a zámku na iPhonu

Tipy pro upgrade iOS

IPhone vás upozorní na aktualizaci, i když ji nezkontrolujete. Pokud vidíte červenou 1 ikona v aplikaci Nastavení na domovské obrazovce, to znamená, že je k dispozici aktualizace iOS. Můžete také obdržet oznámení push. Pokud v zařízení není k dispozici dostatek volného místa k instalaci aktualizace, přečtěte si, jak aktualizovat iPhone, když nemáte dostatek místa, a podle pokynů tuto situaci napravte. Pokud se při instalaci něco pokazí, existují dvě možnosti, jak to opravit: Režim obnovení nebo (pokud se něco pokazí) Režim DFU. Dalším důsledkem neúspěšného upgradu je bílá obrazovka smrti. Můžete narazit na chybu 3194.