Skip to content

Jak Demetrius Gray vybudoval technickou společnost, aby pomohl majitelům domů

6 de Červenec de 2021
DemetriusGray 370f2f60b93b4808b029f80359cc8244

Jako podnikatel třetí generace byl Demetrius Gray vždy připravován vést společnost. Prostě nevěděl, že to bude technologický startup.

Gray je spoluzakladatel a generální ředitel společnosti WeatherCheck, vývojář online platformy používané k monitorování vlastností bydlení z hlediska škod způsobených krupobitím a jinými významnými povětrnostními událostmi. Společnost založil před 3 1/2 lety poté, co pracoval v provozní roli ve střešní společnosti specializující se na ztráty související s pojištěním. „Viděl jsem skutečnou výzvu pro pojistníky, kteří nechápali, co se děje, když je ovlivnily povětrnostní události,“ řekl Gray Lifewire v telefonickém rozhovoru. „Jakmile jsem ten pohled viděl, pomyslel jsem si, že bych mohl použít technologii k nápravě některých z těchto problémů.“ Gray řekl, že přijal svého dědečka a praděda, kteří byli také podnikateli pracujícími v různých odvětvích. Jeho rodina ho od mladosti naučila mnoha lekcím o založení vlastní společnosti.

Rychlá fakta

Název: Demetrius Gray
Stáří: 33
Z: Západní Kentucky
Oblíbená hra: Snake.io, který hraje pouze na komerčních letech.
Klíčový citát nebo motto, kterým žije: „Nikdy nebude ovládán strachem.“

Jak funguje WeatherCheck

Platforma WeatherCheck dělá tři věci:

  • Vyhledává a hlásí škodlivé povětrnostní události.
  • Financuje nároky na rychlejší opravy pojistníků.
  • Pomáhá usnadnit opravy vedením procesu obnovy.

Gray řekl, že je schopen bez problémů obsluhovat zákazníky, protože mnoho kroků potřebných k dosažení fáze opravy je již zakořeněno v procesu pojištění škod. Primárně se zaměřuje na urychlení oprav škod, aby vlastníkům domů pomohl vrátit se do normálu. „Pokud průměrná doba pro vyřízení žádosti ve Spojených státech trvá přibližně 45 dní, můžeme ji zkrátit na sedm až deset dní, aby se lidé mohli vrátit k životu jako obvykle,“ řekl. „Existuje spousta technologií, které pomáhají předvídat, jaké jsou tyto další kroky.“

Snímek obrazovky ze služby WeatherCheck.

Technologie WeatherCheck je robustní platforma, která vytváří predikční modely ukazující pravděpodobnost poškození majetku. Řekl, že technologický zásobník platformy sleduje nepřetržitě každou událost počasí, která se odehrává v kontinentálních USA. To zahrnuje sledování více než 80 až 100 milionů adres a infrastruktur po celé zemi. Rozhraní WeatherCheck je pro uživatele jednoduché. Spotřebitelé mohou zadat svou domovskou adresu na webových stránkách společnosti, zobrazit seznam významných povětrnostních událostí, které mohly v minulosti ovlivnit jejich majetek, a poté povolit bezplatná upozornění na budoucí události. Jakmile dojde k události, WeatherCheck zahájí proces komunikace s uživateli, aby usnadnil nároky a sdílel zdroje. „Skvělé je, že tu máme celý tým lidí, kteří tam sedí a čekají, aby si vzali zprávy lidí,“ řekl Gray. „Pokud průměrná doba pro vyřízení žádosti ve Spojených státech trvá přibližně 45 dní, můžeme ji zkrátit na sedm až deset dní, aby se lidé mohli vrátit k životu jako obvykle.“ „Například během požárů někteří naši uživatelé v severní Kalifornii přemýšleli, kde jsou nejbližší úkryty. Všechny ty věci, které by jinak byly neuvěřitelně stresující, aby zjistily, teď máte v telefonu někoho, kdo funguje jako zdroj. “ WeatherCheck má na každém trhu generální manažery a zaměstnance, kteří podporují uživatele společnosti. Po softwarové stránce vede Gray skupinu 11 zaměstnanců.

Pivot se změnil v nový podnik

Součást správy pohledávek WeatherCheck vznikla v důsledku toho, že se společnost v loňském roce stala pivotní kvůli pandemii a také kvůli řadě škodlivých povětrnostních událostí v roce 2020. „Původně jsme se zabývali prodejem dat pojišťovnám, “ řekl. „Od té doby zdvojnásobujeme složku správy pohledávek v našem podnikání a vidíme tam budoucnost.“ Pokud jde o rozšiřování této nové části podnikání, Gray řekl, že čelí výzvám, ale žádný, který by se lišil od jakéhokoli jiného zakladatele menšinových technologií.

Detailní portrét Demetriuse Graye.

„Nemyslím si, že moje výzvy byly pro někoho jiného netypické,“ řekl. „Získávání peněz je obtížné, stejně jako hledání zákazníků. Myslím, že jsme měli konkurenční výhodu v tom, že jsme přišli z tohoto odvětví, a když jsme věděli, jaký produkt stavíme, dal nám v mnoha ohledech náskok.“ Gray uvedl, že WeatherCheck uplatnil většinu svých pohledávek v loňském roce v Severní a Jižní Karolíně, ale snaží se přesunout na více trhů. V letošním roce společnost zavádí své služby v oblasti Dallas-Fort Worth, stejně jako v Denveru a Chicagu. Gray řekl, že letos chce najmout pět až deset členů týmu v každé oblasti. Gray pochází z kohorty Y Combinator v zimě 2019, kde získal počáteční kapitál ve výši 150 000 $, a od té doby si Gray zajistil investice od několika firem rizikového kapitálu, včetně Anorak Ventures a Dragon Capital. Řekl, že se nyní plánuje v nadcházejících měsících zaměřit na přistání většího významného rizikového kapitálu. „Diplomová práce má pokračovat ve zvyšování. Máme štěstí v tom, že máme velmi silný obchodní model,“ řekl. „Hledáme ty růstové momenty, které jsou velmi jasné a které se investoři mohou dostat pozadu. Musíme tam udělat trochu práce.“