Skip to content

Jak čistit AirPods

10 de Září de 2021
xiong yan WKxjbY9rQaw unsplash b7d8b3888ee94245a21d56310c7a2f04

Co vědět?

  • Společnost Apple doporučuje čistit vaše AirPods mírně navlhčeným hadříkem, který nepouští vlákna, suchým hadříkem, který nepouští vlákna, a vatovými tampony.
  • Použití metody Apple nemusí odstranit veškerý ušní maz z reproduktorových portů, ale můžete použít párátko a Fun-Tak (opatrně).
  • Pokud nemůžete své AirPods vyčistit, existují služby jako PodSwap, které za poplatek vymění vaše AirPods za repasovaný pár.

Tento článek obsahuje pokyny pro bezpečné čištění Apple Airpods, včetně odstraňování ušního mazu z AirPods a informace o tom, jak často byste je měli čistit.

Jak vyčistit AirPods

Pokud je používáte pravidelně, mohou se vaše sluchátka AirPod střílet a špinat, což by mohlo snížit kvalitu zvuku, který při jejich používání získáte. K jejich čištění má Apple doporučenou metodu čištění AirPods, která zahrnuje: otření mírně navlhčeným hadříkem nepouštějícím vlákna nebo ubrouskem Clorox a poté je osušte suchým hadříkem, který nepouští vlákna.

Na AirPods nepoužívejte žádné čisticí prostředky ani jiné druhy mýdla nebo čisticí prostředky, protože pokud je z AirPodů zcela nevyjmete, mohou způsobit podráždění pokožky. Během tohoto procesu buďte velmi opatrní, abyste nedostali vodu do žádného z otvorů v AirPods, protože ačkoli AirPods Pro jsou voděodolné, nejsou vodotěsné. Pokud by se do AirPodu dostala voda, mohlo by dojít k poškození. Pokud potřebujete vyčistit nabíjecí pouzdro pro vaše AirPods, můžete stejný postup zopakovat, nejprve mírně navlhčeným hadříkem, který nepouští vlákna, a poté suchým hadříkem, který nepouští vlákna. Pokud jsou na vnější straně pouzdra AirPods skvrny nebo odolná špína, můžete k odstranění hadříku použít malé množství třecího alkoholu, ale opět opatrně, aby se do AirPods nedostala žádná tekutina. Chcete -li vyčistit externí nabíjecí port (kde se kabel připojuje k vašemu pouzdru AirPods), můžete měkkým suchým kartáčem setřít všechny nečistoty, které se mohly v portu shromáždit. Pokud čistíte své AirPods Pro, můžete odstranit ušní koncovky, opláchnout je pod čistou vodou a otřít zbytek AirPod pomocí zde uvedené metody. Před zarovnáním a zaklapnutím zpět na místo náušníky zcela vysušte. Do nabíjecích portů na nabíjecích pouzdrech AirPods nebo AirPods Pro nevkládejte nic vlhkého. Pokud je to nutné, můžete použít malý, měkký suchý kartáč k odstranění veškerých nečistot, které se mohly dostat dolů do nabíjecích portů.

Jak odstranit ušní maz z AirPods

Pokud je u vašich AirPodů problém s ušním mazem, Apple doporučuje použít suchý Q-Tip k vyčištění jakékoli špíny nebo vosku z reproduktorového portu na vašich AirPodech. Bohužel tato metoda nemusí odstranit ušní maz. Proto je nutné najít jiný způsob, jak je vyčistit.

Někdo čistí port reproduktoru AirPods pomocí Q-Tipu.

Pomocí malého párátka můžete jemně oškrábat ušní vosk z okrajů portu reproduktoru na vašich AirPodech. Nezasunujte párátko do otvorů v krytu reproduktoru, mohlo by dojít k poškození reproduktoru. Místo toho, pokud máte na krytu reproduktoru přilepený tvrdohlavý ušní maz nebo nečistoty, můžete se pokusit použít Fun-Tak, odnímatelný montážní tmel, k protažení nečistot přes kryt reproduktoru. Chcete -li to provést, hněte tmel, dokud nebude poddajný, a poté jej jemně zatlačte na otvor reproduktoru. Když ho odtáhnete, nečistoty se budou držet v tmelu. Opakujte hnětení a lisování tak často, jak je třeba, abyste vyčistili uvolněný ušní maz a nečistoty z vašich AirPods. Netlačte Fun-Tak příliš hluboko do otvoru reproduktoru, protože by se mohl odlomit do vnitřních oblastí AirPodů a způsobit nefunkčnost AirPodů.

Co když nemohu své AirPods vyčistit?

Pokud jste dostali své AirPods tak rozbité, že je nemožné je vyčistit bez rizika jejich zničení, existuje ještě jedna možnost. Můžete použít PodSwap, který vám staré AirPody vezme a za poplatek vymění za repasované. Tato služba je užitečná, pokud mají vaše AirPods také velmi nízkou výdrž baterie. FAQ

  • Jak čistíte pouzdro AirPods?

    Měkkým, nejlépe mikrovláknovým hadříkem a buď teplou vodou nebo isopropylalkoholem, pouzdro opatrně otřete. Před použitím nechte pouzdro zcela vyschnout.

  • Jak udržujete AirPods v čistotě?

    Pravidelné pravidelné otírání měkkým hadříkem jednou za čas prodlouží dobu, po kterou můžete čekat mezi hlubšími čištěními.