Skip to content

Jak chránit data na ztraceném nebo odcizeném iPhone

7 de Červenec de 2021
shutterstock 768921673 5aa2a366ba617700371143df

Ukradení iPhonu je špatné. Ztratili jste stovky dolarů (nebo dokonce více než tisíc), které telefon původně stál, a nyní si musíte koupit nový. Ale zhoršuje se to. Naše telefony jsou plné osobních údajů a představa, že zloděj má také přístup k vašim osobním údajům, je opravdu hrozná. Pokud čelíte této situaci, zde je několik kroků, které můžete okamžitě podniknout k ochraně svých osobních údajů. První tři kroky v tomto článku by měly být provedeny, když je váš iPhone ihned po jeho odcizení. Další dva jsou tipy, které vás mohou v budoucnu chránit. Další tipy, jak s ukradeným iPhone zacházet, včetně jednání s policií, najdete v části Co dělat, když je váš iPhone ukraden.

Použijte funkci Najít můj iPhone

Bezplatná služba Najít můj iPhone od společnosti Apple je velkým přínosem, pokud vám byl iPhone odcizen. Abyste jej mohli používat, musíte mít ve svém zařízení povolenou funkci Najít můj iPhone před váš iPhone je odcizen. Naštěstí je zapnutí funkce Najít můj iPhone součástí nastavení vašeho iPhone, takže jste to pravděpodobně již udělali. Pokud jste to udělali, použijte Find My iPhone k:

 • Vyhledejte telefon na mapě (často až k budově, ve které je) pomocí GPS.
 • Zobrazte zprávu na obrazovce telefonu s pokyny, kam vrátit telefon.
 • Nechte telefon přehrát zvuk (užitečné, pokud si myslíte, že je poblíž).
 • Nastavte přístupový kód přes internet, takže i když jste svůj telefon nechránili před jeho odcizením, můžete nyní zabránit zloději v jeho používání.
 • Odstraňte všechna data z telefonu přes internet.

Uvědomte si však, že funkce Najít můj iPhone nebude fungovat v každém případě. Přečtěte si, proč nefunguje Find My iPhone? dozvědět se více. A ne, nepotřebujete aplikaci Najít můj iPhone.

Odeberte svou kreditní kartu ze služby Apple Pay

Pokud jste nastavili Apple Pay na svém iPhone, měli byste po odcizení telefonu odebrat platební karty ze služby Apple Pay. Není příliš pravděpodobné, že by zloděj dokázal karty, které máte uložené. Apple Pay je díky zabezpečovacím systémům Touch ID nebo Face ID super bezpečný. Je nesmírně obtížné předstírat otisk prstu nebo obličej, takže jste pravděpodobně v pořádku, ale lépe v bezpečí než líto. Naštěstí můžete kartu snadno odstranit pomocí iCloudu (postupujte podle pokynů v nadpisu). Když získáte telefon zpět nebo si pořídíte nový, stačí nastavit Apple Pay znovu.

Změňte svá hesla

změnit hesla

Po odcizení telefonu zajistěte všechny aspekty vašeho digitálního života, nejen telefon. To zahrnuje všechny účty nebo jiná data, která mohou být uložena ve vašem iPhone a mohla by tak být přístupná zlodějovi. Nezapomeňte změnit svá online hesla: e-mail (abyste zabránili zloději v odesílání pošty z telefonu), Apple ID, online bankovnictví, lékařské záznamy atd. I když je to nepohodlné, je lepší omezit šance na problémy, než nechat zloděje ukrást ti ještě víc. Pokud na svých zařízeních používáte klíčenku na iCloudu, nezapomeňte změnit nastavení, aby se všechna nová hesla, která vytvoříte, automaticky nesynchronizovala s odcizeným telefonem.

Použijte přístupový kód

heslo pro iPhone

Jakmile získáte nový iPhone, který nahradí ukradený, budete se chtít ujistit, že je váš nový iPhone bezpečný. Tady je jeden důležitý krok. Nastavení hesla na vašem iPhone je základní bezpečnostní opatření, které můžete—a rozhodně by měl—Zúčastněte se hned teď (pokud jste tak ještě neučinili). Pokud máte nastavený přístupový kód, někdo, kdo se pokouší získat přístup k vašemu telefonu, bude muset zadat kód, aby získal vaše data. Pokud neznají kód, nedostanou se dovnitř. Pokud používáte iOS 4 a vyšší (a v zásadě všichni jsou), můžete vypnout čtyřmístný Simple Passcode a použít složitější — a tedy bezpečnější – kombinace písmen a čísel. I když je nejlepší, když to uděláte před odcizením iPhonu, můžete pomocí hesla Najít můj iPhone nastavit heslo také přes internet. Pro ještě lepší zabezpečení byste na modelech, které to podporují, měli použít buď:

 • Dotykový snímač otisků prstů
 • Rozpoznávání obličeje pomocí ID obličeje.

Nastavte iPhone tak, aby po nesprávném zadání hesla vymazal data

snímek obrazovky Nastavení hesla pro iPhone

Zde je další chytrý krok, který musíte udělat, než bude váš iPhone odcizen. Abyste se skutečně ujistili, že zloděj nemůže získat vaše data, nastavte svůj iPhone tak, aby automaticky vymazal všechna svá data, když 10krát zadáte nesprávný přístupový kód. Pokud si nepamatujete svůj přístupový kód, možná budete chtít být opatrní, ale toto je jeden z nejlepších způsobů ochrany vašeho telefonu. Toto nastavení můžete přidat při vytváření přístupového kódu nebo postupujte takto:

 1. Klepněte na Nastavení.
 2. Klepněte na ID obličeje a heslo (nebo Klepněte na ID a heslo, v závislosti na tom, kterou funkci váš telefon nabízí).
 3. Pokud budete vyzváni, zadejte svůj přístupový kód.
 4. Přesuňte Vymazat data jezdec zapnut / zelený.

Příliš mnoho pokusů o odemknutí iPhonu nesprávným přístupovým kódem může vést k jeho deaktivaci před odstraněním dat. Pokud čelíte tomuto problému, přečtěte si, jak jej opravit, v části Jak opravit chybu „iPhone je zakázán“.