Klíčové jídlo
- Virtuální realita je stále populárnějším způsobem, jak učit taktiku deeskalace policistů ve snaze zabránit násilí.
- Policejní oddělení v Sacramentu pracuje na začlenění získaných poznatků do svých osnov výcviku, protože policie v celé zemi čelí rostoucím protestům proti policejní brutalitě.
- Někteří odborníci tvrdí, že neexistují žádné nezávisle recenzované studie, které by ukázaly, že VR může snížit policejní násilí.
Výuka alternativ ke střelbě
Policejní šéf Sacramenta Daniel Hahn v nedávném rozhovoru pro CNN uznal, že jeho oddělení se v minulosti zabývalo rasismem. Ale řekl, že simulátory mohou pomoci trénovat důstojníky, aby při střetu používali jinou taktiku než střelbu. Oddělení Sacramento není zdaleka jediným policejním oddělením, které používá simulátory virtuální reality. Například newyorské policejní oddělení využívá aktivní výcvik střelců, který zahrnuje náhlavní soupravy pro virtuální realitu. Na rozdíl od školení VR, které provádějí některé jiné organizace, mohou zaměstnanci NYPD střílet se skutečnými zbraněmi a herci mohou hrát obě strany, aby přidali nepředvídatelnost. „Virtuální realita je prvním digitálním formátem, který přiměje tělo věřit, že zážitek je skutečný.“ Ohio University nedávno zahájila výcvikový program virtuální reality pro policisty ve vzdálených oblastech. Má to snížit použití síly a naučit techniky deeskalace. Vzdálenost, malá populace a nízké rozpočty často brání policistům a komunitám v Appalačském regionu, kteří hledají školení a rozvoj, uvedl ve zprávě John University z Ohia. „Důvěra a bezpečnost jsou pro vymáhání práva stejně důležité jako pro osoby, kterým je služba poskytována,“ řekl Born, který dříve sloužil jako plukovník Ohio State Highway Patrol. „Může být obtížné poskytnout efektivní školení a informace v oblasti s geografickými výzvami a výzvami v oblasti zdrojů.“ Vedoucí představitelé donucovacích orgánů z celého Appalačského regionu pracují jako poradní skupina, která pomáhá při vývoji obsahu programu, aby byl co nejrealističtější a nejpraktičtější. Iniciativa nakonec doufá, že zachrání životy, protože donucovací orgány zapojují ty, kteří jsou v krizi, kvůli jejich výcviku odlišně. „Jak vidíme na národní úrovni, zaměření deeskalace policejního výcviku nebylo dostatečně zdůrazněno,“ uvedl v tiskové zprávě policejní oddělení Ohio University Lt. Tim Ryan, člen poradní skupiny. „Doufáme, že tato iniciativa může pomoci tuto mezeru zaplnit.“ Výcvik ve virtuální realitě je pro policii užitečný, protože díky němu může být výcvik realističtější, než bylo dříve možné. „Virtuální realita je prvním digitálním formátem, který přiměje tělo věřit, že zážitek je skutečný,“ uvedl v e-mailovém rozhovoru Amir Bozorgzadeh, generální ředitel společnosti pro výcvik virtuální reality, Virtuleap. „Není to jen kognitivní zážitek, ale také emocionální a zážitkový zážitek.“
Společnost Vicon zabývající se vývojem virtuální reality má několik zákazníků, kteří používají svou technologii snímání pohybu k rekonstrukci místa činu nebo k vytváření realistických aktiv, jako jsou digitální postavy, pro tyto policejní interakce. „Využívání virtuální reality v prostředí profesionálního rozvoje s vymáháním práva získává velkou pozornost,“ uvedl v e-mailovém rozhovoru Tim Massey, produktový manažer společnosti Vicon. „Za posledních několik let jsme zaznamenali průlomy v tréninku VR jak na podnikových pracovištích, tak ve vysoce rizikových prostředích, jako jsou důlní odpalovací stěny, kde mohou horníci trénovat prakticky, aby zmírnili riziko úrazu v reálném životě.“
VR je neprokázané řešení
Ne každý je přesvědčen, že VR je odpověď. Lon Bartel, ředitel výcviku společnosti VirTra, která využívá silové simulátory a výcvik scénářů deeskalace pro donucovací orgány, uvedl v e-mailovém rozhovoru, že neexistují žádné nezávisle recenzované studie, které by ukázaly, že VR může snížit policejní násilí. „Existuje mnoho skvělých využití VR pro trénink, když učíte lineární procesy, ale lidé jsou mnohem složitější,“ dodal. „Nejjednodušší způsob, jak to pochopit, je, že všichni víme, že neverbální komunikace je zásadní; lidské interakce jsou často důležitější než slova, která používáme. To nedokážu zachytit pomocí počítačově generovaného obrazu.“