Skip to content

Jak blokovat odesílatele v Zoho Mailu

13 de Červenec de 2021
GettyImages 1657259371 5b64bd7e46e0fb0025d35892

Co je třeba vědět

  • Přihlaste se ke svému účtu Zoho Mail a poté přejděte na konfigurační stránku Zoho Anti-Spam Lists.
  • Vyberte jednu z možností Emailová adresa nebo Doména, poté vyberte Plus (+) pod Černá listina přidat nové adresy.
  • K filtrování e-mailů používejte pouze jeden zdroj (buď e-mailový program nebo e-mailový server), abyste předešli konfliktům při řazení.

Ve službě Zoho Mail můžete blokovat nechtěné příchozí zprávy umístěním adresy odesílatele nebo celé její domény na seznam blokovaných odesílatelů Zoho Mail. Tento článek vysvětluje, jak blokovat odesílatele v Zoho Mailu.

Jak blokovat seznam odesílatele nebo domény v Zoho Mailu

Chcete-li vyzvat Zoho Mail, aby automaticky odstranil zprávy od určitého odesílatele nebo z celé domény, přihlaste se ke svému účtu Zoho Mail a poté přejděte na adresu URL konfigurační stránky Seznamů Anti-Spam. V horním řádku okna vyberte jednu z možností Emailová adresa nebo Doména. První určuje konkrétní adresy; druhý určuje domény – tj. vše po @ přihlaste se k e-mailové adrese.

Přidejte nové adresy vedle symbolu plus; odstranit existující položky jejich výběrem a kliknutím na ikonu koše v seznamu.

Snímek obrazovky se stránkou blokování Zoho Mail se zvýrazněným tlačítkem Přidat

V těchto seznamech máte dvě možnosti. Seznam povolených znamená, že jakákoli pošta pocházející z této domény nebo adresy je automaticky důvěryhodná a nikdy nebude směrována do vaší složky spamu. Černá listina znamená, že pošta bude vždy automaticky směrována do vaší složky se spamem. Změny, které provedete v antispamových seznamech Zoho Mail, se použijí na úrovni účtu, což znamená, že vaše nastavení funguje bez ohledu na to, zda používáte Zoho Mail na webu nebo jej připojíte k programu, jako je Microsoft Outlook.

Kolize filtru

Protože vaše nastavení funguje pro veškerou poštu, nejen pro přihlášení do webového rozhraní, můžete narazit na situace, kdy chování, které vidíte, není chování, které jste zamýšleli. Když bloky a filtry fungují na úrovni serveru i klienta, obecně platí to, co se stane na serveru jako první – takže e-mailová adresa blokovaná v seznamu spamových bloků se nikdy nedostane do vašeho e-mailového programu. Adresy, které mohou být bezpečně uvedeny v Zoho Mailu, ale ve vašem e-mailovém programu nakonfigurovány jako spam, však mohou stejně skončit ve složce spamu. Je dobrým zvykem používat pouze jeden zdroj filtrování – buď e-mailový program, nebo e-mailový server. Použití obou s nekonzistentním nastavením může vést k nepředvídatelným výsledkům doručení.