Skip to content

Jak bezpečněji přistupovat k Gmailu pomocí HTTPS

31 de Červenec de 2021
GettyImages 178977510 b968d8d339d341159f0b581d538170af

HTTPS poskytuje bezpečný, šifrovaný přístup k Gmailu ve vašem prohlížeči. Zabezpečená připojení HTTPS přes TLS/SSL jsou výchozí a jedinou možností pro všechny uživatele a relace Gmailu; nemusíte dělat nic zvláštního ani měnit žádná nastavení.

Co dělá přístup HTTPS?

HTTPS zajišťuje, že všechna data odesílaná z a do Gmailu jsou automaticky šifrována. Data jsou nesrozumitelná pro kohokoli jiného než pro vás a příjemce. Přístup HTTPS také umožňuje počítači ověřit pravost připojení k Gmailu prostřednictvím důvěryhodné třetí strany.

Přístup k Gmailu bezpečně

Přístup Gmailu k zabezpečení je solidní, ale několik dalších postupů může pomoci uchovat vaše data v soukromí:

  • Při používání Gmailu se ujistěte, že adresa ve vašem prohlížeči začíná HTTPS (nikoli HTTP, bez S). Pokud tomu tak není, je stránka pravděpodobně podvrhem.
  • Při používání Gmailu na veřejném místě dávejte pozor na lidi kolem vás. E -maily nejsou šifrovány na obrazovce vašeho počítače a přihlížející by si mohl váš e -mail přečíst a sledovat, jak zadáváte heslo.
  • Dvoufázové ověřování nabízí další ochranu před neoprávněným přihlášením. Navštivte stránku https://www.google.com/landing/2step/ a podle pokynů ji ve svém účtu Gmail povolte.